5 listopada graliśmy dla chorej Olgi

Koncert wywołał niesamowitą energię i pozytywne spojrzenie na potrzeby drugiego chorego człowieka. Mechanik stanął na wysokości zadania. Dziękuję młodzieży za zaangazowanie, jak również dyrekcji oraz nauczycielom, którzy ofiarnie przygotowali cały koncert. Mam wielkie uznanie dla gościa honorowego Irminy Barczewskiej-Garus, która anielskim mocnym głosem śpiewała największe hity muzyki rozrywkowej. Bardzo jej dziękuję za wsparcie koncertu. Jest wspaniałą wokalistką, malarką, a nade wszystko młodą matka i wspaniała żoną. Dziękuję jej za bardzo życzliwe spojrzenie na pomoc drugiemu człowiekowi. To kolejne wspólne nasze przedsięwziecie.

Rodziców nie było na koncercie, tylko ciocia przysłuchiwała się wszystkim wykonawcą, ponieważ Olga był z rodzicami na kolejnym leczeniu w londynie. Rodzice przekazali informację: Olga juz po badaniu. Wszystko przebiegło bez komplikacji a Olga była bardzo dzielna. Doktor miał dla nas dobre wiadomości. Guz bardzo dobrze zareagował na chemie i zaleca kolejna dawkę. Zatem 18 listopada wracamy do Londynu a 20 listopada mamy kolejna dawkę melphalanu. Dziękujemy za trzymanie kciuków i pozdrawiamy.

Podsumowanie Kwesty cmentarnej 2013 na cmentarzu św. Anny w TG

Jestem zachwycona tegoroczną kwesta i ofiarnością Tarnogórzan. Zebraliśmy 4816 zł, czyli więcej niż rok temu o 700 zł. Dziękuję wszystkim, którzy okazali mi życzliwość w tej akcji. Szczególnie wielki ukłon w stronę wolontariuszy II LO im. Stanisława Staszica. Młodzież przez całe dwa dni kwestowała z wielkim zaangażowaniem. Dziękuję wspaniałemu pedagogowi Pani Hannie Trykowskiej, która osobiście ułożyła harmonogram dla młodzieży.

Dziękuję również przedstawicielom Rady Parafialnej.

Największe podziękowania kieruje w stronę tych, którzy bardzo chętnie wrzucali pieniądze do puszek, bo dzięki tym środkom będzie można w przyszłym roku wyremontować dalszą część alejek cmentarza.

Jubileusz 150 lat Sióstr Boromeuszek w Tarnowskich G

Na zakończenie mszy św. złożyłam gratulacje i podziękowanie Siostrom Boromeuszką za służbę na rzecz naszego miasta w imieniu Rady Parafialnej i Parafii p.w. Św. Ap. Piotra i Pawła.

Wszystkich Świętych - kwesta na cmentarzu przy kosciele św. Anny

Od wczoraj do jutra prowadzę wspólnie z kilkoma członkami Rady Parafialnej z kościoła p.w. św. Piotra i Pawła oraz z wolontariuszami szkolnego koła CARITAS z II LO im. Stanisława Staszica kwestę na cmentarzu.

Wczoraj podczas kwesty przeżyłam wielkie wzruszenie i smutek. Byłam uczestnikiem pogrzebu 16-latka, który odebrał sobie życie. Stojąc z puszką razem z moją przyjaciółką Ewą przeżywałyśmy niesamowite chwile bólu. Cmentarz po mszy żałobnej stał się manifestacją młodych ludzi przepełnionych smutkiem i płaczem z unoszącym się pytaniem- dlaczego już go nie ma wśród nas?

To był kolega mojego syna, który również wczorajszy dzień przeżywał w zamyśleniu.

Przykra jest sytuacja bezradności i obojętności środowiska, które nie zrobiło nic dla młodego człowieka. Przecież zawsze można znaleźć rozwiązanie. Widzę, że dzisiejsze czasy niszczą młode pokolenie, które nie umie sobie poradzić z emocjami. Jak ważne jest znalezienie pomocnej dłoni, w trudnej chwili życiowej, która umiejętnie doda otuchy, wskaże drogowskaz.

