Policjanci z Bytomia poszukują pokrzywdzonych przez złodziei


Policjanci z Bytomia zatrzymali czterech włamywaczy i odzyskali sprzęt wartości blisko 10 tys. złotych. Śledczy nadal poszukują kolejnych właścicieli odzyskanych przedmiotów. Osoby pokrzywdzone proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji II w Bytomiu.

Pod koniec ubiegłego tygodnia bytomscy policjanci z komisariatu II zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 17 do 35 lat. Dwaj z nich pwpadli w wynajmowanym przez nich garażu przy ul. Piekarskiej. Kryminalni z komisariatu znaleźli tam motocykl, wiele sprzętu elektronicznego, elektronarzędzia oraz rower. Wartość odzyskanego mienia oszacowano na blisko 10 tys. złotych. Śledczy ustalili, że motocykl oraz część elektronarzędzi pochodzi z włamania do garażu sprzed kilku dni. Pokrzywdzony rozpoznał swoją własność wartą prawie 6 tys, złotych, która została mu zwrócona. Kolejnych dwóch włamywaczy zostało zatrzymanych następnego dnia. Bytomianie usłyszeli łącznie 8 zarzutów. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia. Śledczy określają sprawę jako rozwojową i zapowiadają kolejne zatrzymania.

Policjanci czekają na informacje od osób, które mogły paść ofiarą włamywaczy. Z naszych ustaleń wynika, że mężczyźni włamali się w tym miesiącu do fiata przy ul. Łużyckiej oraz do samochodów dostawczych w rejonie ul Strzelców Bytomskich w centrum miasta. Osoby pokrzywdzone prosimy o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji II przy ul. Chrzanowskiego 1A.

film: Komenda Miejska Policji w Bytomiu