Policjant uratował dziecko - nagranie telefoniczne


Oficer dyżurny tarnogórskiej komendy prowadząc rozmowę przez telefon alarmowy uratował życie rocznemu dziecku. Pod koniec czerwca na telefon alarmowy zadzwoniła zrozpaczona kobieta, prosząca o pilną pomoc dla rocznego dziecka, które straciło przytomność i nie oddycha. Opanowanie i profesjonalizm dyżurnego pozwolił na sprawne udzielnie pierwszej pomocy, wynikiem czego było odzyskanie przez dziecko przytomności.

Pod koniec czerwca do oficera dyżurnego tarnogórskiej komendy zadzwoniła zrozpaczona kobieta prosząca o pilną pomoc dla małego dziecka, które straciło przytomność i przestało oddychać. Telefon odebrał doświadczony policjant - dyżurny. Policjant z opanowaniem i profesjonalizmem odebrał zgłoszenie. Prowadząc rozmowę, pokierował nią tak, że kobieta uspokoiła się. Dyżurny przekazał jednocześnie wskazówki dotyczące udzielenia pierwszej pomocy i wezwał pogotowie. W wyniku sprawnie podjętej telefonicznej rozmowy i udzieleniu wskazówek dotyczących pierwszej pomocy, roczne dziecko odzyskało przytomność i zaczęło samodzielnie oddychać jeszcze przed przyjazdem specjalistycznej pomocy. Chłopczyk trafił do szpitala, gdzie po tygodniowej hospitalizacji, zdrowy został wypisany do domu.

Przypominamy, że w przypadku zgłoszenia nagłego zdarzenia czy wypadku należy podać imię nazwisko, adres interwencji oraz co się stało. Następnie dyżurny, w zależności od sytuacji pokieruje i poinformuje nas co dalej mamy robić.

Nagranie części rozmowy prezentujemy za pisemną zgodą zgłaszającej.

st. aspirant Rafał Biczysko - Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach