Podsumowanie programu SZKOŁA BEZ PRZEMOCY w ogrodach Pałacu Prezydenckiego


W dniu 5.06.2012 r. szkolny pedagog - Joanna Jasiok - uczestniczyła wraz z dwójką uczniów: Ewą Wrodarczyk z kl. III TŻ i Dominikiem Kozinoga z kl. III TAK w uroczystej gali, która miała miejsce ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Dokonano na niej podsumowania program grantowego w ramach akcji „SZKOŁA BEZ PRZEMOCY”.

W ramach tego programu w czasie roku szkolnego 2011/12 w ZSCKR realizowano założenia nagrodzonego projektu „Pracownia Osobliwości”, który powstał z inicjatywy pani Jasiok. Projekt „Pracownia Osobliwości” wybrano spośród pięciuset szkół, które złożyły swoje autorskie propozycje. Nasza szkoła jest jedyną szkołą ponadgimnazjalną z województwa śląskiego wyróżnioną w ten sposób. Podczas gali uczestnicy mieli przyjemność wysłuchać przemówienia Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego, w którym dokonał podsumowania programu na ten rok szkolny. W uroczystości wzięli również udział ambasadorowie programu „SZKOŁA BEZ PRZEMOCY”: Tomasz Majewski – sportowiec i złoty medalista olimpijski w pchnięciu kulą oraz Leszek Blanik – mistrz olimpijski w konkurencji skok. Kulminacyjnym punktem imprezy było wręczenie nagród dla najlepszych wychowawców roku szkolnego 2011/2012 oraz występ uczniów, którzy wygrali konkurs na hymn w programie „KIBICUJĘ FAIR PLAY”.

Na zakończenie Pan Prezydent zaprosił wszytkich uczestników imprezy na uroczysty poczęstunek. Nasza szkolna „Pracownia Osobliwości” będzie kontynuować realizowane dotąd założenia SZKOŁY BEZ PRZEMOCY. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym kreatywność nauczycieli i młodzieży ZSCKR pozwoli odnosić naszej placówce kolejne podobne sukcesy.

Na podstawie sprawozdania Joanny Jasiok - przygotowała Justyna Ostrowska