Świąteczne dekoracje: bożonarodzeniowe obrazy 3d


Dekorując dom na Świata Bożego Narodzenia można wykorzystać ściany. Świąteczna kompozycja w ramce może być nie tylko ozdobą domu - może być świąteczną dekoracją biura, sklepu, sali szkolnej czy lokalu gastronomicznego. W małych kawalerkach taka dekoracja w ramce może zastąpić świąteczną choinkę. W sklepach i lokalach usługowych dekoracje tego typu w dużych ramach można powiesić jako dekorację okna. W ramkach można umieścić wszystko, co ma związek ze świętami. Elementy można w różny sposób łączyć. Ramki mogą być drewniane lub z tworzywa. Jeśli nie dysponujemy wolną ramką można kupić w sklepach „wszystko po 4 zł” lub z artykułami chińskimi jakiś obraz w ramce i wykorzystać ramkę na świąteczną dekorację. Ramki oczywiście można kupić w innych sklepach, ale są dużo droższe.

Ramka świąteczna 1 - 2


Materiały: 3 szyszki sosny, ramka, zielona atłasowa wstążka o szerokości 1 cm, 3 małe gwoździe, 3 pineski lub klej np. magic, wikol; dwie małe bombki choinkowe, ozdobny sznurek; opcjonalnie świąteczna wstążka o szerokości ramki, dwa małe bawałanki/Mikołaje/dzwonki itp., farba w sprayu.

Wykonanie: pociąć wstążkę na 3 części, z jednej strony wiązki związać w kokardki - zostawić jeden „ogonek” dłuższy, wstążki od strony kokardki przybić gwoździami do szyszek; jeśli mamy ramkę drewnianą zwieście w ramce szyszki przybijając wstążkę pineskami, jeśli ramka jest plastikowa wiązki trzeba dokleić, zwiesić bombki na ozdobnym sznurku, przybić lub przykleić do ramki. Dodatkowo można zamieścić w ramce małe bałwanki/Mikołaje/dzwonki itp. Szyszki można pomalować na dowolny kolor, można zostawić je też w ich naturalnym kolorze. W ramce można rozciągnąć kawałek ozdobnej wstążki – przybić ja pineskami albo przykleić.

Ramka świąteczna 3


Materiały: prosta ramka drewniana, w zależności od wielkości ramki 1,5 – 3 m drobnego niebieskiego łańcucha paciorkowego na choinkę, około 16 małych gwoździ, duża gwiazda z papieru/masy papierowej, ciasta solnego (lub gotowa), złota farba w sprayu/złotol, farba niebieska w odcieniu łańcucha akrylowa/olejna, 10 cm cienkiej żyłki wędkarskiej; opcjonalnie lakier akrylowy.

Wykonanie: ramkę pomalować na niebiesko, zostawić do wysuszenia, jeśli ramka jest pomalowana farbą akrylową pociągnąć ramek lakierem akrylowym ewentualnie werniksem damarowym; przygotować gwiazdę (o tym jak ją zrobić w innych wpisach) lub użyć gotową gwiazdę – zamocować gwiazdę na cienkiej żyłce wędkarskiej, powbijać od tylnej strony do ramki gwoździe wzdłuż wszystkich jej boków co jakieś 3 – 4 cm – gwoździe wbijać tak aby jakieś 0,5 cm gwoździa wystawało ponad ramkę, na centralnie wbitym gwoździu na górnej części ramki zawiesić gwiazdę, przepleść łańcuch pomiędzy gwoździami tak aby powstało coś w stylu pajęczyny, zabezpieczyć „pajęczynę” przez rozsupłaniem.

Ramka świąteczna 4 – 5


Wykonanie: ramka drewniana i biała farba akrylowa/olejna lub gotowa biała ramka z tworzywa, samoprzylepne złote małe perełki lub cekiny gwiazdki + klej wikol/magik lub złote sztuczne łzy, dwie szyszki z sosny, 1 m atłasowej zielonej wstążki o szerokości 0,5 cm, pineski lub klej; opcjonalnie lakier akrylowy, mały złoty aniołek lub gwiazdka a masy papierowej/ciasta solnego, złota farba w sprayu/złotol, czerwona mała bombka choinkowa, 20 cm czerwonego cienkiego sznurka.

Wykonanie: ramkę pomalować na biało; jeśli malujemy farbami akrylowymi po wyschnięciu pociągnąć lakierem akrylowym, zostawić do wysuszenia; nakleić na ramkę wg uznania małe samoprzylepne perełki lub cekiny gwiazdki lub zrobić wzór złotymi sztucznymi łzami pociąć wstążkę na 2 części, z jednej strony wiązki związać w kokardki - zostawić jeden „ogonek” dłuższy, wstążki od strony kokardki przybić gwoździami do szyszek; jeśli mamy ramkę drewnianą zwieście w ramce szyszki przybijając wstążkę pineskami, jeśli ramka jest plastikowa wiązki trzeba dokleić, dokleić do ramki złotego anioła lub gwiazdkę. Można pomieścić też w ramce jedną czerwoną bombkę choinkową. Ramka na zdjęciu jest z tworzywa sztucznego i była już ozdobiona złotymi kroplami z farby.

Ramka świąteczna 6


Wykonanie: ramka drewniana i biała farba akrylowa/olejna lub gotowa biała ramka z tworzywa, samoprzylepne złote małe perełki lub cekiny gwiazdki + klej wikol/magik, dwie szyszki z sosny, 1 m atłasowej zielonej wstążki o szerokości 0,5 cm, pineski lub klej; opcjonalnie lakier akrylowy; szmaciany aniołek

Wykonanie: wykonać ramkę i zamocować szyszki tak jak napisałam powyżej, przybić/przykleić do ramki szyszki, na ramce posadzić anioła.

Ramka świąteczna 7- 8 (błyskawiczna)


Materiały: 4 szyszki sosny, ramka, zielona atłasowa wstążka o szerokości 1 cm, 4 małe gwoździe, 4 pineski lub klej np. magic, wikol; opcjonalnie farba w sprayu, aniołek szmaciany (jak go rozbić napisałam w innym wpisie).

Wykonanie: pociąć wstążkę na 4 części, z jednej strony wiązki związać w kokardki - zostawić jeden „ogonek” dłuższy, wstążki od strony kokardki przybić gwoździami do szyszek; jeśli mamy ramkę drewnianą zwieście w ramce szyszki przybijając wstążkę pineskami, jeśli ramka jest plastikowa wiązki trzeba dokleić. Szyszki można pomalować na dowolny kolor, można zostawić je też w ich naturalnym kolorze. Na ramce można posadzić szmacianego aniołka. Zrobienia takiej dekoracji trwa około 8 minut.