Siedemnastolatkowie ciężko ranni po zderzeniu w Lasowicach


Dwóch 17-latków ciężko rannych w zderzeniu busa z motocyklem, to bilans wypadku, do którego doszło wczoraj po południu w rejonie skrzyżowania ulicy 1-go Maja z ulicą Źródlaną w Lasowicach. Tarnogórscy śledczy ustalają okoliczności i przyczyny zdarzenia.

Wczoraj krótko po 13-ej, w rejonie skrzyżowania ulicy 1-go Maja z ulicą Źródlaną w Lasowicach motocyklista wjechał prosto w busa. Jak wstępnie ustalili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, kierowca motocykla MZ 250 utracił panowanie nad maszyną, zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu. Motocyklista wjechał prosto pod transportera nadjeżdżającego z przeciwka. Kierowca jednośladu uderzył w kabinę dostawczaka rozbijając przednią szybę, zaś jego pasażer przeleciał przez samochód i wpadł na pakę. Kierujący motocyklem 17-latek w ciężkim stanie trafił do piekarskiej urazówki, zaś jego pasażer z urazami kończyn i kręgosłupa do chorzowskiego szpitala. Sprawą zajęli się śledczy z tarnogórskiej komendy. 17-latek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklami.

Policjanci apelują do kierowców o zdrowy rozsądek, a do rodziców i opiekunów aby nie pozwalali swoim pociechom na wsiadanie za kierownicę motocykli i samochodów bez uprawnień do kierowania

st. aspirant Rafał Biczysko - Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach