Chip tuning – czy warto go robić?

Zanim zdecydujemy się na chip tuning samochodu, dobrze jest odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań, które pozwolą nam ocenić zasadność takiej inwestycji. Przede wszystkim kluczową sprawą są nasze oczekiwania po takim zabiegu. Chip tuning zapewni bardziej emocjonującą jazdę, ogromną radość i wrażenia związane z osiąganiem większych przeciążeń podczas ruszania oraz w trakcie właściwej jazdy. Modyfikacja wykonana w ramach wytrzymałości konstrukcji pojazdu, a jednocześnie odpowiadająca naszym umiejętnościom, nie jest złym pomysłem. Wprost przeciwnie! Pozwoli odkryć nowe, nieznane dotąd oblicze naszego auta oraz przemierzanych dróg.

[ czytaj więcej.. ]


Zasady wykazywania ulgi prorodzinnej w deklaracjach podatkowych PIT 37

Zasady wykazywania ulgi prorodzinnej w deklaracjach podatkowych PIT 37 za rok 2016.

Ulga prorodzinna jest jednym ze sposobów wspomagania obywateli przez państwo. Aby z niej skorzystać należy spełnić kilka podstawowych warunków.
Bez względu na to, jak rozliczamy podatek (w wersji papierowej, lub jako PIT 37 przez Internet), kwota ulgi prorodzinnej jest nielimitowana i przysługuje na każde dziecko spełniające wymogi ustawowe. Kwota ulgi odejmowana jest bezpośrednio od wysokości podatku do zapłacenia (pomniejsza należną kwotę podatku), a w przypadku niskich dochodów zwracana jest podatnikowi na wskazany  rachunek bankowy.

Jakie kwoty z tytułu ulgi prorodzinnej możemy odjąć od podatku w zeznaniach PIT 37 za rok 2016?[ czytaj więcej.. ]


Gdzie pożyczyć pieniądze na świąteczne prezenty?

Tradycyjnie w wigilię świąt Bożego Narodzenia zasiadamy przy wspólnym stole, zastawionym 12 potrawami postnymi. Jednocześnie zapalamy lampki na pięknie przystrojonej choince, pod którą znajdują się prezenty. Polacy najczęściej nie oszczędzają na zakupie podarków dla najbliższych. Ile wydamy w tym roku i gdzie można pożyczyć pieniądze na świąteczne prezenty?

Lubimy wręczać prezenty i sami je dostawać

W Polsce mocno zakorzeniony jest zwyczaj obdarowywania prezentami najbliższych na Gwiazdkę. Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Fundacji na rzecz Reputacji Marki „Premium Brand” przez Maison & Partners, aż 77 proc. z nas lubi kupować świąteczne prezenty. Najczęściej pod choinkę kupujemy zabawki, perfumy i kosmetyki.
W 2016 roku ponad połowa badanych zamierza wydać na zakup prezentów świątecznych ponad 300 zł. Prezenty powinny spełnić oczekiwania obdarowanych, a nie być tylko bezwartościowym gadżetem.[ czytaj więcej.. ]


Innowacje w smartfonach Honor

Jeszcze niedawno cieszyliśmy się z możliwości przesłania z jednego telefonu na inny dzwonka polifonicznego lub tapety. Dzisiejsze telefony mają znacznie więcej funkcji, które pozwalają przy pomocy jednego urządzenia realizować zdecydowanie więcej czynności. Już nie służą nam głównie do dzwonienia i pisania sms’ów. Możliwość robienia zdjęć czy oglądania filmów to funkcje, które w nowoczesnych urządzeniach telefonicznych uznawane są za oczywiste. Technika jednak wciąż idzie do przodu i każdego roku realizowane są nowe pomysły, z których my, zwykli użytkownicy mamy okazję korzystać.

[ czytaj więcej.. ]


WORD-y wspierają drogówkę

Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego pomagają policji w walce z piratami drogowymi. Nie zamierzają wykonywać zadań drogówki, jednak chcą wesprzeć ją w karaniu najpoważniejszych wykroczeń. W ten sposób starają się poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach, które wciąż jest zbyt niskie.

[ czytaj więcej.. ]


Na czym polega Search Engine Marketing?

Na czym polega Search Engine Marketing?

