Rusza akcja "Bezpieczny Weekend"


Rusza akcja "Bezpieczny Weekend". Na drogach naszego powiatu policjanci będą prowadzili wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżujących. Mundurowi będą kontrolować prędkość, jazdę w pasach bezpieczeństwa, trzeźwość kierujących oraz czy najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego przewożeni są w fotelikach. Policjanci będą szczególnie zwracać uwagę na przestrzeganie obowiązku noszenia odblasków przez pieszych poza terenem zabudowanym.

Aby zapewnić podróżującym po lokalnych i krajowych drogach bezpieczeństwo w ruchu drogowym, policjanci rozpoczynają akcję pod nazwą "Bezpieczny Weekend", który potrwa przez najbliższe cztery dni. Zintensyfikowane działania mundurowych ruszają w jutro od godziny 6:00, a zakończone zostaną w niedzielę w nocy. Jak zwykle podczas wydłużonego weekendu wzrasta natężenie ruchu na drogach w związku z licznymi wyjazdami. Podczas działań należy spodziewać się częstszych kontroli drogowych. Policjanci zwracać będą uwagę na stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia pasażerów. Nie będzie i nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych nie przestrzegających ograniczeń prędkości czy wyprzedzających "na trzeciego". Funkcjonariusze przeprowadzą też liczne kontrole stanu trzeźwości kierowców oraz będą sprawdzać czy piesi przestrzegają obowiązek noszenia odblasków poza terenem zabudowanym.
 
Dlatego tarnogórska policja zachęca do zachowania zdrowego rozsądku, braku pośpiechu i szczególnej ostrożności podczas poruszania się po drogach naszego powiatu.

oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach - podkomisarz Rafał Biczysko