Choinki Nadziei- Jasełka w DPS "PRZYJAŹŃ"


autor Anna Sopuch data 20 grudnia 2015, 12:57
kategoria: General ( Powiatowy Kurier Szkolny)

18 grudnia 2015   Od 8 lat uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Budowlano-Architektonicznych biorą udział w ogólnopolskiej akcji „Choinki Nadziei". Jednym z jej celów jest organizacja wydarzeń świątecznych w domach opieki społecznej.
   Jasełka przygotowane w tym roku przez uczniów III b technikum, pod kierunkiem wychowawczyni, anglistki mgr E. Grucy i wg scenariusza katechetki M. Matykiewicz, miały w tutejszym DPS „Przyjaźń” przyczynić się do tworzenia tam świątecznej atmosfery, o co stara się też personel oraz sami pensjonariusze.

   Prezenty zakupione ze zbiórki uczniów i nauczycieli, są załącznikiem do kartek świątecznych, stroika i choinki, która na wiosnę dołączy do poprzedniczek rosnących już w ogródku DPS.
Inicjatorką akcji przekazała życzenia od wszystkich z ZSBA informując, że tym razem duży udział w zbiórce mieli uczniowie z klas szkoły zawodowej, zaś choinkę, jak zawsze dotychczas, przekazało nieodpłatnie Ogrodnictwo Kazimierowicz. Przy niej pensjonariusze DPS śpiewali kolędy z młodzieżą.

"Choinki Nadziei" mają budować w młodzieży wrażliwość, empatię i zrozumienie sytuacji oraz potrzeb osób starszych. Zmienić ich codzienność, którą tak trafnie, z humorem, ale i delikatną nutą ironii przedstawiła noblistka, poetka Wisława Szymborska w wierszu „Jak ja się czuję”.
Link do albumu: http://www.tg.net.pl/foto/main.php?g2_itemId=50163

wysłano z : http://www.tg.net.pl/temat/szkoly.php
wydruk z : http://www.tg.net.pl/temat/szkoly.php?id=1816