Nabór uczniów do Szkoły Aktorskiej Art-Play

Policealna Szkoła Aktorska i Studio Aktorskie Art-Play Doroty Pomykały i Danuty Owczarek w Katowicach ogłaszają nabór na rok szkolny 2015/2016 - informacje na stronie: www.art-play.art.pl.
Wizyta uczniów SOSW na Litwie

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Tarnowskich Gór otrzymał zaproszenie do udziału w projekcie „Twórcze pasje” w ramach Polsko- Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży. Grupa dziewięciu uczniów z dwoma opiekunami w dniach od 5 do 12 czerwca 2015r uczestniczyła w wizycie w szkole partnerskiej w Poniewieżu na Litwie. Głównym założeniem projektów w ramach tego funduszu jest odkrywanie przez młodych Polaków i Litwinów wspólnych korzeni, przełamywanie stereotypów narodowych, budowanie przyjaznej współpracy i umacnianie więzi pomiędzy obydwoma narodami. 

[ czytaj więcej.. ]


70-lecie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim

Rok 2015 jest niezwykle ważny dla naszej szkoły, ponieważ świętujemy w nim obchody jubileuszu 70-lecia Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, połączone ze Zjazdem Absolwentów. 27 czerwca 2015 zapraszamy wszystkich byłych i obecnych nauczycieli, pracowników, uczniów, absolwentów i sympatyków do włączenia się w to wielkie święto naszej szkoły.
Plan obchodów przedstawia się następująco:

 • akademia jubileuszowa odbędzie się w sali gimnastycznej ZSCKR w godz. 9.00 – 12.00,
 • od godz. 10.00 rejestracja absolwentów i zaproszonych gości,
 • 13.00 msza św. w kościele w Nakle Śląskim,
 • 14.00 przemarsz pochodem z kościoła na boisko,
 • 14.30 część oficjalna – powitanie gości i absolwentów, krótkie przemówienia,
 • 15.40 przerwa,
 • 16.00 – 20.00 występy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” cz. I i II oraz koncert ludowo-biesiadny,
 • 20.00 zabawa taneczna na wolnym powietrzu.

W tym dniu szkoła będzie udostępniona do zwiedzania.
Serdecznie zapraszamy!
Kurs baristyczny dla uczniów ZSCKR w Nakle Śląskim

W dniach 11 i 12 marca tego roku w naszej szkole został zorganizowany kurs baristyczny. Uczniów szkoliła Pani Renata Lebiedzka z Małopolskiej Szkoły Baristów. Jak sama mówi - "Diabeł tkwi w szczegółach", ponieważ nawet najlepszy ekspres ciśnieniowy, najlepiej wyregulowany młynek i najlepsza mieszanka ziaren kawowca może bez dobrego baristy nie podołać perfekcyjnemu przygotowaniu kawy. Kurs przebiegł dwuetapowo - w pierwszy dzień teoria, a w drugi praktyka. Zapach i smak perfekcyjnie przygotowanej i podanej kawy na długo zapadnie nam w pamięci!
Film promujący bazę dydaktyczną ZSCKR w Nakle Śląskim

Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego naszą szkołę - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim. Autorem filmu jest uczeń klasy III technikum rolniczego Paweł Kociok. W krótkim spocie każdy może zapoznać się z bazą szkoły dla takich zawodów jak: technik weterynarii, technik architektury krajobrazu, technik ogrodnik, technik rolnik, technik hodowca koni, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz i mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych. Serdecznie polecamy!
Lekcje tematyczne dla gimnazjalistów w tarnogórskim "Chemiku"

Dyrekcja oraz nauczyciele Zespołu Szkół Chemiczno – Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach zapraszają gimnazjalistów wraz z opiekunami na lekcje z chemii i ekologii oraz farmacji i kosmetologii. Na lekcjach otwartych uczniowie samodzielnie pod kierunkiem nauczyciela wykonują proste zadania laboratoryjne. Naszym celem jest uświadomienie młodym ludziom, że chemia może być łatwa, przyjemna i zarazem ciekawa. Pragniemy, aby młodzież już w pierwszych latach nauki chemii poznała przyczyny, dla których warto uczyć się tego przedmiotu. Mamy głęboką nadzieję, że samodzielność wykonywanych przez uczniów prac będzie pouczającą zabawą, która spowoduje szersze zainteresowanie przedmiotem. Czas trwania zajęć wynosi ok. 90 minut.

TEMATYKA

Chemia
1. Badanie charakteru chemicznego tlenków.
2. Właściwości fizyko - chemiczne wodorotlenków i kwasów.
3. Otrzymywanie i właściwości soli.[ czytaj więcej.. ]


POWIATOWY KONKURS WIEDZY CHEMICZNEJ

Dyrekcja oraz nauczyciele Zespołu Szkół Chemiczno – Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach zapraszają do udziału w IX Powiatowym Konkursie Wiedzy Chemicznej organizowanym dla młodzieży szkół gimnazjalnych.

Konkurs składać się będzie z dwóch etapów:

I etap pisemny (01.12.2014 r. godz. 10.30)
II etap ćwiczeniowy (23.02.2015 r. godz. 10.30)

REGULAMIN KONKURSU

Do konkursu przystępują 2-osobowe zespoły uczniów szkół gimnazjalnych. Każda szkoła może wydelegować do konkursu maksymalnie 4 zespoły.[ czytaj więcej.. ]


Gimnazjaliści z TG laureatami konkursu 70. rocznica Powstania Warszawskiego

27 września 2014 roku w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego PUL im. Łęczyckiego Pułku Piechoty w Kutnie odbyła się Gala Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego pt.: "70. rocznica Powstania Warszawskiego". Konkurs został zorganizowany przez Zarząd Główny Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. W konkursie wzięło udział 347 szkół wszystkich szczebli, w tym szkół podstawowych - 94; szkół gimnazjalnych - 139; szkół ponadgimnazjalnych - 114. W skład komisji oceniającej prace weszli: ppłk dr Marek Moliński, płk dr Wiesław Światłowski, ppłk Zenon Sternik, mgr Małgorzata Trybuś, ks. mgr Krystian Frąckowiak. Ogłoszenie wyników konkursu przygotowało 1 PUL w Kutnie zwycięzca pierwszego miejsca w grupie szkół ponadgimnazjalnych. W grupie szkół gimnazjalnych drugie miejsce zajęła reprezentacja Publicznego Gimnazjum nr 4 im. 3. Pułku Ułanów Śląskich w Tarnowskich Górach. Autorami nagrodzonej pracy są Alicja Noczyńska i Aleksandra Olszok, a dyrektorem szkoły jest Pani mgr Dorota Osuch.[ czytaj więcej.. ]


Pociąg do sztuki - druga edycja

Zespół Szkół Artystyczno - Projektowych w Tarnowskich Górach

ul. Legionów 35
42-600 Tarnowskie Góry
tel.: 32 285 40 87
mail sekretariat@zsap.art.pl

zaprasza uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych na drugą edycję cyklu bezpłatnych warsztatów

POCIĄG DO SZTUKI

Tematyka warsztatów:

1. Kubistyczna glina - 16 października
2. Artystyczne zdobienie odzieży i dodatków - 20 listopada
3. Kreowanie rzeczywistości rozszerzonej - wykorzystanie fotokodów w grafice - 11 grudnia
4. Warsztaty fotografii klasycznej - 22 stycznia
5. Impresje malarskie - 26 lutego
6. Projektowanie i stylizacja ubioru - 19 marca
7. Ekspresja w rysunku - 23 kwietnia
8. Przestrzenne krzyżówko- zagadki - warsztaty aranżacji wnętrz - 21 maja
9. Projektowanie 3D - 11 czerwca

