Tarnowskie Góry: areszt w sprawie o napad na salon gier


Trzy osoby tymczasowo aresztowane i tyle samo dozorów policyjnych za napad oraz włamanie do salonów gier w Tarnowskich Górach. W minionym tygodniu kryminalni z tarnogórskiej komendy, w wyniku szeroko zakrojonych działań, zatrzymali podejrzanych w tej sprawie czterech mężczyzn i dwie kobiety. Za napad grozi do 12, a kradzież z włamaniem do 10 lat więzienia.

W sobotę 29 listopada w centrum Tarnowskich Gór doszło do włamania do salonu gier, skąd skradziono 3,5 tys złotych. Następnego dnia przy ulicy Gliwickiej sprawcy napadli na salon gier, gdzie używając przemocy oraz posługując się atrapą pistoletu, obezwładnili właścicielkę salonu, kradnąc ponad 2,5 tys. złotych. Po kilku dniach policjanci wydziału kryminalnego tarnogórskiej komendy zatrzymali podejrzanych o te przestępstwa czterech mężczyzn oraz dwie kobiety - mieszkańców Tarnowskich Gór w wieku od 22 do 48 lat. Podczas zatrzymań policjanci znaleźli w jednym z mieszkań amfetaminę i marihuanę oraz pistolet pneumatyczny i karabinek.

Zatrzymane kobiety i jeden z mężczyzn są podejrzani o włamanie do salonu gier. Pozostali odpowiedzą za napad. Na wniosek śledczych i prokuratury trójka z nich została tymczasowo aresztowana, a wobec dwóch kobiet i jednego z zatrzymanych zastosowano policyjny dozór.

oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach - asp. szt. Rafał Biczyskozdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach