ZSBA w DPS „Przyjaźń”


Choinka, którą młodzież Zespołu Szkół Budowlano-Architektonicznych zaniosła po raz pierwszy do Domu Pomocy Społecznej „Przyjaźń” w Tarnowskich Górach, rośnie w tamtejszym ogródku już 9 lat.  W tym roku po raz dziesiąty poszliśmy tam też z choinką, z przedstawieniem jasełkowym oraz prezentami, na które złożyli się nasi uczniowie. Uczymy ich przedmiotów z szkolnego programu, ale też dawać innym nie tylko odrobinę serca. To drugie nie jest trudne, dzięki postawom wpojonym już przez rodziców. Szkoła im w tym tylko pomaga, organizując takie spotkania młodych z seniorami.   Przedstawienie zaaranżowała i wyreżyserowała nasza szkolna katechetka M. Matykiewicz, a udział w nim wzięli uczniowie klas I i IV technikum.

  Przedstawienie podobało się pensjonariuszom oraz obecnemu na nim księdzu Piotrowi Rochoniowi. Kapelan DPSu skierował do młodzieży i jej opiekunów kilka serdecznych zdań pochwały oraz poświęcił opłatki, którymi dzielili się wszyscy, życząc sobie świat w zdrowiu i pogodzie ducha.

   Kierownictwo DPS: p. Izabela Szeliga oraz p. Michał Suchowski podziękowali nam za wizytę, przekazali ozdobną choinkę dla ZSBA i zaprosili uczniów, by wstąpili latem do DPSu zobaczyć, jak rośnie ta, którą oni przynieśli oraz te dawniejsze. Wiele z nich mogliśmy przekazać dzięki Ogrodnictwu Andrzejewska-Kazimierowicz od lat wspierającego szkołę w tej przedświątecznej akcji „Choinek Nadziei”. Dziękujemy.

 

Zauważyliśmy, że w tym roku wyprzedziły nas w DPSie dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15 im. Tarnogórskich Gwarków. Odnotowujemy to z sympatią i publikujemy zdjęcie tych, którzy może kiedyś będą kontynuować tę przedświąteczną tradycję jako uczniowie „Budowlanki”.

Link do albumu