Wypadek z udziałem nietrzeźwego pieszego - zachowajmy ostrożność


Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, który miał miejsce 13 listopada około godziny 17.00 na Obwodnicy. Samochód renault potrącił pieszego, który miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Mężczyzna wszedł prosto pod jadący samochód.

W piątek, 13 listopada, kilka minut po godzinie 17.00, dyżurny tarnogórskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem pieszego, który miał miejsce na Obwodnicy. Policjanci drogówki, którzy przybyli na miejsce wstępnie ustalili, że kierujący samochodem renault jadąc od Miasteczka Śląskiego w kierunku Tarnowskich Gór, potrącił pieszego, który wszedł prosto pod jadący samochód osobowy. Mieszkaniec Bytomia z ogólnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala urazowego w Piekarach Śląskich. Okazało się, że pieszy uczestnik ruchu był nietrzeźwy, a badanie wykazało prawie 3 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna też nie posiadał żadnych elementów odblaskowych, które ułatwiłyby innym uczestnikom ruchu, jego zobaczenie z bezpiecznej odległości.

Przypominamy, że piesi oraz rowerzyści, po zmroku są słabo widoczni,a brak elementów odblaskowych dodatkowo naraża ich na niebezpieczeństwo.

Ubrani w ciemną odzież, bez odblasku są widziani przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza lub rowerzysta, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć niechronionych użytkowników ruchu drogowego.

oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach - asp. szt. Rafał Biczysko