Podsumowali działania „Bezpieczny przejazd - zatrzymaj się i żyj”


Tarnogórscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei oraz pracownikami PKP, prowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny przejazd - zatrzymaj się i żyj”. Ich celem jest informowanie i edukacja uczestników ruchu o zagrożeniach oraz ograniczenie wypadków na przejazdach kolejowych. W ramach akcji użytkownicy dróg otrzymali ulotki informacyjne dotyczące bezpiecznego poruszania się w rejonie przejazdów kolejowych.

Celem działań „Bezpieczny przejazd - zatrzymaj się i żyj” jest podnoszenie świadomości o zagrożeniach, wynikających z braku ostrożności na przejazdach oraz utrwalenie wśród użytkowników dróg nawyku zatrzymywania się przed każdym przejazdem, a co za tym idzie zwiększenie bezpieczeństwa.

W czasie działań policjanci i funkcjonariusze SOK oraz pracownicy PKP PLK rozdajwali kierowcom korzystającym z przejazdów oraz pieszym ulotki, apelując o stosowanie się do sygnalizacji świetlnej i opuszczonych zapór oraz zatrzymywanie się przed znakiem „Stop”. Apel kierowany jest głównie do młodych kierowców oraz odrębnie do pieszych informując, aby nie przechodzili przez przejazd przy opuszczonych zaporach i nie poruszali się po torowiskach. Podczas wczorajszych działań policjanci ujawnili 35 wykroczeń związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym w rejonach przejazdów kolejowych.

PAMIĘTAJ! W zderzeniu z pociągiem człowiek i samochód nie ma żadnych szans...

oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach - mł. asp. Damian Ciecierski

zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach