Sytuacja na drogach: 2 dni, 3 wypadki, 5 rannych


Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków drogowych, które miały miejsce w ostatnich dniach na terenie naszego powiatu. We wtorek doszło do zderzenia dwóch samochodów w Szałszy, a dzień wcześniej w Wieszowie i Świerklańcu. W zdarzeniach rannych zostało 5 osób. Dokładne okoliczności i przyczyny zdarzeń wyjaśniają śledczy z tarnogórskiej komendy.

W poniedziałek po godzinie 15-ej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych w Świerklańcu przy ulicy Radzionkowskiej. Jak wstępnie ustalili policjanci obsługujący to zdarzenie, 55 letni kierowca renault laguny, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do zderzenia z kierującym samochodem toyota yaris. W wypadku ranne zostały 3 osoby, kierowcy oraz pasażerka toyoty. Kierowcy byli trzeźwi.

Tego samego dnia po godzinie 17-ej w miejscowości Wieszowa doszło do zderzenia motocyklisty z osobówką. Jak wstępnie ustalili policjanci będący na miejscu zdarzenia, kierujący samochodem osobowym volkswagen, na prostym odcinku drogi zatrzymał pojazd i wykonywał manewr cofania, z jednoczesnym zjeżdżaniem na pobocze. Jadący za nim motocyklista w trakcie manewru omijania zderzył się z tym samochodem. Ranny motocyklista trafił do szpitala ze złamaną ręką i nogą. Jak wynika z ustaleń, kierowca volkswagena zatrzymał się i cofał, gdyż idący poboczem młody mężczyzna rzucił w jego samochód kanapką. Pieszy nie umiał racjonalnie wytłumaczyć policjantom, dlaczego rzucił kanapką w samochód, oprócz tego, że mu nie smakowała. Pieszy odpowie za wykroczenie rzucania przedmiotami w pojazd w ruchu. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Dokładne przyczyny i okoliczności wyjaśniają śledczy z Tarnowskich Gór.

Wczoraj po godzinie 19-ej doszło do zderzenia dwóch samochodów w miejscowości Szałsza przy ulicy Tarnogórskiej. Jak wstępnie ustalili policjanci ruchu drogowego, 54-letnia kierująca volkswagenem lupo, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem opel corsa. W wyniku zderzenia się pojazdów ranna została pasażerka opla.

oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach - asp. szt. Rafał Biczysko