Zatrzymanie sprawców włamań do altanek


3 października tarnogórscy policjanci zatrzymali trzy osoby, które włamały się do altanek na terenie ogródków działkowych przy ulicy Bytomskiej w Tarnowskich Górach. Zatrzymani to 26 letni Łukasz W. - mieszkaniec Piekar Śląskich, oraz 20 letnia Patrycja B. i 23 letnia Ewelina R. - mieszkanki Tarnowskich Górach.

Wstępnie śledczy już ustalili, że zatrzymane "TRIO" dokonało co najmniej kilkadziesiąt podobnych włamań na terenie powiatu. Przestępcza grupa kradła wyposażenie altan, dokonując przy tym wiele zniszczeń. Jak już wiadomo, kilkukrotnie po dokonanym włamaniu pozostawali w altanie na jedną noc. Tak też tym razem chcieli zrobić, jednak wpadli w ręce policji. Jeden z zaniepokojonych właścicieli altanki zawiadomił policję o osobach przebywających na terenie jego ogródka. Podczas podjętej interwencji przebywający tam mężczyzna usiłował zbiec policjantom, jednak ich szybka i stanowcza reakcja, nie pozwoliła na oddalenie się sprawcy. Okazało się, że mężczyzna miał wiele powodów do ucieczki, a jednym z nich było włamanie do kilku altan - tylko w dniu zatrzymania. Podczas rozmowy ze śledczymi okazało się, że mężczyzna dokonał co najmniej kilkudziesięciu włamań do działek na terenie naszego powiatu. Już wcześniej był zatrzymywany za podobne przestępstwa, za które otrzymał prawomocny wyrok. Jeżeli lista przestępstw popełnionych przez zatrzymanych się nie powiększy, to i tak mogą trafić za kratki nawet na 10 lat. Zatrzymanie przestępców na "gorącym uczynku" jest wynikiem szybkiej reakcji jednego z działkowiczów, który powiadomił dyżurnego policji. Przypominamy o naszej kampanii pod hasłem "Nie reagujesz - akceptujesz", która ma za zadanie podjęcie szybkiej reakcji na wszelkiego rodzaju akty łamania prawa, w szczególności tych najbardziej uciążliwych społecznie, jak w tym przypadku były włamania do altanek działkowych.

Zdecydowany i szybki odzew społeczeństwa zwiększa szansę zatrzymania sprawcy, co pozwala nie tylko na zminimalizowanie potencjalnych szkód, ale także zapewnienie, że sprawca poniesie odpowiednie konsekwencje.

st. aspirant Rafał Biczysko - Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach


zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach