Uczniowie ZSBA z Mikołajem w przedszkolu


15 grudnia 2015-12-16

   W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach młodzież uczy się nie tylko tego, jak budować nowe, ale też konserwować i pielęgnować to, co już kiedyś powstało.
   Pięć lat temu ZSBA zadzierzgnął więzy przyjaźni z gminnym Przedszkolem nr 4 i teraz jej uczniowie rokrocznie przed świętami Bożego Narodzenia odwiedzają przedszkolaków. To okazja by przypomnieć sobie, jak stawiać zamki i domy z klocków oraz poznać rodzące się tam najnowsze tendencje w architekturze, które obowiązywać będą może już za kilkanaście lat.
   Wcześniej uczniowie przygotowują mini teatrzyk i organizują w szkole zbiórkę na drobne prezenty dla przedszkolaków, bo z pustymi rękami na poważną wizytę pójść nie wypada. Najlepiej wie o tym słynny na całym świecie architekt przedświątecznej atmosfery - św. Mikołaj.
  W tym roku już był w przedszkolu i musiało mu się tam spodobać, bo dołączył do szkolnej młodzieży z „Budowlanki”, by przy dźwiękach gitary jeszcze raz zaśpiewać kolędy z przedszkolakami i postaciami z bajek znanymi przedszkolakom, w które wcielili się uczniowie z klasy IIIa i IIb technikum.

Adres do albumu: http://www.tg.net.pl/foto/main.php?g2_itemId=50130