"Zemsta" Aleksandra Fredry dla gimnazjalistów w tarnogórskiej Budowlance

Uczniowie Zespołu Szkół Budowlano – Architektonicznych w Tarnowskich Górach w grudniu 2013 roku wystawią dla uczniów szkół gimnazjalnych spektakl komediodramatu Aleksandra Fredry pt. „Zemsta”.
Przedstawienie odbędzie się w dwóch terminach:

 • 3 grudnia 2013 r. o 9.30, 11.15
 • 11 grudnia 2013 r. o 9.30, 11.15

Wizyta w naszej szkole jest gwarancją znakomitego uzupełnienia analizy lektury, która znajduje się w podstawie programowej nauczania w szkołach gimnazjalnych.
Spektakl odbywa się na bardzo wysokim poziomie, uczniowie – artyści mieli już okazję wielokrotnie zaprezentować się w tym widowisku.
Dopełnieniem wrażeń wizualnych przedstawienia są profesjonalne stroje z epoki.
Serdecznie zapraszamy !
Więcej informacji na stronie www.budowlanka.tgory.pl[ czytaj więcej.. ]


Rozdanie nagród

Dnia 16 października br. z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w Zespole Szkół Architektoniczno-Budowlanych akademia, na którą zaproszono zwycięzców i uczestników konkursu „Lato 2013” oraz ich opiekunów.

Laureatom wręczono nagrody przewidziane ogłoszeniem i regulaminem konkursu, ale dzięki zrozumieniu jego idei oraz hojności fundatorów nagród, wszyscy otrzymali upominki wraz z dyplomami uczestnictwa. Bo chęć i każdy wysiłek powinien być doceniony nie tylko brawami. Było ich wiele, dla fundatorów, laureatów, uczniów ZSBA wyróżniających się wynikami w nauce oraz tych śpiewających, grających i kabaretowych, którzy stworzyli oprawę artystyczną tego spotkania kilku roczników młodzieży i nauczycieli szkół powiatu oraz miasta. To była tylko chwila, ale przecież, na co dzień spotykamy się gdzieś w Tarnowskich Górach, mieście którego lepsze poznanie było celem tego konkursu. Mówimy więc wszystkim - do widzenia! Do widzenia w autobusie, na Krakowskiej, na Rynku, w Parku Wodnym. Do widzenia w Rybnej, Nakle Śląskim, Świerklańcu lub gdziekolwiek tam, gdzie zawiodą nas obowiązki, czas relaksu lub chęć poznania.


Kilkanaście zdjęć tu:  Album
Wyniki Konkursu

W konkursie ZSBA „LATO 2013” wzięli udział uczniowie:

 Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza ze Świerklańca

 oraz szkół w Tarnowskich Górach

 I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej

 Publicznych Gimnazjów

 Nr 1 im. Jana III Sobieskiego

Nr 2 im. prof Władysława Babireckiego

Nr 4 im. Pułku III Ułanów Śląskich

Szkół Podstawowych

Nr 5 im. Królowej Jadwigi

Nr 3 im. ks. Franciszka Blachnickiego

Nr 9 im. Mikołaja Kopernika

Nr 15

Punktacja

22  - Nikola Aniśkiewicz, 21  - Jessica Aniśkiewicz, Tomasz Binkowski, 20  -  Roman Balczarek, Julia Frej, Oliwia Frej, Oliwia Poloczek 19  - Andrzej Bal, Jadwiga Goj, Magdalena Holi, Daniel Jaros, Piotr Musialik, Wiktoria Troska, Alicja Trojan, Wojciech Wydra, Patrycja Zapała 18  - Oktawia Hetmńczyk, Patrycja Tomaszewska, 17  - Monika Krasoń, Marta Kogut, Maja Kostempska, Mieszko Masłowski,16 - Agnieszka Bereska, Julia Mańka, Iga Michalec, Sabina Piecuch, Justyna Sobala, 15 – Maciej Karpe, Milena Strynyńska, Martyna Krukowska, Kamil Bień, Marcin Wodara, Martyna Mystek

 Wręczenie nagród oraz dyplomów odbędzie się 15 października o godzinie 10. 40

w Zespole Szkół Budowlano – Architektonicznych  w Tarnowskich Górach ul. Okrzei 3

Zapraszamy wszystkich uczestników konkursu wraz z opiekunami, bo w tym konkursie są zwycięzcy, ale wygrali wszyscy uczestnicy, którzy na pewno czegoś nowego o Tarnowskich Górach się dowiedzieli. Zaś dzięki fundatorom nagród, którzy wsparli hojnie ideę konkursu, każdy uczestnik może liczyć na upominek. Będzie  przypominał tę małą przygodę. Ona zresztą może trwać, bo chociaż lato 2013 już minęło, miasto pozostało. Odnajdywać w nim czegoś istniejącego, a jeszcze nie poznanego, można zawsze. Bo


Konkurs "Lato 2013"

Wczoraj 30 września upłynął termin dostarczenia formularzy konkursowych. Komisja Konkursu ogłosi wyniki 8 października. Zwycięzcy otrzymają nagrody, ale przegranych nie będzie.
„Prawa Półkula HULA” Warsztaty Twórcze dla dzieci w wieku 7-15 lat

Nasze motto: "Każdy człowiek jest artystą.” – Joseph Beuys

Wierzymy, że każdy ma w sobie niezmierzony potencjał twórczy i niezbadane pokłady kreatywności a „sztuka zmywa z naszych dusz kurz codziennego życia”, jak mawiał Pablo Picasso.

Stąd na naszych warsztatach będziemy skupiali się na stymulowaniu prawej półkuli mózgu, która pod względem aktywizowania jest często zaniedbywana w dzisiejszym świecie zdominowanym przez racjonalizm i logikę.

Poprzez ćwiczenia plastyczne, ruchowe, teatralne, ćwiczenia rozwijające kreatywne myślenie i gry psychologiczne dzieci będą rozwijały swoją wyobraźnię, intuicję i osobowość, będą uczyły się niekonwencjonalnego myślenia, rozwiązywania problemów oraz odkrywania sztuki i piękna wokół siebie.[ czytaj więcej.. ]


Konkurs "LATO 2013"

Do 30 września trwa konkurs wakacyjny „Lato 2013”, zorganizowany przez Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych dla uczniów wszystkich szkół powiatu tarnogórskiego. Wystarczy jednodniowy spacer po mieście, Parku Miejskim i Skansenie Maszyn Parowych, by prawidłowo odpowiedzieć na konkursowe pytania.

Szczegóły na stronach:

http://www.budowlanka.tgory.pl/index2.php?subaction=showfull&id=1371655650&archive=&start_from=&ucat=& http://www.tg.net.pl/temat/konkurs-zsba.php
Wieloprofilowy Zespół Szkół laureatem plebiscytu na najlepszą szkołę

Przez cały maj 17 szkół ponadgimnazjalnych powiatu tarnogórskiego walczyło o miano najlepszej szkoły w powiecie. Plebiscyt został zorganizowany przez Dziennik Zachodni. Można było głosować na wybrana szkołe raz dziennie aż do 25 maja 2013. Najwięcej głosów zdobyły następujące szkoły: Miejsce 1 - Wieloprofilowy Zespół Szkół w Tarnowskich Górach Miejsce 2 - Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach Miejsce 3 - Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Radzionkowie Laureaci konkursu będą mogli pochwalić się swoimi osiągnięciami na łamach Dziennika Zachodniego. Was drodzy gimnazjaliści zachęcamy do lektury Dziennika Zachodniego i do śledzenia oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych powiatu tarnogórskiego. Odsyłamy na stronę internetową Wieloprofilowego Zespołu Szkół gdzie przeczytacie więcej na temat konkursu.


Dzień otwarty w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym

27 MAJA 2013 r. GODZINA 9.30

DZIEŃ OTWARTY

W SPECJALNYM OŚRODKU SZKOLNO – WYCHOWAWCZYM W TARNOWSKICH GÓRACH

ul. Strzelców Bytomskich 7 (skrzyżowanie z ul. Gruzełki)

Program

9.30    Powitanie gości.

9.45    Występy uczniów SOSW.

10.20 – 12.00

 • Zwiedzanie ośrodka (sale lekcyjne; specjalistyczne sale dydaktyczne: doświadczania świata, biofeedback, terapii sensorycznej i polisensorycznej,  pracownie komputerowe, siłownia, sale  do zajęć gimnastyki korekcyjnej, pracownie gospodarstwa domowego, pracownie techniki; pomieszczenia internatu). 
 •   Konsultacje z pedagogiem, psychologiem, logopedą, doradcą zawodowym, nauczycielami. 
 • Pokaz zumby  i zajęć fitnessu. 
 •  Zajęcia sportowe.

11.00   Przedstawienie bajki  „Czerwony Kapturek” w wykonaniu uczniów SOSW (sala gimnastyczna).

12.00 – 15.00

       Występy zaproszonych gości:

 •   pokazy straży pożarnej

 •     zespół „Po godzinach”

 •     zespół szantowy „Załoga”
 • gość specjalny p. Bernadeta KowalskaSpotkanie z Anną Onichimowską

W Szkole Podstawowej nr 5 w Tarnowskich Górach już po raz kolejny gościć będzie autor książek dla dzieci. W tym roku zaproszono Annę Onichimowską, autorkę "Najwyższej góry świata", "Hera, moja miłość", "Krzysztofa Pączka droga do sławy", "Duch starej kamienicy" i wielu innych. Spotkanie autorskie odbędzie się 7 maja (wtorek) o godz. 11.45. Przed spotkaniem można będzie kupić książki Anny Onichimowskiej. Uczniowie "Piątki" wręczą pisarce swoje ilustracje do jej książek. Są to prace, które dzieci uznały za najlepsze w Szkolnym Konkursie Plastycznym "Wielkie sprawy małych ludzi". Impreza adresowana jest do dzieci w wieu 7-12 lat. Serdecznie zapraszamy!
Dziękujemy Pełnomocnikowi Burmistrza ds. Przeciwdziałania Uzależnieniom za wsparcie finansowe.


WYMIANA PARTNERSKA PUBLICZNEGO GIMNAZJUM NR 1 W TARNOWSKICH GÓRACH

WYMIANA PARTNERSKA
PUBLICZNEGO GIMNAZJUM NR 1
W TARNOWSKICH GÓRACH
Z NIEMIECKĄ SZKOŁĄ
GESAMTSCHULE GARTENSTADT W DORTMUNDZIE

W dniach od 17 do 19 kwietnia 2013 roku naszą szkołę odwiedziła delegacja z niemieckiej szkoły Gesamtschule Gartenstadt z Dortmundu. Celem spotkania były rozmowy dotyczące wymiany młodzieży naszego gimnazjum i uczniów z niemieckiej szkoły.

Pierwszy dzień wizyty zaczęliśmy od powitania z panią dyrektor oraz pokazania naszej szkoły. Kilka godzin później goście zobaczyli tarnogórski Rynek oraz ulicę Krakowską, podcienia i inne ciekawe miejsca związane z naszym miastem. Wieczorem nauczyciele z niemieckiej szkoły oraz grono pedagogiczne „Jedynki” spotkali się na uroczystej kolacji, by umocnić przyjaźń polsko-niemiecką.

W drugim dniu czekało na gości wiele ciekawych wrażeń oraz zabytków tarnogórskich. Zabraliśmy ich do Kopalni Zabytkowej następnie do Sztolni Czarnego Pstrąga, później do Zamku Wrochema. Niemieccy nauczyciele byli oczarowani tym, że nasze miasto ma tak piękne i cenne obiekty. Stwierdzili fakt, że gdy ich uczniowie przyjadą do Tarnowskich Gór, nie będą się nudzić.

W trzecim dniu  delegacja nauczycieli z Dortmundu została zaproszona na lekcje pokazowe z języka niemieckiego, angielskiego oraz biologii. Mieli szanse zobaczyć, jak wyglądają zajęcia w polskiej szkole i jaką mamy zdolną młodzież.
Po kilku godzinach trzeba było się już pożegnać, ale przed wyjazdem na lotnisko dyrekcja oraz nasi goście spotkali się i podpisali dokument, będący zachętą do wzajemnej współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy pedagogami i uczniami.

Nauczyciele niemieckiej szkoły podziękowali za zorganizowanie w tak ciekawy i bogaty sposób ich pobytu. Po południu delegacja z Niemiec odleciała do domu.

Wymiana uczniowska nastąpi najprawdopodobniej na początku nowego roku szkolnego 2013/2014.
Dzięki niej nasi gimnazjaliści będą mogli podszlifować język niemiecki oraz angielski w czasie kilkudniowego pobytu w Dortmundzie. Nawiązanie współpracy z niemiecką szkołą to  bardzo ciekawe doświadczenie, dzięki któremu polska młodzież pozna inną kulturę i zaprzyjaźni się z rówieśnikami z sąsiedniego kraju.

Koordynatorami  całego przedsięwzięcia są: pani mgr Agata Węgielska-Franusik oraz pan Rafał Matyja.

http://www.gim1tg.fc.pl/iframe/graf/Film.wmv
  strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |