Bilans weekendu - wypadki na drogach powiatu tarnogórskiego


Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku do którego doszło wczoraj przed 14-tą na drodze wojewódzkiej nr 908 w Miasteczku Śląskim. W zdarzeniu brały udział 4 samochody osobowe. 3 osoby zostały ranne i trafiły do szpitala. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi. Sprawą wyjaśniania wypadku zajęli się tarnogórscy śledczy.

Wczoraj tuż przed 14-tą doszło do zderzenia czterech samochodów osobowych przy drodze wojewódzkiej nr 908 w miejscowości Miasteczko Śląskie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem Audi A3 w trakcie manewru wyprzedzania Opla Astrę zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem Audi A4. Następnie kierowca samochodu Renault Clio, który jechał za A-4, w celu uniknięcia zderzenia się z poprzedzającymi pojazdami zjechał na lewy pas ruchu, gdzie zderzył się z Oplem Astrą. W wyniku zderzenia ranne zostały 3 osoby- kierowca i pasażerka Audi A4 oraz pasażerka Opla. Sprawą wyjaśniania przyczyn wypadku zajęli się śledczy z tarnogórskiej komendy.


Policjanci z Tarnowskich Gór wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku do którego doszło wczoraj po 16-tej w miejscowości Połomia. 59-letni kierowca Renaulta na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca z urazem głowy trafił do szpitala.

Wczoraj po godzinie 16-tej dyżurny tarnogórskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na drodze pomiędzy miejscowościami Połomia – Brynek, w rowie leży samochód, w którym znajduję się zakleszczony kierowca. Na miejscu okazało się, że 59-letni kierowca Renaulta stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze, gdzie uderzył w drzewo. Kierowca doznał obrażeń głowy i trafił do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

st. aspirant Rafał Biczysko - Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach