Rusza konkurs grantowy "Pracownia Talentów" Fundacji Tesco Dzieciom


7 lipca ruszyła „Pracownia Talentów” – konkurs grantowy skierowany do organizacji pozarządowych zajmujących się edukacją dzieci i młodzieży. Organizacje mogą zdobyć środki na realizację długoterminowych projektów edukacyjnych. Do podziału jest aż 250 tys. złotych, co pozwoli na sfinansowanie około 25 projektów w całym kraju.

Fundacja Tesco Dzieciom od ponad dwóch lat dba o lepsze jutro polskich dzieci. Fundacja pomaga realizować wartościowe inicjatywy i projekty społeczne, a w swoich działań koncentruje się na pomocy dzieciom
i młodzieży oraz społecznościom lokalnym. Rocznie wspiera blisko 500 inicjatyw społecznych, których celem jest poprawa sytuacji dzieci i młodzieży. Jedną z realizowanych przez Fundację inicjatyw jest konkurs grantowy – „Pracownia Talentów”.

- Widzimy bardzo dużą potrzebę tego typu konkursów – wiele organizacji ma świetne pomysły, ale często brakuje im środków na ich realizację. Cieszymy się, że dzięki naszej pomocy wiele z nich zostanie wprowadzonych w życie. Liczymy na nieszablonowe podejście do tematu! – mówi Katarzyna Michalska - Miszczyk, Prezes Zarządu Fundacji Tesco Dzieciom. W Fundacji wierzymy, że dzieci i młodzież są naszą przyszłością. Każde z tego typu działań traktujemy jak inwestycję w lepsze jutro.
Organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o środki na realizację długoterminowych projektów edukacyjnych trwających 9 miesięcy (od października 2014 do czerwca 2015). Maksymalna kwota dofinansowania to
10 tys. zł. Szansę na otrzymanie grantu mają organizacje, które przygotują ciekawy projekt w jednym z następujących obszarów:

  • tworzenie możliwości dla młodych ludzi – inspirowanie młodych ludzi do poszerzania horyzontów i realizowania swojego potencjału; przygotowywanie młodych ludzi do rozpoczęcia pierwszej pracy oraz walka z bezrobociem wśród młodych ludzi;
  • walka z marnowaniem żywności – edukowanie dzieci i młodzieży nt. źródeł i przyczyn marnotrawienia żywności i walka z tym zjawiskiem;
  • promocja zdrowego trybu życia – pogłębianie wiedzy nt. zdrowego trybu życia: odżywiania, walki z otyłością, aktywności fizycznej.

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest spełnienie wymogów regulaminu, wypełnienie formularza wniosku (dostępny na stronie internetowej Fundacji www.fundacjatesco.pl), oraz przesłanie go na wskazany adres e-mail. Termin złożenia aplikacji upływa 18 sierpnia 2014 r. Komisja konkursowa oceni wszystkie nadesłane aplikacje i przyzna środki na realizację tym, które otrzymają największą liczbę punktów. Laureatów konkursu poznamy w połowie września 2014 r.

informacja prasowa Fundacji Tesco Dzieciom