Śmiertelne potrącenie pieszej w TG: policja poszukuje świadków


Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po godzinie 14.00 na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ulicy Piłsudskiego w Tarnowskich Górach. W zdarzeniu zginęła 86-letnia tarnogórzanka.

Do tragicznego wypadku drogowego doszło wczoraj po godzinie 14:00 na ulicy Piłsudskiego w Tarnowskich Górach. Jak wstępnie ustalili policjanci obsługujący to zdarzenie, kierujący samochodem ford transit potrącił kobietę, która znajdowała się na oznakowanym przejściu dla pieszych. W wyniku tego zdarzenia tarnogórzanka trafiła do szpitala. Niestety, wskutek odniesionych obrażeń 86-latka zmarła. 43-letni kierowca transita był trzeźwy. Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku badają tarnogórscy śledczy.
Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach poszukuje osób, które były świadkami tego wypadku drogowego. Osoby, które widziały to zdarzenie lub mają informacje mogące przyczynić się do ustalenia przebiegu zdarzenia, proszone są o pilny kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Tarnowskich Górach ul. Bytomska 6, Wydział Kryminalny, pokój 304, tel. 32/39-35-382, wew. 382, w każdy dzień powszedni w godz. 7.30-15.30 lub pod nr alarmowym 997 czynnym całą dobę.

oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach - podkomisarz Rafał Biczysko