WIZYTA JEDYNKI W LONDYNIE


15 listopada 2012 roku uczniowie naszego Publicznego Gimnazjum nr 1 w Tarnowskich Górach po raz kolejny udali się na zagraniczną wycieczkę, tym razem celem naszej podróży był Londyn.
W odkrywaniu nowego miejsca pomogli nam nasi opiekunowie p. mgr Joanna Gawronowska oraz p. mgr Magdalena Majewska-Kijas, a także piloci p. Rafał Matyja i p. Piotr Lubas.
Wśród uczestników wyjazdu byli uczniowie gimnazjum ich rodzice oraz absolwenci Jedynki.

Wyjazd miał charakter warsztatów językowych, gdyż już od pierwszych minut w Londynie uczniowie mieli możliwość posługiwania się językiem angielskim. Udzielali informacji podczas kontroli paszportowej na lotnisku w Luton, rozmawiali z uczniami angielskich szkół w Muzeum Brytyjskim (British Museum), robiąc zakupy korzystali ze zwrotów typu: ile to kosztuje, chciałem zapytać gdzie jest przymierzalnia itp. Co więcej, świetnie radzili sobie również z dodatkowymi zadaniami przydzielanymi przez opiekunów.

W czasie jednodniowego pobytu w niezapomnianym Londynie odwiedziliśmy wiele z najważniejszych miejsc tego miasta. Nasza przygoda rozpoczęła się wizytą w imponującym British Museum, gdzie mogliśmy podziwiać eksponaty z zakątków całego świata.
Zrobiliśmy zakupy na słynnej Oxford Street. Podziwialiśmy panoramę Londynu z milenijnego  diabelskiego młyna o nazwie The London Eye. W naszej wycieczce nie mogło zabraknąć widoku XIX- wiecznego Big Bena umieszczonego na Wieży Królowej Elżbiety przy budynku parlamentu (The House's of Parliamen). Ostatnim punktem zwiedzania był Pałac Buckingham, położony przy jednym z najpiękniejszych parków królewskich, St. Jamse's Park. Machając królowej ze smutkiem opuszczaliśmy to miejsce. Pełni wrażeń dotarliśmy na jeden z największych londyńskich dworców Victoria Station. Z tamtą rozpoczęła się nasza podróż powrotna.
Zmęczeni ale bardzo szczęśliwy wylądowaliśmy na lotnisku w Pyrzowicach.

Warsztaty pomogły naszym uczniom przełamać barierę językową i sprawdzić się w używaniu j. angielskiego w naturalnym środowisku. Była to z pewnością wartościowa lekcja. Co więcej gimnazjaliści poznali nową kulturę i nabyli doświadczenia. Już dzisiaj gimnazjaliści Jedynki marzą o kolejnej niezwykłej szkolnej wycieczce.

http://www.gim1tg.fc.pl/londyn2012/index.html