Podsumowanie programu SZKOŁA BEZ PRZEMOCY w ogrodach Pałacu Prezydenckiego


autor Justyna Ostrowska data 6 czerwca 2012, 11:56
kategoria: General ( Powiatowy Kurier Szkolny)

W dniu 5.06.2012 r. szkolny pedagog - Joanna Jasiok - uczestniczyła wraz z dwójką uczniów: Ewą Wrodarczyk z kl. III TŻ i Dominikiem Kozinoga z kl. III TAK w uroczystej gali, która miała miejsce ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Dokonano na niej podsumowania program grantowego w ramach akcji „SZKOŁA BEZ PRZEMOCY”.


W ramach tego programu w czasie roku szkolnego 2011/12 w ZSCKR realizowano założenia nagrodzonego projektu „Pracownia Osobliwości”, który powstał z inicjatywy pani Jasiok. Projekt „Pracownia Osobliwości” wybrano spośród pięciuset szkół, które złożyły swoje autorskie propozycje. Nasza szkoła jest jedyną szkołą ponadgimnazjalną z województwa śląskiego wyróżnioną w ten sposób.
Podczas gali uczestnicy mieli przyjemność wysłuchać przemówienia Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego, w którym dokonał podsumowania programu na ten rok szkolny. W uroczystości wzięli również udział ambasadorowie programu „SZKOŁA BEZ PRZEMOCY”: Tomasz Majewski – sportowiec i złoty medalista olimpijski w pchnięciu kulą oraz Leszek Blanik – mistrz olimpijski w konkurencji skok.
Kulminacyjnym punktem imprezy było wręczenie nagród dla najlepszych wychowawców roku szkolnego 2011/2012 oraz występ uczniów, którzy wygrali konkurs na hymn w programie „KIBICUJĘ FAIR PLAY”.


Na zakończenie Pan Prezydent zaprosił wszytkich uczestników imprezy na uroczysty poczęstunek.
Nasza szkolna „Pracownia Osobliwości” będzie kontynuować realizowane dotąd założenia SZKOŁY BEZ PRZEMOCY. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym kreatywność nauczycieli i młodzieży ZSCKR pozwoli odnosić naszej placówce kolejne podobne sukcesy.


Na podstawie sprawozdania Joanny Jasiok - przygotowała Justyna Ostrowska

wysłano z : http://www.tg.net.pl/temat/szkoly.php
wydruk z : http://www.tg.net.pl/temat/szkoly.php?id=257