Dużo ludzi wokół nas, a o człowieka coraz trudniej.

Listopadowa zaduma

PO TAMIEJ STRONIE

Idąc cmentarna aleją
Liście szeleszczą pod nogami
Kochanych i najbliższych w dzień Święto Zmarłych
Wspominamy

Jak zawsze znicze i kwiatek
Na grobach przyjaciół ,znajomych
KOCHANYCH OJCÓW MATEK
Krzyże pomniki i mury cmentarne
Mówią jakie to Życie
Często tak krótkie i marne

Modlitwa za nich
W sercu i myślach mych chłonie
DLA WSZYSTKICH CO JUŻ PO TAMIEJ STRONIE
Tylko wiatr listopadowy dmucha
BÓG JEST BÓG SŁUCHA

Andrzej Burszewski

 

GDZIE ONI SĄ pierwszy listopada

Przy grobach gromada
To pierwszy listopada
Znicze groby oświetlają
Przy zmarłych trwają

Pożółkłe liście się na mogiłach
Przesuwają święto zmarli mają
Wielu łzy roni zadając pytanie
Dlaczego odeszli oni ?

Odwiedzamy bliskich
I groby to na znak żałoby
Są i takie mogiły co nic nie zapalili
Krzyże groby i mury i ten jeden co patrzy z góry

Wielu tak szybko odeszło
I w tej ziemi tonie nie ma kochanych
Znajomych, przyjaciół już są PO TAMIEJ STRONIE
Modlę się za nich jak umie
W tej listopadowej zadumie

Andrzej Burszewski

Mocna strona przebiegu kolei z Katowic do Pyrzowic przez Bytom i TG

Znalazłam ciekawy artykuł, który po raz kolejny przekonuje wszystkich o słuszności połączenia kolejowego z Katowic do Pyrzowic przez Bytom, Tarnowskie Góry. Cieszę się, że miasto Bytom patrzy bardzo rozwojowo i ma wizje strategiczne dla poprawy sytuacji po okresie zniszczenia tego obszaru decyzją byłego Premiera Jerzego Buzka wraz ze swoim rządem o likwidacji kopalń. Okres 20 letni był bardzo trudny dla mieszkańców Bytomia i okolic oraz dla całego Śląska, ponieważ poupadały firmy powiązane z przemysłem górniczym.
Jestem przekonana, że merytoryczne podejście gospodarcze Prezydenta Bytomia Damiana Bartyli oraz jego doradców sprawi, że zdyskredytowany obszar bytomski będzie przezywał rozkwit, a w konsekwencji również i sąsiadujące Tarnowskie Góry wskoczą do „POCIĄGU GOSPODARCZEGO”


Taka kolej to szybki dojazd pracowników do strefy ekonomicznej z całej aglomeracji śląskiej, a inwestorzy szybko dojadą do lotniska. To jest bardzo mocny argument! Transport towarów też nie będzie stanowił problemów. We wspólnym celu należy się łączyć, wymieniać doświadczenia i patrzeć na Śląsk jako na region wielkiego rozwoju gospodarczego, a nie tak jak robią obecni rządzący tylko „wyciskać jak cytrynę”, nie dając nic w zamian- zniewalając i upadlając mieszkańców Śląska.

ŚLĄSK ZSŁUGUJE NA WIĘCEJ!!!!!

BYTOM. TEREN DAWNEJ KOPALNI POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH MA BYĆ WŁĄCZONY DO KSSE

17,5-hektarowy teren dawnej kopalni Powstańców Śląskich w Bytomiu będzie włączony do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE). Na jego uzbrojenie dla potrzeb inwestorów potrzeba ok. 20 mln zł, które samorząd chce pozyskać ze środków UE. "Chcemy uzbroić ten teren w sieć teleinformatyczną, elektryczną i wodociągową, kanalizację sanitarną i deszczową, a także wybudować drogę dojazdową do niego" - zadeklarowała szefowa wydziału strategii i funduszy europejskich Urzędu Miejskiego w Bytomiu Izabela Domogała. Na początku sierpnia samorząd złożył wniosek do urzędu marszałkowskiego w Katowicach o dofinansowanie tego projektu ze środków unijnych; obecnie jest on w trakcie oceny formalnej.

