Joker – kartka na Dzień Dziadka lub Walentynki


Trudno jest zrobić Dziadkowi kartkę z życzeniami, zresztą jak każdemu mężczyźnie. Nigdy nie wiadomo czy jak dostanie kartkę z kwiatami czy jakimiś zwierzakami nie weźmie nas za wiecznie dziecinne kobietki. Sądzę, że kartka Joker spodoba się każdemu dziadkowi. Zresztą nie ważna jest ta oszczędna w wyrazie kartka, ważne są słowa, które na niej napiszemy. Taką kartkę można również podarować na Walentynki czy komuś bardzo bliskiemu z okazji urodzin czy imienin. Na kartkę Walentynkową zamiast niebliskiego kartonu użyć karton czerwony, strzałka może być np. złota – karton pomalować złotolem.

Materiały: arkusz A4 niebliskiego i białego kartonu (lub kartka do drukarki), kawałek czerwonego lub różowego kartonu o grubości 4 – 5 mm, niebliski pisak do CD, klej do papieru, karta as kier i karta joker (talię kart w sklepach z artykułami chińskimi można kupić za 3 zł, można tez te wie karty zrobić samodzielnie malując czy wyklejając je na kartonie, dodatkowo karty zrobione można pociągnąć lakierem).

Wykonanie: z niebieskiego kartonu wyciąć kartkę bazę o wymiarach około 20x15cm,

Na niebieski karton nakleić kartę asa kier, odmierzyć z każdej strony od karty po 3-4mm kartonu, wyciąć.

Złożyć karton w kierunku karty zaczynając od boków, złożenie bardzo mocno przejechać grzbietem nożyczek, w zaznaczonych miejscach położyć klej, zagiąć karton z dołu karty i przykleić, zgięcie przejechać grzbietem nożyczek; kartonu nad kartą nie zaginąć.

Z czerwonego lub różowego kartonu wyciąć strzałkę o długości 6- 7 cm (karton musi być gruby 4 – 5 mm), przykleić strzałkę z tyłu do karty joker.

Na prostokąt kartkę bazę nakleić wycięty z białego kartonu lub kartki do drukarki nieco mniejszy prostokąt, na biały prostokąt nakleić kieszonkę z kartą as kier, wsunąć do kieszonki kartę joker tak, aby u góry była strzałka.

Na karcie as pisakiem do CD napisać Kocham Cię dziadku, zaczekać aż pisak wyschnie, wsunąć ponownie kartę joker do kieszonki.