Search Engine Marketing w skrócie „SEM” jest obecnie jedną z najpopularniejszych form marketingu internetowego zarówno w kraju, jak i za granicą. W przełożeniu na język polski „SEM” to nic innego jak marketing w wyszukiwarkach internetowych. Najogólniej rzecz ujmując Search Engine Marketing polega na uzyskaniu jak najwyższej lokaty w wynikach wyszukiwania.[ czytaj więcej.. ]


Sprawdź dlaczego wniosek o pożyczkę mógł zostać odrzucony

Szybkie pożyczki są alternatywą dla kredytów bankowych z uwagi na ich łatwiejszy dostęp. Chociaż firmy pozabankowe bardziej przychylnym okiem patrzą na pożyczkobiorców, zachowują w tym względzie dużą ostrożność. Efekt? Nie wszystkie złożone wnioski są akceptowane. Sprawdź, jakie są ku temu powody.

Chociaż pożyczki oferowane w firmach pozabankowych są łatwiej dostępne dla większości klientów, nie każdy je otrzyma. Najczęściej chodzi o zabezpieczenie interesów firmy przed nierzetelnymi pożyczkobiorcami i zapobiegnięcie spirali zadłużenia w ich przypadku. Czasami jednak wniosek zostaje odrzucony wyłącznie z przyczyn związanych z formalnościami.[ czytaj więcej.. ]


Termopiana - izolacja budynków przynosząca realne oszczędności

CZAS ABY TWÓJ BUDYNEK ZACZĄŁ NA SIEBIE ZARABIAĆCHARAKTERYSTYKA

TermoPiana jest natryskiwanym materiałem stosowanym budownictwie przemysłowym oraz mieszkaniowym.

Termo
Piana służy do wykonywania: termoizolacji oraz hydroizolacji dachów a także dociepleń poddaszy, ścian, podłóg i innych elementów w obiektach o różnej konstrukcji.

Termo
Piana jest tworzywem sztucznym na bazie pianki poliuretanowej, a sposób jej produkcji jest prawnie chroniony zgłoszeniem patentowym w Urzędzie Patentowym RP.

ZALETY

UnikatowaTermoPiana jako jedyny natryskiwany materiał termoizolacyjny stanowi również pełną hydroizolacje . Wysokie parametry TermoPiany zostały potwierdzone badaniami przeprowadzonymi przez Instytut Technologii Budowlanej w Warszawie.

Szybka w aplikacji – szybkość aplikacji i duża wydajność pracy pozwala na pokrycie do 1000 m2 w ciągu 1 dnia.

Doskonała izolacja – izolacja przeciwwodna, która w odróżnieniu od technologii tradycyjnych zapewnia pełną szczelność dachu.

PrzyczepnaTermo
Piana doskonale wiąże się z różnymi materiałami jak np.: papa, drewno, beton, blacha.

Bardzo ciepła - bardzo niska wartość współczynnika przewodzenia ciepła (lambda = 0,022 W/mK) oznacza, że Termo
Piana o grubości 10 cm odpowiada izolacji tradycyjnej o grubości ok. 18 cm.

Oszczędza za ciebieTermoPiana poprawia parametry termoizolacyjne budynków co pozwala na osiągnięcie oszczędności na ogrzewaniu budynku w zimie oraz schładzaniu go w lecie.

Ekologiczna – ograniczenie zapotrzebowania na energię przeznaczoną na utrzymanie komfortu cieplnego w budynku przekłada się na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.

Elastyczna - nie pęka i nie odrywa się podłoża, wysoka odporność na rozciąganie (mniejsze lub równe 450 kPa) pozwala na stosowanie Termo
Piany nawet na terenach objętych szkodami górniczymi.

Twarda i lekka – duża gęstość TermoPiany [ok. 50 kg/m3] pozwala na swobodne poruszanie się po wykonanym pokryciu a zarazem nie dociąża konstrukcji dachu (ciężar właściwy ok. 2kg/m2.

Pewność wykonania - TermoPiana posiada wszelkie, obowiązujące na rynku krajowym, dopuszczenia do stosowania w budownictwie, między innymi Aprobatę Techniczna oraz Atest Higieniczny.

PRODUCENT

TermoPiana jest produktem polskim, którego wyłącznym producentem oraz przetwórca jest firma TERMOPIAN z Czechowic-Dziedzic. Długoletnie doświadczenie na rynku Izolacji Natryskowych (rok założenia 1988 ) stawia firmę TERMOPIAN na pozycji lidera w branży.[ czytaj więcej.. ]


Lokal do wynajęcia - centrum Tarnowskich Gór

Do wynajęcia - lokal na działalność gospodarczą użytkowany do tej pory przez oddział banku. Zlokalizowany w ścisłym centrum Tarnowskich Gór, przy ulicy Dolnej 1 (na skrzyżowaniu ulic Gliwickiej, Ratuszowej oraz Dolnej). Powierzchnia 230 metrów kwadratowych, cena - do negocjacji. Numer telefonu: 602 786 331, mail: jatacz@op.pl.[ czytaj więcej.. ]


strona :  1 |