Wyniki Konkursu

W konkursie ZSBA „LATO 2013” wzięli udział uczniowie:

 Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza ze Świerklańca

 oraz szkół w Tarnowskich Górach

 I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej

 Publicznych Gimnazjów

 Nr 1 im. Jana III Sobieskiego

Nr 2 im. prof Władysława Babireckiego

Nr 4 im. Pułku III Ułanów Śląskich

Szkół Podstawowych

Nr 5 im. Królowej Jadwigi

Nr 3 im. ks. Franciszka Blachnickiego

Nr 9 im. Mikołaja Kopernika

Nr 15

Punktacja

22  - Nikola Aniśkiewicz, 21  - Jessica Aniśkiewicz, Tomasz Binkowski, 20  -  Roman Balczarek, Julia Frej, Oliwia Frej, Oliwia Poloczek 19  - Andrzej Bal, Jadwiga Goj, Magdalena Holi, Daniel Jaros, Piotr Musialik, Wiktoria Troska, Alicja Trojan, Wojciech Wydra, Patrycja Zapała 18  - Oktawia Hetmńczyk, Patrycja Tomaszewska, 17  - Monika Krasoń, Marta Kogut, Maja Kostempska, Mieszko Masłowski,16 - Agnieszka Bereska, Julia Mańka, Iga Michalec, Sabina Piecuch, Justyna Sobala, 15 – Maciej Karpe, Milena Strynyńska, Martyna Krukowska, Kamil Bień, Marcin Wodara, Martyna Mystek

 Wręczenie nagród oraz dyplomów odbędzie się 15 października o godzinie 10. 40

w Zespole Szkół Budowlano – Architektonicznych  w Tarnowskich Górach ul. Okrzei 3

Zapraszamy wszystkich uczestników konkursu wraz z opiekunami, bo w tym konkursie są zwycięzcy, ale wygrali wszyscy uczestnicy, którzy na pewno czegoś nowego o Tarnowskich Górach się dowiedzieli. Zaś dzięki fundatorom nagród, którzy wsparli hojnie ideę konkursu, każdy uczestnik może liczyć na upominek. Będzie  przypominał tę małą przygodę. Ona zresztą może trwać, bo chociaż lato 2013 już minęło, miasto pozostało. Odnajdywać w nim czegoś istniejącego, a jeszcze nie poznanego, można zawsze. Bo


Konkurs "Lato 2013"

Wczoraj 30 września upłynął termin dostarczenia formularzy konkursowych. Komisja Konkursu ogłosi wyniki 8 października. Zwycięzcy otrzymają nagrody, ale przegranych nie będzie.
„Prawa Półkula HULA” Warsztaty Twórcze dla dzieci w wieku 7-15 lat

Nasze motto: "Każdy człowiek jest artystą.” – Joseph Beuys

Wierzymy, że każdy ma w sobie niezmierzony potencjał twórczy i niezbadane pokłady kreatywności a „sztuka zmywa z naszych dusz kurz codziennego życia”, jak mawiał Pablo Picasso.

Stąd na naszych warsztatach będziemy skupiali się na stymulowaniu prawej półkuli mózgu, która pod względem aktywizowania jest często zaniedbywana w dzisiejszym świecie zdominowanym przez racjonalizm i logikę.

Poprzez ćwiczenia plastyczne, ruchowe, teatralne, ćwiczenia rozwijające kreatywne myślenie i gry psychologiczne dzieci będą rozwijały swoją wyobraźnię, intuicję i osobowość, będą uczyły się niekonwencjonalnego myślenia, rozwiązywania problemów oraz odkrywania sztuki i piękna wokół siebie.[ czytaj więcej.. ]


Konkurs "LATO 2013"

Do 30 września trwa konkurs wakacyjny „Lato 2013”, zorganizowany przez Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych dla uczniów wszystkich szkół powiatu tarnogórskiego. Wystarczy jednodniowy spacer po mieście, Parku Miejskim i Skansenie Maszyn Parowych, by prawidłowo odpowiedzieć na konkursowe pytania.

Szczegóły na stronach:

http://www.budowlanka.tgory.pl/index2.php?subaction=showfull&id=1371655650&archive=&start_from=&ucat=& http://www.tg.net.pl/temat/konkurs-zsba.php
Wieloprofilowy Zespół Szkół laureatem plebiscytu na najlepszą szkołę

Przez cały maj 17 szkół ponadgimnazjalnych powiatu tarnogórskiego walczyło o miano najlepszej szkoły w powiecie. Plebiscyt został zorganizowany przez Dziennik Zachodni. Można było głosować na wybrana szkołe raz dziennie aż do 25 maja 2013. Najwięcej głosów zdobyły następujące szkoły: Miejsce 1 - Wieloprofilowy Zespół Szkół w Tarnowskich Górach Miejsce 2 - Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach Miejsce 3 - Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Radzionkowie Laureaci konkursu będą mogli pochwalić się swoimi osiągnięciami na łamach Dziennika Zachodniego. Was drodzy gimnazjaliści zachęcamy do lektury Dziennika Zachodniego i do śledzenia oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych powiatu tarnogórskiego. Odsyłamy na stronę internetową Wieloprofilowego Zespołu Szkół gdzie przeczytacie więcej na temat konkursu.


Dzień otwarty w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym

27 MAJA 2013 r. GODZINA 9.30

DZIEŃ OTWARTY

W SPECJALNYM OŚRODKU SZKOLNO – WYCHOWAWCZYM W TARNOWSKICH GÓRACH

ul. Strzelców Bytomskich 7 (skrzyżowanie z ul. Gruzełki)

Program

9.30    Powitanie gości.

9.45    Występy uczniów SOSW.

10.20 – 12.00

 • Zwiedzanie ośrodka (sale lekcyjne; specjalistyczne sale dydaktyczne: doświadczania świata, biofeedback, terapii sensorycznej i polisensorycznej,  pracownie komputerowe, siłownia, sale  do zajęć gimnastyki korekcyjnej, pracownie gospodarstwa domowego, pracownie techniki; pomieszczenia internatu). 
 •   Konsultacje z pedagogiem, psychologiem, logopedą, doradcą zawodowym, nauczycielami. 
 • Pokaz zumby  i zajęć fitnessu. 
 •  Zajęcia sportowe.

11.00   Przedstawienie bajki  „Czerwony Kapturek” w wykonaniu uczniów SOSW (sala gimnastyczna).

12.00 – 15.00

       Występy zaproszonych gości:

 •   pokazy straży pożarnej

 •     zespół „Po godzinach”

 •     zespół szantowy „Załoga”
 • gość specjalny p. Bernadeta KowalskaSpotkanie z Anną Onichimowską

W Szkole Podstawowej nr 5 w Tarnowskich Górach już po raz kolejny gościć będzie autor książek dla dzieci. W tym roku zaproszono Annę Onichimowską, autorkę "Najwyższej góry świata", "Hera, moja miłość", "Krzysztofa Pączka droga do sławy", "Duch starej kamienicy" i wielu innych. Spotkanie autorskie odbędzie się 7 maja (wtorek) o godz. 11.45. Przed spotkaniem można będzie kupić książki Anny Onichimowskiej. Uczniowie "Piątki" wręczą pisarce swoje ilustracje do jej książek. Są to prace, które dzieci uznały za najlepsze w Szkolnym Konkursie Plastycznym "Wielkie sprawy małych ludzi". Impreza adresowana jest do dzieci w wieu 7-12 lat. Serdecznie zapraszamy!
Dziękujemy Pełnomocnikowi Burmistrza ds. Przeciwdziałania Uzależnieniom za wsparcie finansowe.


WYMIANA PARTNERSKA PUBLICZNEGO GIMNAZJUM NR 1 W TARNOWSKICH GÓRACH

WYMIANA PARTNERSKA
PUBLICZNEGO GIMNAZJUM NR 1
W TARNOWSKICH GÓRACH
Z NIEMIECKĄ SZKOŁĄ
GESAMTSCHULE GARTENSTADT W DORTMUNDZIE

W dniach od 17 do 19 kwietnia 2013 roku naszą szkołę odwiedziła delegacja z niemieckiej szkoły Gesamtschule Gartenstadt z Dortmundu. Celem spotkania były rozmowy dotyczące wymiany młodzieży naszego gimnazjum i uczniów z niemieckiej szkoły.

Pierwszy dzień wizyty zaczęliśmy od powitania z panią dyrektor oraz pokazania naszej szkoły. Kilka godzin później goście zobaczyli tarnogórski Rynek oraz ulicę Krakowską, podcienia i inne ciekawe miejsca związane z naszym miastem. Wieczorem nauczyciele z niemieckiej szkoły oraz grono pedagogiczne „Jedynki” spotkali się na uroczystej kolacji, by umocnić przyjaźń polsko-niemiecką.

W drugim dniu czekało na gości wiele ciekawych wrażeń oraz zabytków tarnogórskich. Zabraliśmy ich do Kopalni Zabytkowej następnie do Sztolni Czarnego Pstrąga, później do Zamku Wrochema. Niemieccy nauczyciele byli oczarowani tym, że nasze miasto ma tak piękne i cenne obiekty. Stwierdzili fakt, że gdy ich uczniowie przyjadą do Tarnowskich Gór, nie będą się nudzić.

W trzecim dniu  delegacja nauczycieli z Dortmundu została zaproszona na lekcje pokazowe z języka niemieckiego, angielskiego oraz biologii. Mieli szanse zobaczyć, jak wyglądają zajęcia w polskiej szkole i jaką mamy zdolną młodzież.
Po kilku godzinach trzeba było się już pożegnać, ale przed wyjazdem na lotnisko dyrekcja oraz nasi goście spotkali się i podpisali dokument, będący zachętą do wzajemnej współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy pedagogami i uczniami.

Nauczyciele niemieckiej szkoły podziękowali za zorganizowanie w tak ciekawy i bogaty sposób ich pobytu. Po południu delegacja z Niemiec odleciała do domu.

Wymiana uczniowska nastąpi najprawdopodobniej na początku nowego roku szkolnego 2013/2014.
Dzięki niej nasi gimnazjaliści będą mogli podszlifować język niemiecki oraz angielski w czasie kilkudniowego pobytu w Dortmundzie. Nawiązanie współpracy z niemiecką szkołą to  bardzo ciekawe doświadczenie, dzięki któremu polska młodzież pozna inną kulturę i zaprzyjaźni się z rówieśnikami z sąsiedniego kraju.

Koordynatorami  całego przedsięwzięcia są: pani mgr Agata Węgielska-Franusik oraz pan Rafał Matyja.

http://www.gim1tg.fc.pl/iframe/graf/Film.wmv
  Godali w Budowlance

  czyli

  Sprawozdanie z I edycji konkursu gwary śląskiej

  „ Ślonsko godka to pikno godka”

  W piątek – 22 marca br. w Zespole Szkól Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach - w ramach obchodzonego co roku w Budowlance Dnia Ziemi Śląskiej - odbyła się I edycja konkursu gwary śląskiej. Jego organizacją zajęły się wicedyrektor ZSBA- pani  Ewa Czudaj oraz nauczycielki  - pani Elżbieta Pańta i pani Aneta Szymaniec. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół gimnazjalnych, którzy przy okazji godania  prezentowali również  swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Rywalizacji przyświecały takie cele jak: budzenie tożsamości regionalnej, duma z naszej śląskiej tradycji, popularyzacja pięknej gwary śląskiej.

  Po oficjalnym rozpoczęciu konkursu nadszedł czas na rywalizację. W konkursie wzięło udział 25 uczestników. Zaprezentowało się 5 szkół gimnazjalnych:

  - Gimnazjum w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Miedarach

  - Zespół Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku

  - Gimnazjum w Brynku

  - Publiczne Gimnazjum nr 4 w Tarnowskich Górach

  - Gimnazjum Publiczne nr 5 w Tarnowskich Górach.

  Z powodu choroby ucznia z konkursu wycofało się Gimnazjum w Woźnikach.

  Jury oceniało wykonawców , biorąc pod uwagę słownictwo gwarowe, grę aktorską, strój i rekwizyty oraz ogólne wrażenie artystyczne. Wyniki były następujące:

  I miejsce zdobyli uczniowie Gimnazjum w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Miedarach

  II miejsce zajęli wychowankowie Gimnazjum Publicznego nr 5 w Tarnowskich Górach.

  III miejsce przypadło uczniowi z Zespołu Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku

  Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów, a każdemu  z uczestników wręczono dyplom uczestnictwa w konkursie i słodki upominek.

  Brawom nie było końca!

  Wszyscy uczestnicy konkursu oraz publiczność miała okazję zagłosować na najfajniejsze śląskie słowo. Wielu osobom podobały się takie śląskie wyrazy jak: galoty, knefel, frela (gryfno), pszać, borsztajn, słodka wiadomość jest jednak taka, że wygrały: maszkyty.

  Wicedyrektor szkoły – mgr Ewa Czudaj dodała, że bardzo cieszy nas, że konkurs zdobył wśród gimnazjalistów tak duże zainteresowanie. Podkreśliła też  bardzo wyrównany poziom występów uczestników. Serdecznie  podziękowała dzieciom i młodzieży za piękne chwile z gwarą, opiekunom za przygotowanie uczniów do występu: pani Eleonorze Krywalskiej z Gimnazjum w Brynku, pani Janinie Szecówce z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Tarnowskich Górach, pani Barbarze Vicenzin z Gimnazjum Publicznego nr 5 w Tarnowskich Górach, pani Marii Smyczek z Zespołu Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku oraz pani Joannie Sleziak i panu Eugeniuszowi Kostce  z  Gimnazjum w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Miedarach. Publiczności dziękujemy za tworzenie niepowtarzalnej atmosfery, wszystkim zaś za wkład w popularyzację i ocalanie mowy Ślązaków. Jest to skarb naszej regionalnej kultury, o który wszyscy musimy zadbać, bo przecież ślonsko godka to pikno godka.  W tym miejscu dyrekcja ZSBA w Tarnowskich Górach oraz organizatorzy konkursu pragną  serdecznie podziękować wszystkim za pomoc, w szczególności sponsorom, którzy wsparli nasze przedsięwzięcie:

  Fundatorami nagród byli:

  - pan Roman Gatys –  autor publikacji na temat śląskiej porcelany, znawca i popularyzator kultury śląskiej

  - Biuro Techniki Kotłowej Sp. z o.o., Tarnowskie Góry, Zagórska 83

  - Spółdzielnia Uczniowska „Fuga” działająca w ZSBA

                     Serdecznie dziękujemy

  Do zobaczenia na II edycji konkursu w przyszłym roku!!!

            Aneta SzymaniecEwa Czudaj

  Nabór do kl.IV- oddziału sportowego o profilu judo w SP Boruszowice

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Boruszowicach

  ogłasza nabór do klasy IV - oddziału sportowego o profilu judo.
  Test sprawnościowy odbędzie się 27 kwietnia o godz. 12.00
  w Szkole Podstawowej
  w Boruszowicach.

  Informacje:
  tel. 32 284 78 44
  www.spboruszowice.pl
  www.judoahinsa.pl
  strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |