Wypadki drogowe: Tarnowskie Góry i Pyrzowice


Tarnogórscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadków drogowych do których doszło wczoraj na terenie naszego powiatu. W zdarzeniach ranne zostały dwie osoby 26 letni rowerzysta i 26 letni motocyklista.

Wczoraj około godziny 8-ej rano przy ulicy Bytomskiej w Tarnowskich Górach kierująca samochodem osobowym m-ki Renault zderzyła się z rowerzystą. 26 letni tarnogórzanin z ogólnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tego wypadku. Postępowanie prowadzą śledczy z Tarnowskich Gór.
Do kolejnego wypadku doszło po godzinie 18-tej w Pyrzowicach na autostradzie A-1. 26 letni mieszkaniec Zabrza kierując motocyklem m-ki Suzuki uderzył w przydrożne bariery ochronne doznając poważnych obrażeń kręgosłupa. Jak wstępnie ustalili policjanci z tarnogórskiej drogówki, motocyklista na łuku drogi stracił panowanie nad maszyną i doprowadził do jej wywrócenia. Następnie uderzył w barierki ochronne oddzielające jednie od pobocza. W wyniku zdarzenia kierujący doznał urazu kręgosłupa i przewieziony został do szpitala. Przyczyny i okoliczności wypadku sprawdzają śledczy z tarnogórskiej komendy.

st. aspirant Rafał Biczysko - Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach