Podsumowanie działań Bezpieczny Weekend - 167 mandatów


W niedzielę wieczorem zakończyły się działania pod kryptonimem "Bezpieczny Weekend". Przez 3 dni tarnogórscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących lokalnymi oraz krajowymi drogami powiatu tarnogórskiego. Intensywne kontrole w różnych miejscach wykazały, że nie wszyscy uczestnicy dróg przestrzegali prawa.

Od piątku rana do niedzieli wieczorem tarnogórscy policjanci prowadzili wzmożone działania pod kryptonimem "Bezpieczny Weekend". W akcji wzięło udział 41 policjantów wydziału ruchu drogowego oraz 130 funkcjonariuszy wydziału prewencji. Czynności stróżów prawa skupiły się na zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom dróg. Kontrole trzeźwości wykazały, że w 6 przypadkach kierujący prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. W czasie trwania akcji doszło do 15 zdarzeń drogowych, w tym do jednego wypadku. Policjanci ujawnili 185 wykroczeń drogowych, nałożyli 167 mandatów karnych.

Równocześnie z działaniami „Bezpieczny Weekend” w niedzielę od godziny 6:00 do godziny 22:00 były prowadzone działania „Wolniej =Bezpieczniej”. Podczas tych działań mundurowi skupili się przede wszystkim na przekraczaniu dozwolonej prędkości przez tzw. „piratów drogowych”. Policjanci przeprowadzili 90 kontroli pojazdów z czego ujawnili 82 przekroczenia prędkości przez kierujących. Dla dwóch kierowców przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50km/h skończyło się zatrzymaniem prawo jazdy.

oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach - podkomisarz Rafał Biczysko