Policjant jako pierwszy udzielił pomocy potrąconej kobiecie


Asp. szt. Michał Piontek - policjant z tarnogórskiej komendy - pomógł kobiecie, która została potrącona na przejściu dla pieszych. Mundurowy jechał w ten dzień do pracy i był naocznym świadkiem zdarzenia. Natychmiast zatrzymał się i powiadomił odpowiednie służby. Do czasu przyjazdu karetki policjant monitorował funkcje życiowe poszkodowanej.

Każdy z nas może znaleźć się w takiej sytuacji, w której trzeba udzielić pomocy lub powiadomić służby ratunkowe. Zdarza się, że to właśnie policjant jest w takiej sytuacji, jako pierwszy. Często jest świadkiem różnych zdarzeń, gdy akurat nie pełni służby, gdyż policjantem jest się zawsze.

W ubiegłą środę asp. szt. Michał Piontek z tarnogórskiej komendy jechał do pracy ulicą Zagórską. Wcześnie rano jezdnia była mokra. Spokojna droga do pracy stała się miejscem drogowego dramatu. Przed policjantem z zatoczki wyjechał autobus jadący w kierunku Tarnowskich Gór. Przez przejście przechodziła kobieta, która wcześniej wyszła z autobusu. W tym samym momencie do pasów zbliżał się pojazd jadący w kierunku Strzybnicy. Samochód uderzył w pieszą, kiedy ta była na jego pasie. Mundurowy zatrzymał swój pojazd i ruszył z pomocą. Poprosił świadka zdarzenia, aby ten zadzwonił na pogotowie. Podbiegł do poszkodowanej i zaopiekował się nią. Z własnego samochodu wyciągnął rzeczy, którymi okrył kobietę. Cały czas monitorował czynności życiowe potrąconej. Następnie mundurowy powiadomił dyżurnego tarnogórskiej komendy o zaistniałym zdarzeniu. Na miejsce przyjechała karetka pogotowia, która poszkodowaną zabrała do szpitala. 43-letnia tarnogórzanka w wyniku uderzenia doznała poważnych obrażeń. Przybyli na miejsce policjanci z drogówki przebadali 37-letniego mieszkańca Miasteczka Śląskiego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna był trzeźwy.

oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach - mł. asp. Damian Ciecierski

zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach