WYRÓŻNIENIE DLA UCZNIA CKR NAKŁO ŚLĄSKIE

W środę 05 grudnia 2012 uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim wzięli udział w „XI Międzyszkolnym Spotkaniu z Piosenką i Poezją Europejską” w Tarnowskich Górach. W konkursie promującym naukę języków obcych uczestniczyło 100 uczniów z 14 szkół powiatu tarnogórskiego. Naszą szkołę reprezentował grupa uczniów z klas II technikum weterynarii, II technikum architektury krajobrazu i III technikum weterynarii. Uczennica Dominika Przibyczin wystąpiła w kategorii: recytacja - z wierszem „Der perfekte Tag für eine Frau”, Gabriela Nolewajka zaśpiewała piosenkę „Almost lover” zespołu A Fine Frenzy, a uczeń Grzegorz Duda zaprezentował piosenkę „9 crimes” Damien Rice. Wszyscy występujący prezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny, dlatego decyzja o przyznaniu głównych nagród i wyróżnień na pewno nie była łatwa. Okazało się, że występ Grzegorza Dudy zachwycił jury i publiczność, co zaowocowało przyznaniem mu wyróżnienia. Cieszymy się z osiągnięcia ucznia i życzymy mu dalszych sukcesów.
Ekonomik - Mikołajki w Domu Dziecka

Dziękujemy wszystkim klasom za zaangażowanie w organizację Mikołajek dla dzieci z Domu Dziecka w Stolarzowicach. Dzieciom wręczył paczki Święty Mikołaj :)
P.S. Dzięki klasie III A i ich świątecznym czapkom na chwilę Dom Dziecka zamienił się w krainę małych Mikołajków.
Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękujemy za zaangażowanie.
Warto pomagać innym...


STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW DLA UCZENNICY Z CKR W NAKLE ŚLĄSKIM

W dniu 10 grudnia 2012 w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu wręczone zostały stypendia Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji Narodowej uczniom delegatury gliwickiej i bytomskiej śląskiego kuratorium oświaty. Wśród kilkudziesięciu wyróżnionych znalazła się uczennica Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim – Dominika Przibyczin. Stypendium premiera za wybitne wyniki w nauce w minionym roku s
zkolnym umożliwi uczennicy dalszy rozwój i realizację swoich pasji. Podczas gali Dominice towarzyszyli dumni z sukcesu córki rodzice i wychowawca - mgr Justyna Chmielewska.
Za wyniki w minionym roku szkolnym Prezes Rady Ministrów przyznał 3 918 stypendiów. Są one przyznawane uczniom szkół maturalnych, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskali najwyższą w szkole średnią ocen lub wykazują szczególne uzdolnienia, uzyskując w nich najwyższe wyniki. Stypendium wypłacane jest ze środków budżetu państwa w dwóch ratach i wynosi 2 580 zł.
Gratulujemy Dominice sukcesu i życzymy dalszej konsekwencji w dążeniu do uzyskiwania najlepszych wyników w nauce.

[ czytaj więcej.. ]


Dzień Świętego Mikołaja w Ekonomiku

W dniu 6 grudnia br. Samorząd Uczniowski jak co roku przygotował szkolne mikołajki. Na uczniów czekały atrakcje w postaci loterii mikołajkowej, która rok rocznie cieszy się dużą popularnością. Przeprowadzono również akcję CZERWONY DZIEŃ - każdy uczeń, który miał na sobie ubranie w kolorze czerwonym zdobył punkt dla swojej klasy w konkursie ogólnoszkolnym. Wyniki poznamy w najbliższym czasie. Uczniowie w czapkach Mikołaja lub rogach renifera nie byli w tym dniu pytani. Ponadto trzynastu szczęśliwców otrzymało od Mikołaja "godzinę bez pytania".


WIZYTA JEDYNKI W LONDYNIE

15 listopada 2012 roku uczniowie naszego Publicznego Gimnazjum nr 1 w Tarnowskich Górach po raz kolejny udali się na zagraniczną wycieczkę, tym razem celem naszej podróży był Londyn.
W odkrywaniu nowego miejsca pomogli nam nasi opiekunowie p. mgr Joanna Gawronowska oraz p. mgr Magdalena Majewska-Kijas, a także piloci p. Rafał Matyja i p. Piotr Lubas.
Wśród uczestników wyjazdu byli uczniowie gimnazjum ich rodzice oraz absolwenci Jedynki.

Wyjazd miał charakter warsztatów językowych, gdyż już od pierwszych minut w Londynie uczniowie mieli możliwość posługiwania się językiem angielskim. Udzielali informacji podczas kontroli paszportowej na lotnisku w Luton, rozmawiali z uczniami angielskich szkół w Muzeum Brytyjskim (British Museum), robiąc zakupy korzystali ze zwrotów typu: ile to kosztuje, chciałem zapytać gdzie jest przymierzalnia itp. Co więcej, świetnie radzili sobie również z dodatkowymi zadaniami przydzielanymi przez opiekunów.

W czasie jednodniowego pobytu w niezapomnianym Londynie odwiedziliśmy wiele z najważniejszych miejsc tego miasta. Nasza przygoda rozpoczęła się wizytą w imponującym British Museum, gdzie mogliśmy podziwiać eksponaty z zakątków całego świata.
Zrobiliśmy zakupy na słynnej Oxford Street. Podziwialiśmy panoramę Londynu z milenijnego  diabelskiego młyna o nazwie The London Eye. W naszej wycieczce nie mogło zabraknąć widoku XIX- wiecznego Big Bena umieszczonego na Wieży Królowej Elżbiety przy budynku parlamentu (The House's of Parliamen). Ostatnim punktem zwiedzania był Pałac Buckingham, położony przy jednym z najpiękniejszych parków królewskich, St. Jamse's Park. Machając królowej ze smutkiem opuszczaliśmy to miejsce. Pełni wrażeń dotarliśmy na jeden z największych londyńskich dworców Victoria Station. Z tamtą rozpoczęła się nasza podróż powrotna.
Zmęczeni ale bardzo szczęśliwy wylądowaliśmy na lotnisku w Pyrzowicach.

Warsztaty pomogły naszym uczniom przełamać barierę językową i sprawdzić się w używaniu j. angielskiego w naturalnym środowisku. Była to z pewnością wartościowa lekcja. Co więcej gimnazjaliści poznali nową kulturę i nabyli doświadczenia. Już dzisiaj gimnazjaliści Jedynki marzą o kolejnej niezwykłej szkolnej wycieczce.

http://www.gim1tg.fc.pl/londyn2012/index.html
DZIEŃ MATURZYSTY 2012 w Ekonomiku

30 listopada 2012 roku obchodziliśmy trzecią edycję Dnia Maturzysty. W tym dniu na uczniów czekało wiele atrakcji m. in. kawiarenka, a w niej pyszne domowe ciasta, hamburgery, hot- dogi, pyszne zapiekanki, kawa i herbata. W auli szkolnej odbyła się licytacja "dnia" oraz "godzin bez pytania" dla całej klasy oczywiście. Uczniowie ekonomika bawili się świetnie, rozbawione były wszystkie klasy. Nie brakowało w tym dniu wróżb, tańców i radości. Oby taki nastrój długo utrzymywał się na twarzy naszych maturzystów, którzy niebawem rozpoczną maturalne zmagania . BĘDZIEMY ZA WAS TRZYMAĆ KCIUKI;-))


AKCJA CUKIEREK w tarnogórskim Ekonomiku

AKCJA CUKIEREK !!! Szkolny Klub Europejski 23 listopada przeprowadził w szkole Akcję „Cukierek”. W tym dniu ten symboliczny CUKIEREK był BILETEM WSTĘPU do szkoły. Dzięki Wam wysłaliśmy 12,2 kg słodyczy do Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Drohobyckiej w Bytomiu z przeznaczeniem dla polskiej szkoły na Ukrainie. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły za wsparcie tej akcji!!!


Sukces uczniów z CKR w Nakle Śląskim

Dnia 30 listopada 2012 r. w Placówce Terenowej KRUS w Katowicach odbył się finał III Wojewódzkiego Konkursu dla Uczniów Szkół o Profilu Rolniczym pt.: „Bezpieczna Praca w Rolnictwie”.
W etapie wojewódzkim uczestniczyło 14 uczniów z siedmiu szkół o profilach rolniczych, w tym reprezentanci naszej szkoły: Klaudiusz Badura z klasy II TR oraz Mateusz Wojtala z klasy IV TR. Uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze, ponieważ mimo wysokiego poziomu i konkurencji, drużynowo wywalczyli trzecie miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali bardzo cenne nagrody ufundowane przez: KRUS, ARiMR, ARR, BGŻ, ODR oraz PIP.Rolnicza FORMUŁA 1 na nakielskich polach

W dniu 10 października 2012 r. od godz. 9.00 na polach w Nakle Śląskim odbył się
XVI Konkurs Orki. Impreza ta adresowana była do młodzieży szkół rolniczych województwa śląskiego oraz ościennych województw. Głównym celem konkursu jest popularyzacja dobrze wykonanego zabiegu uprawowego, jakim jest orka.
Zawodnicy przed przystąpieniem do rywalizacji rozlosowali swoje numery startowe oraz odpowiadające im ciągniki z pługiem i poletka do przeorania.

Przy ocenie orki komisja sędziowska zwracała uwagę na następujące elementy:
- prostolinijność, głębokość wyorania pierwszej i drugiej bruzdy
- jakość zaorania składu
- ustawienie pługu
- jakość odwracania skib
- wprowadzenie i wyciąganie pługa
- jakość ostatniej bruzdy
- jakość zaorania na rozorywkę.

