Wypadki drogowe w gminie Zbrosławice


Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadków drogowych do których doszło w miniony weekend na terenie gminy Zbrosławice. Do pierwszego zdarzenia doszło 13-go lipca w piątek, przed godziną 17-tą w miejscowości Kamieniec, do kolejnego w sobotę.

Jak ustalili policjanci z tarnogórskiej drogówki, w piątek 13 lipca, kierujący mercedesem 79-letni tarnogórzanin, na prostym odcinku drogi starcił panowanie nad swoim pojazdem i uderzył w zaparkowany na ulicy samochód osobowy renault, a następnie ogrodzenie posesji. W wyniku zdarzenia do szpitala z urazem nóg odwieziono pasażerów mercedesa.
Do kolejnego wypadku doszło w sobotę po godzinie 19-tej w Zbrosławicach przy ulicy Wolności. Wstępnie policjanci ustalili, że kierujący fordem, jadąc w kierunku Kamieńca, na łuku drogi, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie uderzył w jadący w przeciwnym kierunku samochód osobowy volvo. Z ogólnymi obrażeniami do szpitala trafiły 4 osoby - kierowca i pasażerowie volva.
W obydwu wpadkach kierowcy byli trzeźwi. Czynności mające na celu wyjaśnić przyczyny i okoliczności tych zdarzeń prowadzą tarnogórscy śledczy.

st. aspirant Rafał Biczysko - Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach