Gdzie pożyczyć pieniądze na świąteczne prezenty?

Tradycyjnie w wigilię świąt Bożego Narodzenia zasiadamy przy wspólnym stole, zastawionym 12 potrawami postnymi. Jednocześnie zapalamy lampki na pięknie przystrojonej choince, pod którą znajdują się prezenty. Polacy najczęściej nie oszczędzają na zakupie podarków dla najbliższych. Ile wydamy w tym roku i gdzie można pożyczyć pieniądze na świąteczne prezenty?

Lubimy wręczać prezenty i sami je dostawać

W Polsce mocno zakorzeniony jest zwyczaj obdarowywania prezentami najbliższych na Gwiazdkę. Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Fundacji na rzecz Reputacji Marki „Premium Brand” przez Maison & Partners, aż 77 proc. z nas lubi kupować świąteczne prezenty. Najczęściej pod choinkę kupujemy zabawki, perfumy i kosmetyki.
W 2016 roku ponad połowa badanych zamierza wydać na zakup prezentów świątecznych ponad 300 zł. Prezenty powinny spełnić oczekiwania obdarowanych, a nie być tylko bezwartościowym gadżetem.
37 proc. respondentów chce wydać na prezenty od 101 do 300 zł, lub do 100 zł - 12 proc. odpowiedzi w badaniu. Co czwarty respondent wyda na podarki świąteczne od 301 do 500 zł, 17 proc. od 501 do 1000 zł, a zaledwie 5 proc. Polaków przeznaczy na ten cel ponad 1000 zł.

Skąd wziąć pieniądze na prezenty?

Im droższe prezenty, tym kosztowniejsze będą tegoroczne święta dla polskich gospodarstw domowych. Niektóre pokryją te wydatki z własnych oszczędności lub z bieżących dochodów, ale istnieje szerokie grono osób, których nie stać na zakup wymarzonych prezentów. Mogą oni zdecydować się jednak na zaciągnięcie pożyczki pozabankowej, którą można uzyskać szybko, bezpośrednio na swoje konto bankowe, bez konieczności dopełniania wielu formalności, jak ma to miejsce w bankach czy w spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych.
Osoby, które chciałyby zaciągnąć chwilówkę, obawiają się jednak, że trafią na nieuczciwego pożyczkodawcę, który nałoży na klienta horrendalnie wysokie odsetki czy też opłaty dodatkowe, o których nie byłoby mowy w chwili podpisywania umowy pożyczkowej. Najlepiej zatem zawiązywać współpracę wyłącznie z renomowanymi pożyczkodawcami. Oferty sprawdzonych chwilówek znajdziesz tutaj.

Przed podpisaniem umowy i zaciągnięciem zobowiązania najlepiej porównać ze sobą aktualnie oferty dostępne. W rankingu chwilówek Łowcachwilowek można znaleźć najkorzystniejsze opcje pożyczkowe, zwłaszcza dla nowych klientów, którzy nigdy wcześniej nie zaciągali pożyczki w danej firmie. Dla nich przeznaczone są bowiem pierwsze, darmowe pożyczki. Wygląda to w ten sposób, że klient oddaje firmie pożyczkowej dokładnie taką samą kwotę, jaką pożyczył.