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło osiem drużyn, reprezentujących następujące szkoły:
-Zespół Szkół Rolniczych w Międzyświeciu,
- Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu,
- Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie,
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach,
- Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Żarnowcu,
- Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach,
- Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bogdańczowicach,
-Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim.


Podczas konkursu startującym towarzyszyli przyjaciele szkoły i zarazem fundatorzy nagród dla uczestników:
- Barbara Dziuk – Radna Sejmiku Województwa Śląskiego,
- Grzegorz Boski - Z-ca Dyrektora Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie,
- Zygmunt Skwira – Kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Biuro Powiatowe w Nakle Śląskim,
- przedstawiciel Urzędu Gminy w Świerklańcu,
- Teodor Horzela – Prezes Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Nakle Śląskim,
- Mariusz Duda – Przewodniczący Rady Rodziców przy Zespole Szkół CKR w Nakle Śląskim.
W tym roku sędziowie mieli trudny orzech do zgryzienia, gdyż konkurencja była wyjątkowo wyrównana.

Ostateczna klasyfikacja, po obradach jury, wyglądała następująco:


- I miejsce – Marek Macherek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach,​
- II miejsce – Andrzej Bem z Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Żarnowcu,​
-III miejsce - Sławomir Wilczek z Zespół Szkół Rolniczych w Międzyświeciu.

Nasz reprezentant – Krzysztof Dzionsko – zajął VI lokatę, co przy wysokim i wyrównanym poziomie konkursu jest miejscem satysfakcjonującym.

​Wszyscy zawodnicy i ich opiekunowie ocenili imprezę jako bardzo udaną, co prognozuje, że za rok znowu spotkamy się nakielskich polach rozgrywając zawody „rolniczej formuły 1”.


OBCHODY DNIA CHLEBA W ZS CKR w Nakle Śląskim

W dniu 24 października 2012 roku w naszej szkole dokonano podsumowania działań w ramach ogólnopolskiej akcji promowania zdrowego odżywiania, prowadzonych przez fundację „Dobre Życie”. Tego dnia przypadło również rozstrzygnięcie konkursu na wypiek chleba. Celem Dnia Chleba w naszej szkole było przede wszystkim zwrócenie uwagi na problem chleba, którego ludzie spożywają coraz mniej oraz dobroczynnych właściwości odżywczych chlebów wypiekanych na zakwasie, przy użyciu tradycyjnych metod. Wybieranie tego typu produktów wpływa na poprawny sposób odżywiania człowieka i ma korzystne oddziaływanie na jego zdrowie. Wiedzę tą zgłębiali uczniowie klas gastronomicznych na zajęciach praktycznych poprzedzających obchody Dnia Chleba. O tym jak ważna jest symbolika chleba w życiu naszej szkoły mogli się przekonać powracający z praktyki na Cyprze uczniowie, których nakielska społeczność szkolna powitała świeżo upieczonym bochenkiem pod okiem pani Iwony Lubos-Smółki.

Chciało się wtedy rzec za poetą:
„Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba Podnoszą z ziemi przez uszanowanie Dla darów Nieba… Tęskno mi, Panie…”Całość obchodów w dniu 24 października oscylowała wokół konkursu „Na własnoręczny wypiek chleba”, zorganizowany przez panie Iwonę Lubos- Smókę i Joannę Guzy. Efekty pracy uczestników oceniała komisja konkursowa, która brała pod uwagę walory smakowe, estetykę potrawy oraz jej konsystencję. Degustacja obejmowała wypieki w dwóch kategoriach:
-chleb na zakwasie,
-chleb mieszany.
Przyznano nagrody w postaci pierwszego miejsca w każdej z kategorii następującym uczennicom:
- I miejsce za chleb na zakwasie zdobyła Kinga Kabus z klasy II kucharz,
- I miejsce za chleb mieszany zdobyła Jessica Nurek z klasy IV technik żywienia i gospodarstwa domowego.


Tradycją jest, że w naszej szkole nie ma osób przegranych, dlatego wszyscy uczestnicy, którzy brali udział w konkursie otrzymali nagrody, ufundowane przez instytucje zaprzyjaźnione z naszą szkołą.

Do uświetnienia Dnia Chleba przyczyniły się również firmy z branży piekarniczej i wędliniarskiej z regionu, które zorganizowały poczęstunek dla społeczności szkolnej w tym dniu. W trakcie całego dnia uczniowie i nauczyciele degustowali konkursowe wypieki i wymieniali się przepisami. Jesteśmy pewni, że kampania „Tydzień Żytniego Chleba” podniesie świadomość całej społeczności szkolnej na temat walorów pieczywa przygotowanego na zakwasie i cieszymy się, że „Tydzień Żytniego Chleba” na stałe zagościł w kalendarzu imprez naszej szkoły.​
strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |