Podsumowanie długiego majowego weekendu na tarnogórskich drogach


Długi majowy weekend za nami. Nad bezpieczeństwem na drogach powiatu tarnogórskiego czuwało kilkudziesięciu policjantów. Od piątku do środy na drogach naszego powiatu doszło do 2 wypadków drogowych, w których 2 osoby zostały ranne. Mundurowi zatrzymali 3 kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy w stanie nietrzeźwości oraz zatrzymali 12 uprawnień do kierowania pojazdami.

Podczas długiego majowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci z drogówki. Policyjna akcja "Majowy Weekend" rozpoczęła się o 6.00 rano 28 kwietnia, a zakończyła 3 maja o 22.00. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Od piątku do środy doszło do 2 wypadków i 25 kolizji. W wypadkach ranne zostały dwie osoby. Policjanci przebadali na zawartość alkoholu prawie 1 tyś kierowców. W trakcie weekendu, zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących oraz 12 uprawnień do kierowania pojazdami. Najwięcej bo aż 6 praw jazdy zostało zatrzymanych za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Pozostałe uprawnienia zatrzymano w związku z kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach - podkomisarz Rafał Biczysko