Tour de Pologne w Tarnowskich Górach - utrudnienia w ruchu


W środę, 13 lipca z Tarnowskich Gór wystartuje II etap tegorocznego kolarskiego wyścigu Tour de Pologne. W tym dniu w mieście obowiązywać będą znaczne ograniczenia w ruchu drogowym. Należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym w obrębie trasy wyścigu. Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram wyścigu na terenie miasta i powiatu tarnogórskiego. Infolinia dla kierowców poruszających się przez Tarnowskie Góry czynna w dniu wyścigu: 730-204-816.

Ograniczenia w ruchu kołowym będą obejmowały 13 lipca praktycznie całe ścisłe centrum miasta - w godz. 14.30 – 16.00. Zamknięcie całkowite ruchu zostanie w godzinach 14.50 -15.25. Ponadto ograniczenia będą występowały w rejonie ulic: Opatowickiej, Janasa, Wyszyńskiego, Legionów, Nakielskiej, Obwodnicy, Lasowickiej. Dodatkowo całkowity zakaz ruchu będzie dotyczył ulic: Sobieskiego, Wajdy i Strzeleckiej. Ograniczenie to nie będzie dotyczyło pojazdów Tour de Pologne.

Całkowity zakaz parkowania (pod rygorem odholowania) w dniu wyścigu (od godz. 00.00 13 lipca) będzie dotyczył ulic: Sobieskiego, Strzeleckiej, Piłsudskiego (od ul. Krakowskiej do ronda Ranoszka), Sienkiewicza (od ronda Ranoszka do ul. Powstańców Śl.), Powstańców Śl. (od ul. Sienkiewicza do ul. Opolskiej), Opolskiej (od ul. Powstańców do ul. Opatowickiej), Wyspiańskiego, Opatowickiej, Janasa, Wyszyńskiego i Zamkowej.

Trasę zabezpieczać będą policjanci i strażacy OSP. W czasie trwania przejazdu ruch będzie odbywał się w warunkach ograniczonych, gdzie zamknięcie ruchu zostanie wprowadzone na czas niezbędny do przejazdu peletonu.

Policjanci zalecają dojazd na lotnisko Katowice - Pyrzowice w dniu 13 lipca trasą A-1 lub S-1. 13 lipca od godz. 13.30 w Komendzie Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach uruchomione zostanie centrum informacyjne, w którym będzie udzielana informacja na temat utrudnień i możliwości przejazdu dla kierowców. Telefon: 730-204-816

oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach - podkomisarz Rafał Biczysko