Budowlanka w przedszkolu


Budowlanka w przedszkolu

  

   Młodzież z tarnogórskiej „Budowlanki” już szósty raz z rzędu odwiedziła przed świętami Bożego Narodzenia przedszkole nr 4. To już tradycja. W tym roku inscenizację bajki „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” wystawiło przedszkolakom kilku uczniów z klasy maturalnej technikum. Aktorskie doświadczenie mają, bo występowali już choćby  w przygotowanym i wystawianym w ZSBA fragmencie komedii Zemsta, kilku bajkach i jasełkach.

    Kilkoro z nich było już w przedszkolu nr 4. w rolach aktorów. Nie jest pewne czy starszaki ich poznały, ale zapewne zauważyły, że krasnoludków jest tylko czterech. Była to jednak tylko jedna zmiana tych pracuciów. Druga, znacznie liczniejsza, została w szkole, choć jak zawsze uczestniczyła w zbiórce na prezenty, które po szczęśliwym zakończeniu bajki rozdał św. Mikołaj. Pomagały mu  krasnoludki, Śniezka i zła królowa, wcale nie była taka zła jak ta z bajki. ...

    Pluszaki ze zbiórki były dla wszystkich, z osobna dla każdego przedszkolaka mikołajkowy lizak i kolorowanka z motywami tarnogórskimi. Przekazał ja na ten cel Urząd Miejski w Tarnowskich Górach.

    Była wspólna zabawa. Niestety, tylko kwadrans, bo dzieci muszą też coś zjeść w przedszkolu, by mieć siłę dorastać do szkół.. Dyrektor przedszkola przekazała aktorom w ramach gaży pisemne podziękowanie i sporo cukierków. Nie chcieli przyjąć, bo nie o to przecież chodziło, ale ostatecznie wzięli przekonani, że one są dla wszystkich, dzięki którym do tego spotkania dojść mogło.

.

 Adres albumu