Przedstawiciele KSSE podkreślają, że samo włączenie danego terenu do strefy nie gwarantuje powodzenia; inwestorzy przychodzą bowiem przede wszystkim tam, gdzie istnieje odpowiednia infrastruktura. Na rozszerzenie katowickiej SSE o tereny w Bytomiu i kilku innych miastach musi zgodzić się rząd. Wnioski w tej sprawie są już gotowe. Przedstawicie strefy liczą, że rozszerzenie mogłoby nastąpić jeszcze w tym roku. W Bytomiu, oprócz terenów po zamkniętej 12 lat temu kopalni, do KSSE został już wniesiony grunt w dzielnicy Łagiewniki, gdzie firma informatyczno-telekomunikacyjna zamierza wybudować centrum gromadzenia i przetwarzania danych, powiązane z podobnym obiektem działającym już w Katowicach.

Samorząd Bytomia przygotowuje też na potrzeby inwestorów teren w dzielnicy Miechowice. Wart w sumie blisko pół miliona zł projekt pod nazwą "Przygotowanie koncepcyjne terenu inwestycyjnego w Bytomiu - ulice Elektrownia i Racjonalizatorów" uzyskał ponad 340 tys. zł dofinansowania z unijnych środków. Projekt ma ułatwić przedsiębiorcom wybór działek pod inwestycje. Fachowcy dokładnie zbadają okolice obu objętych analizą ulic (m.in. ich stan techniczny) i dowiedzą się, jakie branże mają tu szansę rozwoju. Przeprowadzą też analizy, których wyniki pozwolą ustalić nie tylko walory inwestycyjne poszczególnych działek, ale i występujące tu niedogodności. Dostępne dla inwestorów wyniki badań i analiz dotyczących wybranych obszarów mają wpłynąć na wzrost ich atrakcyjności i zainteresowanie przedsiębiorców.

Badany teren ma wiele atutów - leży blisko drogi krajowej nr 88, obwodnicy Bytomia i niedaleko bytomskiego zjazdu na autostradę A1. Dzięki unijnej dotacji samorząd dodatkowo zaoferuje jego nabywcy m.in. koncepcję zagospodarowania wraz z oceną stanu infrastruktury technicznej, analizę kosztów uzbrojenia; dokumentację techniczną i projektowo-budowlaną potrzebną do uzbrojenia oraz opracowanie dotyczące kompleksowych badań geotechnicznych.

Autor: PAP | 29-10-2013 14:02

"Urząd się skompromitował"- czyli Sesja Sejmiku 28.10.2013r.

Ochłonęłam po wczorajszej Sesji Sejmiku. Na początku chwilą ciszy uczciliśmy zmarłego Tadeusza Mazowieckiego. Nie wiem od czego zacząć. Po kolei. Najpierw burzliwie dyskutowaliśmy na temat finansowania Stadionu Śląskiego. Przepychanki słowne i brak argumentów ze strony koalicji rządzącej było wyczuwalne. Nie rozumiem upływa 3 rok obecnej kadencji zarządzania, a Zarząd Województwa Śląskiego i koalicja (PO, PSL, ukryty RAŚ) nie umie sobie poradzić z kwestią rozliczenia już wydanych ciężkich milionów, żądając od nas dalszego finansowania 200 milionów złotych w celu niby skończenia inwestycji przy stadionie. Proste pytanie, gdzie są winni tej sytuacji? Czy znowu słowa „nic się nie stało….” przybierają motta do tej inwestycji.

Jak można marnować przecież nasze pieniądze - podatników, nie ponosząc odpowiedzialności. Arogancja i nieliczenie się ze złotówka w dzisiejszych czasach, to dla obecnie rządzących jest normą. Nam radnym tłumaczy się, „….że jak nie ukończymy inwestycji to 1.5 miliona złotych będzie trzeba wrócić do Warszawy……”. To jest ciekawy wątek. Znowu się rodzi kolejne pytanie: czy o tym fakcie nie było wiadomo na początku czyli 20 lat temu? Jak zbudowano biznes plan dla inwestycji? Przecież wg mnie i dobrych menadżerów to każde duże działanie musi mieć założenia- strategię oraz preliminarz wydatkowania pieniędzy łącznie z biznes planem. Tak działają eksperci i fachowcy. Obecnie Zarząd nas przyciska do muru i chce aprobaty. To jest skandal! O tym trzeba mówić i nie pozwalać na takie skandaliczne zarządzanie środkami finansów publicznych.

Oczywiście PO minimalną większością przegłosowało i tym samym wzięło odpowiedzialność za tę decyzję. Dla mnie też jest dziwne, że w momencie kiedy pali się grunt pod nogami to organizuje się spotkania z dnia na dzień, wszyscy radni musza rzucić zobowiązania i na baczność przyjechać na spotkanie i rozmawiać właściwie słuchać dyktatury w temacie. To nie są zasady budowania pluralizmu i demokracji. Dziwnym dla wszystkich był program Sejmiku Śląskiego, gdzie Pan Marszałek przy zakończeniu Sesji miał dopiero wystąpienie sprawozdawcze z działalności Zarządu Województwa Śląskiego między sesjami. Nie wiem, ale wg mnie to pierwszy raz się spotykam z takim harmonogramem. Przypuszczam, że chodziło o to, aby niewygodne tematy dla Zarządu nie poruszać przy wszystkich mediach.
Oczywiście cierpliwie czekałam na chwilę głosu, gdzie zadałam Marszałkowi jak i Zarządowi bardzo niezręczne pytanie nawiązujące do artykułu sobotniego z dn. 26.10.2013r. z Gazety Wyborczej „Dane osobowe ponad 4,5 tys. Osób na stronie Marszałka -URZĄD SIĘ SKOMPROMITOWAŁ”

Dane osobowe właścicieli ponad 4.3 działek , które mają się znaleźć w projektowanej strefie ograniczonego użytkowania wokół lotniska Pyrzowicach zostały zamieszczone na stronie www.slaskie.pl i były tam do 22.10.2013r. przez trzy miesiące. Dotyczy to Gmin najwięcej Ożarowic, Mierzęcic, Miasteczka Śl., Świerklańca i Siewierza.

Zadałam nasuwające się pytania:

1. Jak Urząd zamierza naprawić naruszenie Ustawy o Ochronie Danych Osobowych?
Ujawnienie wszystkich danych osobowych może skutkować tym, że świat przestępczy może je wykorzystać do zaciągnięcia gigantycznych kredytów i zobowiązań na właścicieli gruntów.
2. Czy Zarząd opanował katastroficzna sytuację- czy winni zostali pociągnięci do odpowiedzialności, a jeżeli nie to kiedy to się stanie a może nic się nie stało……..?
3. Jakie Zarząd podjął konkretne działania……….?
4. Moim zdaniem budzi wątpliwość całe postępowanie dotyczące Strefy Ograniczonego Użytkowania przy Lotnisku w Pyrzowicach

W związku z tym złożyłam formalny wniosek, aby wszystkie uzgodnienia co do wyznaczenia strefy Ograniczonego Użytkowania były prowadzone przez Komisję Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a nie że GTL i Lotnisko narzuca wszystkim swoje wizje nie licząc się z ludźmi i obowiązującym prawem. Tak być nie może. Osobiście tego dopilnuję, tak jak projektu, przebiegu Kolei z Katowic do Pyrzowic przez Tarnowskie Góry.