Warsztaty poprowadzą nauczyciele przedmiotów artystycznych i zawodowychZSA-P. Gimnazjaliści będą mieli okazje pogłębić swoje umiejętności rysunkowe i malarskie, poznać tajniki fotografii, projektowania graficznego, a nawet stworzyć swoją własną animację komputerową, rzeźbę, aplikację lub haft.
Zajęcia odbywają się zawsze w czwartki, o godzinie 15.30, czas trwania - 1,5 - 2 godzin. Zapisy przyjmowane są telefonicznie w sekretariacie szkoły pod numerem telefonu 285 40 87. Istnieje również możliwość zorganizowania wybranych warsztatów w konkretnym gimnazjum, po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Zobacz filmy:


Rusza konkurs grantowy "Pracownia Talentów" Fundacji Tesco Dzieciom

7 lipca ruszyła „Pracownia Talentów” – konkurs grantowy skierowany do organizacji pozarządowych zajmujących się edukacją dzieci i młodzieży. Organizacje mogą zdobyć środki na realizację długoterminowych projektów edukacyjnych. Do podziału jest aż 250 tys. złotych, co pozwoli na sfinansowanie około 25 projektów w całym kraju.

Fundacja Tesco Dzieciom od ponad dwóch lat dba o lepsze jutro polskich dzieci. Fundacja pomaga realizować wartościowe inicjatywy i projekty społeczne, a w swoich działań koncentruje się na pomocy dzieciom
i młodzieży oraz społecznościom lokalnym. Rocznie wspiera blisko 500 inicjatyw społecznych, których celem jest poprawa sytuacji dzieci i młodzieży. Jedną z realizowanych przez Fundację inicjatyw jest konkurs grantowy – „Pracownia Talentów”.

- Widzimy bardzo dużą potrzebę tego typu konkursów – wiele organizacji ma świetne pomysły, ale często brakuje im środków na ich realizację. Cieszymy się, że dzięki naszej pomocy wiele z nich zostanie wprowadzonych w życie. Liczymy na nieszablonowe podejście do tematu! – mówi Katarzyna Michalska - Miszczyk, Prezes Zarządu Fundacji Tesco Dzieciom. W Fundacji wierzymy, że dzieci i młodzież są naszą przyszłością. Każde z tego typu działań traktujemy jak inwestycję w lepsze jutro.
Organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o środki na realizację długoterminowych projektów edukacyjnych trwających 9 miesięcy (od października 2014 do czerwca 2015). Maksymalna kwota dofinansowania to
10 tys. zł. Szansę na otrzymanie grantu mają organizacje, które przygotują ciekawy projekt w jednym z następujących obszarów:

 • tworzenie możliwości dla młodych ludzi – inspirowanie młodych ludzi do poszerzania horyzontów i realizowania swojego potencjału; przygotowywanie młodych ludzi do rozpoczęcia pierwszej pracy oraz walka z bezrobociem wśród młodych ludzi;
 • walka z marnowaniem żywności – edukowanie dzieci i młodzieży nt. źródeł i przyczyn marnotrawienia żywności i walka z tym zjawiskiem;
 • promocja zdrowego trybu życia – pogłębianie wiedzy nt. zdrowego trybu życia: odżywiania, walki z otyłością, aktywności fizycznej.

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest spełnienie wymogów regulaminu, wypełnienie formularza wniosku (dostępny na stronie internetowej Fundacji www.fundacjatesco.pl), oraz przesłanie go na wskazany adres e-mail. Termin złożenia aplikacji upływa 18 sierpnia 2014 r. Komisja konkursowa oceni wszystkie nadesłane aplikacje i przyzna środki na realizację tym, które otrzymają największą liczbę punktów. Laureatów konkursu poznamy w połowie września 2014 r.

informacja prasowa Fundacji Tesco Dzieciom
strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |