Sesja Sejmiku w Częstochowie. Odwołanie Marszałka Kleszczewskiego

Wczesnym rankiem udałam się do Częstochowy do Wyższej Szkoły Straży Pożarnej, a później do Ratusza na obrady Sejmiku. Zadziwiające było to, że do godziny 14.00 musieliśmy uczestniczyć w celebrach zorganizowanych, zaplanowanych przez Zarząd Województwa i Przewodniczącego Sejmiku. Oczywiście Sprawozdanie z Zarządu Województwa Śląskiego pomiędzy sesjami zrobiono na koniec obrad. Wiadomo po co.

Najważniejsze według rządzących województwem było podjęcie uchwały w sprawie Karty Dużej Rodziny. Oczywiście przyjechały dwie przedstawicielki Prezydenta RP, aby nas przekonywać do rzeczy oczywistych, a nie dających obligatoryjnie żadnych rozwiązań dla rodzin wielodzietnych. W tym temacie musiałam wystąpić jako matka 4 dzieci. Ideologicznie karta śląskiej rodziny jest już w niektórych miastach i jest dobra. Zadziwiające jest to, że akurat ten temat wyciągnięty jest przed wyborami i nie ma fizycznej możliwości przeprowadzić go formalnie i merytorycznie oraz finasowo po przyjętych budżetach we wszystkich miastach w Polsce. To po pierwsze. Po drugie to jest mamienie elektoratu, który dokładnie wie, że PO traci w sondażach i chwyta się przysłowiowej brzytwy, żeby wykazać „rewelacyjne” rozwiązania, które tak jak wszystkie obietnice skończą się tylko na czczym gadaniu i konferencjach prasowych. Ja uważam jako matka rodziny wielodzietnej – „patologicznej”- że są potrzebne rozwiązania obligatoryjne tzn. podatki w przeliczeniu na ilość domowników, podatki na artykuły dziecięce, szkolne, ubrania muszą być możliwie jak najniższe. Przecież to co teraz nam rząd serwuje to ewidentnie dobija wszystkie rodziny, nie mówiąc o wielodzietnych. Tu należy wspomnieć o opłatach za śmieci, wodę - które są dźwigane co roku przez złą ustawę. Trzeba się zastanowić nad dopracowaniem prawa odnośnie powrotu młodych matek do pracy. Przecież to częsty przypadek, że młode kobiety są zastraszane zwolnieniami przez pracodawców, jak się nie stawią po urlopie macierzyńskim. A jak wybierają urlop wychowawczy to w dniu przyjścia do pracy podpisują umowę o pracę oraz zostaje im wręczone zwolnienie. Ja to przeżyłam i nie życzę nikomu. Niestety za ten stan rzeczy odpowiedzialny jest rząd, który nic w tym temacie nie robi, aby wesprzeć zarówno pracodawcę jak i młodą matkę. To jest skandal decydentów, którzy nieprzerwanie rządzą 7 lat i dobijają polską rodzinę oferując w zamian kartę dużej rodziny, która jest obecnie jedynie zabiegiem pruderyjnym. Szanowni Państwo, nie mogę tego słuchać, ponieważ jako kobieta przeszłam wiele przykrych sytuacji, które utwierdziły mnie w przekonaniu, że niestety powiedzenie „umiesz liczyć, licz na siebie” jest aktualne. Tego się trzymam. Nie wierzę w żadne obietnice, które jak zwykle pozostaną na zasadzie obietnic, nie dających rozwiązań, aby wspierać młode rodziny. Tego jestem pewna.

Dobrze, że na ten temat się rozmawia, ale zasada jest jedna nie oszukiwać. Pani Dyrektor z GUS-u i z resztą w mediach też na ten temat się mówi- obserwujemy masowe wyjazdy młodych małżeństw, par ponieważ rząd im nie stworzył dogodnych warunków. Ja uważam, że tak nie można, kiedy mamy dobre wzorce zachodnie, nie możemy albo nie chcemy przenieść je do nas. Proste rozwiązania są najlepsze. Tylko obserwując nasze województwo, a potem Rząd- to afera za aferą, układanie kolesiów, rozbudowywanie do gigantycznych rozmiarów administracji, a gdzie w tym wszystkim jest rodzina podstawowa najmniejsza komórka społeczna, o którą rządzący winni należycie zadbać. Słabo mi się robi, jak słyszę te dywagacje.
Nie mówię nic nowego, bo to wynika z Konstytucji RP najwyższej rangi dokumentu!

Oczywiście uchwała intencyjna, a nie karta rodziny została jednogłośnie przyjęta. Czas pokaże co z tego wyniknie- dobre intencje bez konkretnych rozwiązań. Jak to mówią „dobrymi intencjami piekło jest wybrukowane”.

Oczywiście Zarząd Województwa pozaciągał kredyty i głosami PO, SLD, PSL przegłosował m.in. zapłatę za wyrok dla Parku Rozrywki w kwocie 3000000 zł za bezprawną wycinkę drzew. Na ten temat już pisałam i wspieram od początku Stowarzyszenie „NASZ PARK”, gdzie w gazetce i w internecie w pisemku „KULKOK” o wszystkim możemy się dowiedzieć. To jest kolejny skandal bezprawnego rządzenia ta placówką przez „kolesiów”. Za to Zarząd w Parku rozrywki powinien wylecieć z hukiem, jednocześnie powinien Zarząd Województwa złożyć imienne doniesienie do Prokuratury o popełnieniu przestępstwa. No jak widać skandal goni skandal. Już nie będę się rozpisywać o stadionie, bo to już odbija się czkawką, za którą my podatnicy również zapłacimy.

Z wielkim oburzeniem słuchałam wygłoszonej laudacji Przez Pana Marszałka Sekułę na cześć odwołanego z funkcji wice Marszałka Kleszczewskiego. Przecierałam uszy i ze zdziwieniem wsłuchiwałam się w wielkość działania tego człowieka. Z moimi kolegami z klubu PiS byliśmy zgodni, co do tego, że niestety bez powodu Pan Kleszczewski odwołany nie byłby. Tu nie tylko chodzi o działanie jego żony, ale też inne ciemne strony mocy w resorcie wojewódzkiego zdrowia. Myślę, że lada dzień dziennikarze śledczy będą ujawniać i poleci lawina afer. To odwołanie uważam tylko jest znalezieniem ofiary dla wszystkich przekrętów firmujących obecnie rządzących w naszych województwach.

Zażądałam formalnie od Pana Marszałka, aby przy powołaniu kolejnej osoby do Zarządu zrobić analizę – bilans zamkniecie i otwarcia działań Nowej Pani wice Marszałek, z uwzglęnieniem powołania spółek wojewódzkich. Skądinąd wiem, że kilka z nich generuje straty ok. 500000 zł miesięcznie, co doprowadza do bankructwa i w konsekwencji przejęciu przez przysłowiową złotówkę przez kolesi.

Sesja bardzo mecząca, ale mobilizująca.
Nie przeszkodziło Zarządowi Województwa dać kolejny fotel w zarządzie osobie spoza Sejmiku. Żenada! Sejmikiem rządzą osoby nie mające mandatu Radnego Sejmiku. To oznacza jedno - SŁABOŚĆ WŁADZY.

W interpelacjach złożyłam pismo, stanowisko i wnioski formalne dotyczące Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Kolejny skandal niszczenia i likwidacji najlepszej placówki na Śląsku.

Historia jak i moje stanowisko w załączniku

Pożegnanie artystów

W niedzielę wspólnie z vi-ce Prezydentem Bytomia Andrzejem Pankiem zostaliśmy zaproszeni przez artystów na śląski obiad do Restauracji Kryształowej w Katowicach. Miejsce szczególnie znane rodzicom Daniela, ponieważ pochodzą z Katowic. Ślązacy zawsze się znajdą, ponieważ cechą charakterystyczną dla większości jest otwartość na ludzi i życzliwość.

Jak zwykle dania przepyszne, które serwowała nam Maria Ożga MasterChef.
Pięknie spędziliśmy czas. Na wieczór Daniel zaprosił mnie i męża na indywidualny koncert do Hotelu Rezydencja, gdzie nocowali. Był to prezent w podziękowaniu za wspaniałe wydarzenie.

Przeżycie wielkie. Ogromna sala balowa „kryształowa” artyści i my. Akustyka, kolorowe światła, piękna muzyka oraz wyjątkowi artyści sprawiło, że poczuliśmy się wspaniale. Tańcząc z mężem Jurkiem do wspaniałych aranżacji Daniela odniosłam wrażenie przeniesienia się w świat bajek i baśni.

Trudno się było rozstać. Nie odczuwaliśmy zmęczenia, braku snu, tylko cieszyliśmy się byciem razem. Odniosłam wrażenie, tak jakbyśmy się znali od zawsze, a przecież cztery miesiące temu połączył nas FB. To jest ciekawe. Zawsze sceptycznie podchodziłam do portali społecznościowych, natomiast obecnie zmieniałam zdanie. Dziękuje Danielowi, jago rodzicom Tadeuszowi i Barbarze oraz wszystkim artystom, za wielką życzliwość i otwarcie się na wspaniałe idee, które wspierają człowieka obok. Nie ważne co się robi, ale ważne jak się robi i dla kogo. Dziękuję Wam kochani. Wierze w ludzi. Każdy z nas jest wyjątkowy. Na zwykłych drogach poznajemy niezwykłych ludzi.

Po koncercie dla kobiet

Sobota 8 marca dla mnie kobiety była bardzo pracowita. Najpierw przygotowanie Miasteczka Zdrowia od godz. 12.00, a później kulminacja koncert “THE ROYAL POP CLASSIX NIGHT.” poprowadzony przez Daniela von Lison. Energetyczne wydarzenie. To co się zadziało w BeCeKu należy stwierdzić, że czad niemożliwy. Wszyscy artyści wyzwolili ze słuchaczy najwyższy pokład endorfin. Miło mi było obserwować na twarzach zachwyt, uśmiech i łzy szczęścia. Tak bym określiła stan uczestników wydarzenia. Dziękuję artystom z najwyższej półki Danielowi, Silvio, Katarzynie, Michaelowi, Ani, że wybrali Bytom na dzień bycia razem, w dniu szczególnie miłym dla kobiet. Dziękuję Prezydentowi Bytomia Damianowi Bartyli za Patronat Honorowy i pomoc w organizowaniu wydarzenia międzynarodowego. Dziękuję Partnerom akcji: Fundacji Zwiastun, ZBK Bytom, PBK w Bytomiu, TAURON Polska, Hucie Miasteczko Śląskie, INTERGAZ w Tarnowskich Górach, Gminie Miasteczko Śląskie, Restauracji u Wrochema, Art Studio OHO. Również dziękuje mediom: TVP Katowice, DZ, Tygodnikowi GWAREK, Radiu Piekary, Gościu Niedzielnemu, bobrwniki.tv, tg.net.pl.

Koordynatorem i zarządzającym w BeCeKu stał się Wiesław Ciecieręga , który z wielką ofiarnością doglądał i doradzał we wszystkim. Uznanie jak zwykle dla akustyka Adma Pyrka. Na niego zawsze można liczyć. Wszystkim dziękuję za profesjonalizm oraz życzliwość. Wydarzenie udało się w ramach mojego programu „Razem zadbajmy o piękno i zdrowie” w działaniu „ZDROWA GMINA XXI WIEKU”. To było coś wspaniałego. Danusia Skalska po wszystkim powiedziała mi „warto było ciężko pracować, aby uzyskać taki finał”. Ona doskonale wie, co to znaczy wszystko zsynchronizować, ponieważ co roku organizuje Międzynarodowy Zjazd Kresowiaków.

Wydarzenie sprawiło, że grupa moich przyjaciół się powiększyła, z czego się bardzo cieszę J

Całość można zobaczyć na www.bobrowniki.tv, oraz zamówić sobie pamiątkową płytkę.

Najlepsze życzenia z okazji 8 MARCA

Nasze kobiety 8 MARCA

Nie wszystkie złoto zdobi
Lecz miłość która w sobie maja
Wiele biorą lecz wiele też od siebie dają
Bez NICH życia nie ma niestety
To nasze KOCHANE KOBIETY

Kup kwiatek podaruj uśmiech
Nie tylko 8 marca bądź przy niej
Zawsze i kiedy nawet nie pozwala
Kobiety mają to coś w sobie co nas
Chłopów na kolana powala

To one nas ubierają
Śniadanie do pracy dają
Kupują i znają zapach wody do golenia
Bez KOBIET życia nie ma

Tylko z kobietą smakuje poranna kawa
Wieczory są ciepłe i miłe
Wiec ją KOCHAJ i poświeć dala niej każdą wolną chwile

Wszystkie piękne blondynki ,szatynki ,czy w pofarbowanie paski
Kochamy was KOBIETKI wy nasze polskie laski
Tle dobrych słów nie zawsze pisać się zdarza
Wszystkiego dobrego dla KOBIET z okazji 8 MARCA od Andrzej kronikarza

Wy nasze
ZELAZNE DAMY zawsze was KOCHAMY

Andrzej Burszewski

Odliczanie - juz za dwa dni koncert z okazji Dnia Kobiet

Już artyści przyjechali i przygotowują się do wydarzenia międzynarodowego 8.03. Daniel Von Lison wraz z przyjaciółmi zaczaruje pięknem muzyki dawnej i współczesnej. Już nie mogę się doczekać, kiedy zapełni się sala widowiskowa po brzegi. Jestem wdzięczna Panu Prezydentowi Damianowi Bartyle jak i pracownikom Urzędu Miejskiego w Bytomiu oraz BeCeKowi za okazana pomoc i życzliwość. Dzielą już godziny o wydarzenia regionalnego.

Od godziny 14.00 zapraszam wszystkie Panie do Miasteczka Zdrowia, gdzie będzie można skorzystać z badań jak i konsultacji zdrowotnych oraz wizerunku. Te działania to mój program autorski w ramach „ZDROWEJ GMINY XXI WIEKU”. Widząc problemy oraz potrzeby Mieszkańców Bytomia, Pan Damian Bartyla Prezydent Miasta zgodził się włączyć w szeroko rozumianą akcję pro-life prowadzoną przeze mnie . Niewątpliwie takim działaniem promujący zdrowy styl życia przy okazji wielkiego wydarzenia kulturalnego jest koncert: “THE ROYAL POP CLASSIX NIGHT” w Bytomskim Centrum Kultury, na który serdecznie zapraszamy. „RAZEM ZADBAJMY O PIĘKNO I ZDROWIE”

Koncert na Dzień Kobiet - niezwykli artyści w Bytomiu

Wyjazdowe posiedzenie Komisji Ochrony Środowiska w Siemianowicach

Wczoraj brałam udział w wyjazdowym posiedzeniu Komisji Ochrony Środowiska w firmie Wolf System Sp. Z o.o. w Siemianowicach Śl. Firma realizuje kompleksową budowę domów energooszczędnych co mogliśmy zobaczyć w domu modelowym. Ciekawe też jest długoletnie doświadczenie w budowie obiektów rolniczych co spowodowało, że Wolf System stało się przodującym przedsiębiorstwem na rynku.

Nowoczesne i niezawodne połączenie drewna. Zainteresowały mnie wykorzystane przy budynkach nowoczesne technologie energetyczne jak konstrukcyjne. Bardzo ciekawe rozwiązania warte zainteresowania.

strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 |  18 |  19 |  20 |  21 |  22 |  23 |  24 |  25 |  26 |  27 |  28 |  29 |  30 |  31 |  32 |  33 |  34 |  35 |  36 |  37 |  38 |  39 |  40 |  41 |  42 |  43 |  44 |  45 |  46 |  47 |  48 |  49 |  50 |  51 |  52 |  53 |  54 |  55 |  56 |  57 |  58 |  59 |  60 |  61 |  62 |  63 |  64 |  65 |  66 |  67 |  68 |  69 |  70 |  71 |  72 |  73 |  74 |  75 |  76 |  77 |  78 |  79 |  80 |  81 |  82 |  83 |  84 |  85 |  86 |  87 |  88 |  89 |  90 |  91 |  92 |  93 |  94 |  95 |  96 |  97 |  98 |  99 |  100 |  101 |  102 |  103 |  104 |  105 |  106 |  107 |  108 |  109 |  110 |  111 |  112 |  113 |  114 |  115 |  116 |  117 |  118 |  119 |  120 |  121 |  122 |  123 |  124 |  125 |  126 |  127 |  128 |  129 |  130 |  131 |  132 |  133 |  134 |  135 |  136 |  137 |  138 |  139 |  140 |  141 |  142 |  143 |  144 |  145 |  146 |  147 |  148 |  149 |  150 |  151 |  152 |  153 |  154 |  155 |  156 |  157 |  158 |  159 |  160 |  161 |  162 |  163 |  164 |  165 |  166 |  167 |  168 |  169 |  170 |  171 |  172 |  173 |  174 |  175 |  176 |  177 |  178 |  179 |  180 |  181 |  182 |  183 |  184 |  185 |  186 |  187 |  188 |  189 |  190 |  191 |  192 |  193 |  194 |  195 |  196 |  197 |  198 |  199 |  200 |  201 |  202 |  203 |  204 |  205 |