Wypadki na drogach powiatu: Szałsza, Świerklaniec i Tworóg


Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny śmiertelnego wypadku, do którego doszło wczoraj po godzinie 16-ej na drodze krajowej nr 78 w miejscowości Szałsza. Kierowca volkswagena stracił panowanie nad pojazdem doprowadzając do jego dachowania, a następnie uderzył w betonowy mostek. W wyniku poniesionych obrażeń śmierć poniósł 24-letni kierowca tego pojazdu.

Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny trzech wypadków, do których doszło wczoraj na terenie powiatu tarnogórskiego. Wczoraj po godzinie 16-ej w Szałszy na drodze krajowej nr 78 doszło do tragicznego w skutkach wypadku, w którym zginął 24-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący volkswagenem golf, jadąc od Gliwic w kierunku Tarnowskich Gór, na oznakowanym zwężeniu jezdni, nie zastosował się do nadawanego przez sygnalizator sygnału "czerwone światło" i uderzył w jadącego z naprzeciwka rowerzystę. Następnie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi na pobocze, gdzie samochód dachował i uderzył w betonowy mostek. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący samochodem. Kierującemu rowerem nic się nie stało. Śledczy ustalają przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Tego samego dnia po godzinie 11-ej, w Świerklańcu- Ostrożnicy kierujący samochodem ciężarowym Volvo wykonując manewr wyprzedzania, uderzył w lewy bok skręcającego w lewo samochodu Toyota Avensis. Kierujący samochodem osobowym z ogólnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala.
Po godzinie 19-ej w Tworogu na ulicy Lublinieckiej, kierująca daewoo tico, chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzęciem, zjechała na przeciwległy pas ruchu, następnie wjechała do rowu gdzie pojazd wywrócił się na dach. W wyniku uderzenia kierująca doznała ogólnych obrażeń i została przewieziona do szpitala.

aspirant sztabowy mgr Rafał Biczysko
Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach

zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach