Uczniowe CKR w Nakle Śląskim na wykładach w Warszawie


W dniach 8-9 listopada 2012 roku grupa siedemnastu uczniów z klasy III technikum weterynarii pod opieką pań Justyny Ostrowskiej i Joanny Jasiok, miała przyjemność uczestniczenia w szkoleniu pt. „Promocja PROW 2007 -2013. Informacja. Instrumenty wsparcia”, które odbyło się w pięknym budynku Centralnej Biblioteki Rolniczej w Warszawie.

Tematyka wykładów obejmowała w pierwszym dniu informacje ogólne dotyczące programu PROW oraz jego budżetu i stanu realizacji w latach 2007 – 2013. W drugim dniu młodzież wysłuchała interesującego wykładu o programie „Poznaj zdrową żywność”. Szereg informacji o beneficjentach tego programu, jego specyfice i procedurze nadawania certyfikatów dla zgłoszonych do niego produktów zaintrygowała słuchaczy, którzy chętnie brali udział w dyskusji, którą zainspirowała prowadząca wykład.
Do słuchaczy zwróciła się również Agnieszka Miszczak – Płuciennik – jedna z organizatorek szkolenia, dziękując za zainteresowanie i nienaganną postawę uczestników. Do zebranych wystosowała zaproszenie na kolejne tego typu spotkanie, które ma zostać zorganizowane na wiosnę przyszłego roku. Słowa te spotkały się ze sporym entuzjazmem zebranych, dla których wizyta w Warszawie wiązała się nie tylko z możliwością pogłębienia swojej wiedzy na temat programu PROW, ale stwarzała niepowtarzalną możliwość zwiedzenia stolicy i skorzystania z niespodzianki, jaką organizatorzy przygotowali dla uczniów. Była nią wizyta w Centrum Nauki Kopernik, połączona ze zwiedzaniem jego atrakcji.
Uczniowie naszej szkoły są dumni, że spotkało ich takie wyróżnienie, jakim była możliwości uczestniczenia w powyższym szkoleniu. Oprócz niewątpliwych korzyści intelektualnych, wynieśli także cały ogrom wspomnień związanych z wizytą w stolicy, którymi chętnie podzielili się ze swoimi koleżankami i kolegami z naszej szkoły. Mamy nadzieję, że w przyszłości również będziemy mogli uczestniczyć w podobnych inicjatywach.​