Następnie złożyłam trzy interpelacje:

1. Dotycząca Sanatorium Rabki-Zdrój o udzielenie pisemnych wyjaśnień nad toczącymi się kontrolami i postępowaniem wyjaśniającym.
2. Dotycząca złego funkcjonowania RATOWNICTWA w Województwie Śląskim, które obowiązuje od 2012r.
Zwracałam uwagę, że tym tematem zajmuje się od dwóch lat i wiedziałam doskonale, rozmawiając z ekspertami- robi się zmiany na dobrze sprawdzonym i funkcjonującym planie zasięgu karetek.
Obecnie Tarnowskie Góry i Powiat wg sprawozdawczości ma kolor czerwony i oznacza niedojeżdżanie na czas i zgodnie z normami do chorego co powoduje konsekwencje zwiększenia zagrożenia życia. Tu nadmieniłam, że PiS Powiatu Lublinieckiego i Tarnogórskiego zbierał podpisy i było ich kilka tysięcy. Również włączyliśmy inne ugrupowania, aby pokazać, że człowiek jest najwyższą wartością.
3. Dotyczy już wydanej Decyzji przez Wojewodę z działu Ochrony Środowiska (nasz Wojewoda z Powiatu Tarnogórskiego) nr 12/2013 o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej – Przebudowa drogi Wojewódzkiej 913 na odcinku od DK- S1”Węzeł Lotnisko” do skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 913 z ul. Piłsudskiego w miejscowości Pyrzowice”.

Decyzja była wydana bez uwzględnienia sugestii mieszkańców Pyrzowic. Zatrważające jest to, że dwie wyremontowane stare istniejące drogi nie mają podłączenia wg projektantów do drogi 913. To jest skandal. Znowu to budzi kontrowersje przy podejmowanych absurdalnych decyzjach jak i działaniu województwa pod dyktando GTL- lotniska. Naprawdę mam dosyć decyzyjności pewnego lobby, które tak naprawdę niszczy nasz Region i ludzi. Nie pozwolę na to. Zapraszam wszystkich do współpracy i działania dla dobra nas wszystkich oraz pokazania, że w demokracji większość ma rację i należy się liczyć z ludźmi, a nie ich niszczyć oraz okradać z wszelkiego dobra.

Zmęczona, ale energetycznie doładowana, po bardzo trudnych obradach Sejmiku udałam się do domu.

strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 |  18 |  19 |  20 |  21 |  22 |  23 |  24 |  25 |  26 |  27 |  28 |  29 |  30 |  31 |  32 |  33 |  34 |  35 |  36 |  37 |  38 |  39 |  40 |  41 |  42 |  43 |  44 |  45 |  46 |  47 |  48 |  49 |  50 |  51 |  52 |  53 |  54 |  55 |  56 |  57 |  58 |  59 |  60 |  61 |  62 |  63 |  64 |  65 |  66 |  67 |  68 |  69 |  70 |  71 |  72 |  73 |  74 |  75 |  76 |  77 |  78 |  79 |  80 |  81 |  82 |  83 |  84 |  85 |  86 |  87 |  88 |  89 |  90 |  91 |  92 |  93 |  94 |  95 |  96 |  97 |  98 |  99 |  100 |  101 |  102 |  103 |  104 |  105 |  106 |  107 |  108 |  109 |  110 |  111 |  112 |  113 |  114 |  115 |  116 |  117 |  118 |  119 |  120 |  121 |  122 |  123 |  124 |  125 |  126 |  127 |  128 |  129 |  130 |  131 |  132 |  133 |  134 |  135 |  136 |  137 |  138 |  139 |  140 |  141 |  142 |  143 |  144 |  145 |  146 |  147 |  148 |  149 |  150 |  151 |  152 |  153 |  154 |  155 |  156 |  157 |  158 |  159 |  160 |  161 |  162 |  163 |  164 |  165 |  166 |  167 |  168 |  169 |  170 |  171 |  172 |  173 |  174 |  175 |  176 |  177 |  178 |  179 |  180 |  181 |  182 |  183 |  184 |  185 |  186 |  187 |  188 |  189 |  190 |  191 |  192 |  193 |  194 |  195 |  196 |  197 |  198 |  199 |  200 |  201 |  202 |  203 |  204 |  205 |