Podsumowanie policyjnego działania "Alkohol i Narkotyki"


Wydział Ruchu Drogowego tarnogórskiej komendy podsumował działania p/k "Alkohol i Narkotyki", które były prowadzone od czwartku do piątku rana na terenie powiatu. Podczas działań policjanci wystawili kilkanaście punktów kontrolnych, zmieniając dynamicznie miejsca kontroli trzeźwości kierowców. W ręce policjantów wpadło kilku pijanych kierowców. Rekordzista to 45-letni kierowca daewoo tico z 2,3 promilami alkoholu i bez prawa jazdy.

Podczas kilkunastu godzin stróże prawa zbadali stan trzeźwości 1237 kierowców. Pierwsze wzmożone kontrole rozpoczęto w czwartek rano, zaś zakończono je w piątek o godzinie 6-tej. Podczas prowadzonych działań policjanci wykorzystali radiowóz z wideorejestratorem, a także oznakowane pojazdy służbowe. Funkcjonariusze dokonywali kontroli w różnych miejscach na terenie naszego powiatu, zmieniając dynamicznie miejsca kontroli, aby potencjalni przestępcy drogowi nie mieli możliwości omijania tych punktów. Podczas prowadzonych działań w ręce tarnogórskich stróżów prawa wpadło 6 pijanych kierowców, w tym 5 kierujących samochodami i 1 rowerzysta.

Pomimo takich akcji i tak wielu kierowców siada "za kółkiem" po wypiciu piwa czy innego napoju alkoholowego, przez co narażają każdego innego uczestnika ruchu drogowego, w tym innych kierowców, pieszych, a przede wszystkim siebie i swoich pasażerów na utratę zdrowia i życia, nie mówiąc o konsekwencjach prawnych tego czynu.

aspirant sztabowy mgr Rafał Biczysko
Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach