Przedświątecznie w DPS „Przyjaźń”


   Okres Świat Bożego Narodzenia to dla większości z nas czas radości, spotkań z bliskimi, czas dzielenia się opłatkiem i prezentami. To czas szczególny, kiedy nasze serca otwarte są też na potrzeby innych, niezwiązanych z nami rodzinnie.

   Po raz 11 uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Budowlano-Architektonicznych wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Choinki Nadziei", odwiedzając pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej „Przyjaźń” w Tarnowskich Górach.

   W tych odwiedzinach może brać udział tylko nieduża grupa młodzieży, ale wielu uczniów ich rodzice i nauczyciele zawsze uczestniczą w zbiórce na drobne prezenty. Jednym z nich jest też choinka, którą i w tym roku otrzymaliśmy z Ogrodnictwa Kazimierowicz. Dziękujemy!

     Przedstawienie jasełkowe przygotowali uczniowie klasy II A Technikum Budowlanego pod kierunkiem Anny Sopuch i Agnieszki Barchan, wg scenariusza Marii Matykiewicz.

     Mamy nadzieję, że wraz z kolędami wpisało się dobrze w świąteczną atmosferę w DPS „Przyjaźń”, bo ona była tam już obecna dzięki personelowi oraz samym pensjonariuszom. Większość z nich zostaje tam na całe święta, a chociaż są wśród nich chorzy i cierpiący, to jednak nie są tam tak całkiem samotni.

   Niech udziałem wszystkich będzie magia tych niezwykłych świąt, a zwłaszcza tego jednego dnia.

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy 
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory 
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski

Niebo ziemi, niebu ziemia 
Wszyscy wszystkim ślą życzenia 
Drzewa ptakom, ptaki drzewom 
Tchnienie wiatru płatkom śniegu 

Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku
Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku
Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem
Dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze

Niebo ziemi, niebu ziemia
Wszyscy wszystkim ślą życzenia
A gdy wszyscy usną wreszcie 
Noc igliwia zapach niesie

 ·                                 Autor tekstu piosenki Jest taki dzień: Krzysztof Dzikowski, muzyka Seweryn Krajewski Czerwone Gitary 1966Album zdjęć