Bezpieczeństwo w czasie ferii: kontrole newralgicznych miejsc


W nocy z piątku na sobotę tarnogórscy policjanci uczestniczyli w działaniach mających na celu ograniczenie przestępczości wśród nieletnich. Jednocześnie stróże prawa zadbali o bezpieczeństwo młodych osób rozpoczynających ferie w tarnogórskim powiecie. Policjanci w godzinach wieczorowo nocnych prowadzili wzmożone kontrole miejsc przebywania takich osób, ze szczególnym zwróceniem uwagi na sprzedaż i podawanie im napojów alkoholowych.

Podczas działań, w których brało udział 22 policjantów i 2 funkcjonariuszy straży miejskiej, przeprowadzono kilkadziesiąt kontroli prewencyjnych w rejonach dyskotek, barów, klubów, a także innych miejsc, gdzie młodzież narażona jest na niebezpieczeństwo stania się ofiarą przestępstwa. Sprawdzono klatki schodowe, parki oraz tereny w rejonie zamarzniętych akwenów wodnych. Tej nocy policjanci zatrzymali 3 osoby posiadające narkotyki (zabezpieczono 11 woreczków strunowych z zawartością amfetaminy i pochodną amfetaminy), ujawniono kilka wykroczeń szczególnie uciążliwych, a sprawców tych wykroczeń ukarano mandatami. Ponadto policjanci prowadzili rozmowy z właścicielami i pracownikami sklepów z alkoholem na temat odpowiedzialności za niestosowanie się m.in. do przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Z osobami małoletnimi prowadzone były rozmowy na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców naszego powiatu działania te będą prowadzone w każdy weekend trwających ferii.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kaletach zatrzymali trzech uczniów szkół średnich, którzy posiadali narkotyki. Policjanci przy młodzieńcach zabezpieczyli 11 woreczków strunowych z zawartością marihuany. Dwaj nieletni w wieku 16-lat trafili do policyjnej izby dziecka, a ich 17-letni kolega do policyjnego aresztu. Teraz o ich losie zadecyduje sąd rodzinny, zaś 17-latek będzie odpowiadał jako osoba dorosła i grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

st. aspirant Rafał Biczysko - Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach