Zatrzymanie w sprawie włamania w Boniowicach


Policjanci z Komisariatu Policji w Zbrosławicach zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który na początku czerwca włamał się do jednego z domów w Boniowicach. Śledczy odzyskali także część przedmiotów, które stały się łupem włamywacza. Zatrzymanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

10 czerwca br. policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do domu w miejscowości Boniowice. Nieznany wówczas sprawca poprzez wybicie okna wszedł do budynku, skąd następnie skradł telefony komórkowe, laptop oraz inne urządzenia elektroniczne. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z Komisariatu Policji w Zbrosławicach. Po kilku dniach intensywnych działań śledczy wpadli na trop 48-latka. Okazało się, że sprawca włamania jest sąsiadem pokrzywdzonego.
Podczas zatrzymania policjanci odzyskali skradzione telefony oraz urządzenia elektroniczne. Sprawca przyznał się do włamania, wyjaśniając śledczym, że dokonał tego czynu ponieważ brakowało mu pieniędzy na zakup alkoholu. Włamywaczowi za to przestępstwo grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

aspirant sztabowy mgr Rafał Biczysko
Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach