"Choinki Nadziei"


Biorąc udział w ogólnopolskiej akcji "Choinki Nadziei" w 17 grudnia uczniowie Zespołu Szkół Budowlano-Architektonicznych wraz z nauczycielkami: Marią Matykiewicz i Anną Sopuch po raz kolejny odwiedzili podopiecznych Domu Opieki Społecznej w Tarnowskich Górach.

Wpierw przygotowali choinkowe ozdoby oraz serduszka, na których wypisali swe imiona. Wraz z gronem pedagogicznym szkoły zbierali słodycze, które stanowiły prezent dla podopiecznym DPS. Do zbiórki przyłączyli się też rodzice uczniów oraz ogrodnictwo Sojka przekazując żywą choinkę. Wspólnie z nauczycielami uczniowie przygotowali też występ kolędowo-jasełkowy, którego scenariusz stanowił połączenie obrazów zjawisk występujących we współczesnym świecie z religijnym przekazem i tradycją, niosąc przesłanie – Gdzie dobro się rodzi, tam się i Bóg rodzi.
Pensjonariuszom przekazano też wykonany przez uczniów stroik świąteczny i kartkę z życzeniami wytrwania w pogodzie i w zdrowiu jak najlepszym. Po występie wspólnie odśpiewano kolędy, które niezależnie od wieku, zawsze wszystkich łączą.

To tylko kilka chwil w codziennym życiu mieszkańców DPSu. Kilka chwil na uśmiech, może też na wspomnienia, bo w nie jednym oku błysnęła łza. W tym przedświątecznym okresie były to może jednak gwiazdki nadziei?

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