Kartki na Dzień Ojca - część pierwsza

Jeśli nie zmożemy złożyć tacie z okazji Dnia Ojca życzeń osobiście możemy wysyłać mu własnoręcznie zrobioną kartkę. Kartkę można także dołączyć do prezentu, jeśli składamy osobiście życzenia. Zaproponowane poniżej kartki można wysłać każdemu mężczyźnie z okazji urodzin lub imienin.

Kartka z życzeniami w kieszonce


Materiały: biały karton, czarny lub granatowy karton, zeszyt z papierem brokatowym lub zwykłym papierem samoprzylepnym, klej do papieru, klej magik lub wikol.[ czytaj więcej.. ]


Zabawy plastyczne z dziećmi: bukieciki w nakrętkach - domowy recykling

W każdym domu znajdą się z pewnością jakieś duże nakrętki po płynach. Nie wyrzucajmy je bo przydadzą do zabaw plastycznych z dziećmi. Można między innymi wykorzystać je jako wazoniki czy doniczki na kwiatki wykonane z materiałów, które znajdziemy w domu.. Praca nad bukietem może być tylko zabawą a może być także przygotowaniem prezentu np. z okazji urodzin rodziców, Dnia Matki, Ojca, Babci czy Dziadka. Przy zabawie warto dziecku opowiedzieć o recyklingu. Bukieciki są proste do wykonania już dla 4 letniego dziecka.

Bukiecik I: kwiatki z plasteliny


Materiały: plastelina, patyczki do szaszłyków, zielona farba plakatowa, lub zielona bibuła, duża nakrętka po płynie do prania/płukania/perfumach itp. z płaską górą.[ czytaj więcej.. ]


Bukiety z guzików - część pierwsza

W każdym domu znajdzie się trochę guzików. Często bywa tak, że wiele guzików jest pojedynczych i nie można ich wykorzystać do ubrań, więc leżą bezużyteczne. Z tych niepotrzebnych guzików można zrobić kolorowe, wesołe bukieciki kwiatów. Samodzielnie wykonane guzikowe bukieciki można podarować np. mamie czy babci z okazji ich święta czy urodzin. Zresztą wiele osób może ucieszyć taki niebanalny bukiet.

Proste kwiatki z guzików


Materiały: zielony drut florystyczny (lub inny w miarę sztywny, ale dający się wyginać), po 2-3 guziki różnej wielkości na kwiatek, coś do umieszczenia kwiatków.[ czytaj więcej.. ]


Własnoręcznie zrobione kartki na Dzień Matki

Zbliża się Dzień Matki. Pamiętacie ile radości sprawiały naszym mamom pierwsze wykonane przez nas laurki? Może warto zrezygnować z komercyjnych kartek i wykonać znowu dla mamy laurkę. Często nasze mamy są daleko od nas i wysyłamy im życzenia a jeśli wybieramy się w tym dniu do mamy kartka z życzeniami może stanowić dodatek do okolicznościowego bukietu. Bukiet szybko przestanie cieszyć oko mamy, kartka zostanie na zawsze.

[ czytaj więcej.. ]


Serca na piku: Dzień Matki

Popularnym prezentem na Dzień Matki czy walentyki jest serce na piku (patyczku, drucie). Często takie serca wręczane są zamiast kartek. Serca na patyczkach można podarować nie tylko z wymienionych okazji: można dołączyć je do bukietu z okazji urodzin, imienin czy też dodać paczki z prezentem. Mogą one tez być elementem ozdobnym domu: przeważnie wbija się je do doniczek z domowymi roślinami; można wbić je też np. do ozdobnej świecy o szerokiej podstawie; włożyć do szklanego naczynia wypełnionego ozdobnymi kamieniami czy koralami.

[ czytaj więcej.. ]


Farbowanie i wybielanie suszek

Po zasuszeniu aby rośliny się nie łamały i zbyt szybko nie osiadała na nich kurz można je spryskać lakierem do włosów (z odległości 20 cm). Coraz częściej rośliny przeznaczone na suche kompozycje (a zwłaszcza potpourri) farbuje się aby nadać im intensywne barwy. Można zrobić to na kilka sposobów:- Najszybszym sposobem jest pomalowanie zasuszonych roślin farbami w aerozolu przeznaczonymi do malowania roślin żywych, suchych i sztuczny (np. Oasis). Farby te można kupić w sklepach florystycznych i na giełdach kwiatowych. Cena około 20 zł za pojemnik 400 ml. Rośliny spryskuje się farbą z odległości 20 cm. Zaletą tej metody jest to, że można na jednej roślinie zastosować kilka barw.

[ czytaj więcej.. ]


Potpourri - bigos z suszonych roślin

Klasyczne potpourri (w języku francuskim słowo potpourri oznacza potrawę podobną do polskiego bigosu) robi się z zafarbowanych na jeden kolor zasuszonych całych kwiatów, płatków i niewielkiego dodatku zasuszonych zafarbowanych liści. Pierwsze potpourri było robione z samych części róż. Obecnie robi się je z różnych kwiatów, jednak przeważają potpourri zrobione z kwiatów, które charakteryzują się same aromatycznym zapachem (np. lawenda, jaśmin, fiołek, goździki, frezja, hortensja, no i oczywiście różne gatunki róż). Do mieszanki potpourri dodaje się też niekiedy kawałki zafarbowanej kory, oryginalnych nasion czy osłonek owoców, małych szyszek. Można też przygotować potpourri z suszonych plastrów owoców cytrusowych (mandarynka, pomarańcza, cytryna, limonka; cytrusy naszybciej suszy się w nagrzanym do 70-80 stopni C piekarniku, pokrojone w plastry grubości 0,5cm i ułożone na folii albuminowej - suszenie trwa około 5 h.; można też folię z cytrusami rozłożyć na kalryferze - suszenie trwa około 3 dni; podczas suszenia plastry cytrusów należy dość często obracać, żeby nie skleiły się z folią; chcąc uzyskać karbowane obwódki skórki owoców, co jakieś, 0, 5 - 1 cm należy podłużnie naciąć dłutkiem do dekoracji lub nożem ), skórek owoców cytrusowych, plastrów jabłka, kawałków śliwek (muszą być bardzo mocno wysuszone), suszonego zielonego groszku, fasoli, kawałków lasek wanilii, kawałków gałki muszkatołowej (tego typu potpourri się nie farbuje).

[ czytaj więcej.. ]


Card making - kwiatki: część pierwsza

Najbardziej popularnym elementem własnoręcznie wykonywanych kartek są kwiaty. Można kupić gotowe pasmanteryjne i papierowe kwiaty (pasmanteria, sklepy z artykułami do scrapbookingu) i można też wykonać je samemu na różne sposoby: rysując, malując, wycinają, wyklejając, robiąc kwiatki 3D. Poniżej szablony kwiatów i liści, które mogą przydać się przy różnych technikach wykonywania kartek oraz  cztery sposoby wykonania kwiatów 3D.

[ czytaj więcej.. ]


Card making - podstawy

Mogłoby się wydawać, że w czasach zdominowanych przez pocztę elektroniczną tradycyjne kartki odchodzą w niepamięć. Nic bardziej złudnego. Na całym świecie coraz większą popularnością cieszy się card making - ręczne wykonywanie kartek. W niektórych krajach obdarowywanie się ręcznie wykonanymi kartkami należy wręcz do tradycji. Na przykład w Francji do prezentu z okazji Świąt Bożego Narodzenia obowiązkowo musi być dołączona własnoręcznie wykona kartka z życzeniami. Od XIX wieku, kiedy rozwinął się sentymentalny, kwiecisty styl decoupage zapoczątkował się w Anglii zwyczaj obdarowywania własnoręcznie wykonanymi kartkami walentynkowymi. Z czasem walentynkowe małe dzieła sztuki zaczęły wypierać produkowane na masową skalę kartki seryjne. Jednak im więcej wprowadzano wzorów kartek na rynek tym ludzie bardziej poszukiwali czegoś oryginalnego. Na rynku zaczęły pojawiać się unikalne i niepowtarzalne ręcznie wykonane kartki. Ale powstawał dylemat czy obdarować taką kartką wyjątkową dla nas osobę? A jak pomyśli i ucieszy się, że to my własnoręcznie zrobiliśmy tę kartkę? Jednym rozsądnym wyjściem było własnoręczne wykonanie kartki. Własnoręcznie wykonane kartki mają tę przewagę nad innymi, nawet rękodzielniczymi kartkami, że wkładamy w nie własne serce i pozytywne uczucia. Osoba obdarowana taką kartkę na pewno odczyta dobre intencje osoby, która ją wykonała i doceni to, że poświęciła trochę czasu, aby specjalnie dla niej tę kartkę zrobić. Własny czas to współcześnie jedna z najcenniejszych rzeczy, jakie możemy dać innej osobie. Nie zawsze możemy ten czas spędzić wspólnie z daną osobą, ale możemy go jej dać właśnie symbolicznie. Obdarowani taką kartką mama, tata, babcia czy dziadek przez dorosłą już wnuczkę czy córkę, która w czasach przedszkolnych dawała im laurki na pewno wzruszą się, że wnuczka czy córka w swoim zabieganym życiu znalazła czas, aby tę kartkę specjalnie dla nich wykonać. Dla osoby robiącej kartkę to też symboliczne zbliżenie się do osoby, dla której kartka jest wykonywana, ponieważ w trakcie robienia kartki myśli się o osobie, która ma być nią obdarowana. Taka kartka nie potrzebuje nawet słów. Zachęcam do tworzenia indywidualnych i niepowtarzalnych kartek okolicznościowych, zaproszeń, bilecików do prezentów, dyplomów, laurek, listów gratulacyjnych.

[ czytaj więcej.. ]


Słodki bukiet dla faceta - część druga

Kiedy mamy obdarować jakimś drobiazgiem mężczyznę, zwykle pojawia się pytanie: dać kwiaty czy mały prezent? Czy mężczyznom daje się kwiaty? Zdania są podzielone. A czy mężczyźni lubią słodycze? Tutaj raczej pada zgodna odpowiedź: mężczyźni zazwyczaj uwielbiają słodkości. Więc może zamiast tradycyjnego bukietu podarować facetowi słodki bukiet? Poniżej kila pomysłów na słodkie bukiety - teraz część druga.

[ czytaj więcej.. ]


strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 |  18 |  19 |  20 |  21 |  22 |  23 |  24 |  25 |  26 |  27 |  28 |  29 |  30 |  31 |  32 |  33 |