Przystanek EUROPA - otwarty

30.04.2013r. został uroczyście otwarty najpiękniejszy dworzec autobusowy w Województwie Śląskim. Dzięki pozyskanym Środkom Europejskim przy Sejmiku Województwa Śląskiego, MZKP w Tarnowskich Górach przystąpił do realizacji projektu, którego celem była budowa nowego dworca. Po 19 miesiącach obecnie możemy podziwiać zachwycający pięknem dworzec, który jest głównym centrum przesiadkowym naszego regionu. Nowoczesna budowa wprowadziła nasze miasto Tarnowskie Góry w XXI wiek. Ukończona inwestycja spowodowała zmianę organizacji ruchu. Nowy, bezkolizyjny układ, z rozdzieleniem ruchu pieszego i autobusowego na pewno przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa podróżnych.

Na dzisiejszą uroczystość przybyło wiele osobistości z regionu, aby wspólnie podziwiać dzieło na skalę światową. Ważne jest to, że wszyscy połączyli siły ponad podziałami politycznymi i najważniejsza decyzja co do budowy dworca zapadła w województwie. Następna formalność- Sejmik Województwa przegłosował to tak ważne działanie dla nas tarnogórzan.

Gratulacje i podziękowanie dla wszystkich, którzy przyczynili się do powstania wspaniałego miejsca na Śląsku. Jesteśmy Bliżej Europy, tylko co do postępowania, niektórych osób w życiu społeczno-politycznym daleko w lesie. Mam nadzieję, że po takich wspólnych przedsięwzięciach ponad podziałami w województwie /przykład dworca autobusowego/, z czasem nasi rodzimi działacze „ostudzą” złe emocje i nabiorą kindersztuby. Ja bardzo chętnie zorganizuję konsultacje odnośnie kodeksu dyplomatycznego, żeby było wiadomo jak witać poszczególne instytucje, jak i osoby je reprezentujące oraz jak szanować przeciwnika politycznego.

Moim zdaniem brakuje w naszych samorządach lokalnych idei kultury politycznej. Mam taką nadzieję, że to wynika chyba tylko z niewiedzy, a nie z celowych działań. J

Relację z otwarcia można zobaczyć na www.bobrowniki.tv.

Podsumowanie VIII Tarnogórskiego Forum Oświatowego

29 kwietnia w Starostwie Powiatowym uczestniczyłam w podsumowaniu ósmej już edycji Tarnogórskiego Forum Oświatowego. Jak co roku wręczono nagrody w konkursach dla dzieci i młodzieży organizowanych przez szkoły powiatu. Bardzo ważnym aspektem tegorocznego Forum Oświatowego była tematyka związana ze środowiskiem naturalnym. Jednym z nich był konkurs ekologiczny „makieta, fotografia”. Następny z tej dziedziny to był konkurs pod nazwą „Energetyka – ważny temat”, gdzie na prośbę organizatorów objęłam Patronat Honorowy tego działania, ponieważ tematyka jest mi bardzo bliska.

Konkurs ekologiczny, podobnie jak Powiatowy Konkurs Wiedzy Chemicznej organizowane są przez Zespół Szkół Chemiczno – Medycznych i Ogólnokształcących im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tarnowskich Górach.
Podziwiam pedagogów, którzy swoim zaangażowaniem, pasją edukują oraz mobilizują młodzież do rozwoju na miare XXI wieku. Ten kierunek jest zachwycający.

Gratuluję organizatorom, jak i laureatom wszystkich konkursów.
Na moje wsparcie zawsze mogą liczyć.

V Śląska Wiosna ze Zdrowiem w Parku Wodnym

To już kolejna akcja, którą zorganizowałam w ramach V Śląskiej Wiosny ze Zdrowiem w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach. Tym razem młodzież i dzieci uczestniczyli w zajęciach udzielania pierwszej pomocy wykonanej przez ratowników z tarnogórskiej straży pożarnej. Miło było popatrzeć na młodych ludzi, którzy wspólnie z instruktorami praktycznie na fantomach wiedzieli i ćwiczyli poszczególne etapy udzielenia pierwszej pomocy. Następnie policjant z tarnogórskiej jednostki powiatowej mówił o zagrożeniach wśród młodego pokolenia, na przykładach z życia. Przestrzegał o szkodliwości narkotyków, dopalaczy jak i różnych bardzo niebezpiecznych zachowań, które mogą zniszczyć przyszłość młodemu człowiekowi. Wszystko było bardzo pouczające.

Następnie można było skorzystać z porad lekarskich, dietetycznych jak również przebadać sobie poziom cukru jak i ciśnienie przez lekarzy oraz personel Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu. Proste zwykłe badania, które mogą wykazać jakieś niepokojące zmiany. Również Instytut Onkologii z Gliwic poprzez ulotki edukował odnośnie badan prewencyjnych zalecanych przez NFZ oraz informował, gdzie możne je wykonać bezpłatnie. Z kolei VOLAMED zaoferował konsultacje odnośnie leczenia bólu i radzenia sobie z nim.
Na co dzień nie zwracamy uwagi na nasze zdrowie. idziemy do lekarza jak już jest stan alarmowy. Takie akcje mają sprawić zmianę myślenia. Idę do lekarza zawczasu, aby potwierdzić, że jestem zdrowy, w najgorszym przypadku znaleźć wczesną przyczynę zmian chorobowych.

Musimy zmieniać nasze złe przyzwyczajenia i być otwartym na wczesną współpracę z lekarzami, ponieważ samodyscyplina zdrowotna, może w niejednym przypadku uratować życie.
Dziękuje wszystkim, którzy pomogli mi w tej bardzo szczytnej akcji prewencyjnej
Widząc potrzeby prowadzenia takich akcji, będę wspólnie z wszytkimi samorządami chętnymi, jak i różnymi jednostkami rozwijać przedsięwzięcie. Obecnie jest już ponad 40 podmiotów.
Dziękuję portalom: www.bobrowniki.tv oraz www.tg.net.pl za współpracę i informowanie o całej akcji, która będzie trwała aż do końca wakacji w Województwie Śląskim. Zapraszam na różne spotkania z ekspertami.

V Śląska Wiosna ze Zdrowiem

Zapraszam do obejrzenia relacji z V Śląskiej Wiosny ze Zdrowiem w Bobrowniki.tv

40 lat "MAŁEGO ŚLĄSKA"

Sobotnie popołudnie i wieczór spędziłam w Radzionkowie w domu Kultury „KAROLINKA” na 40- leciu Zespołu Pieśni i Tańca „MAŁY ŚLĄSK”. Trzeba stwierdzić, że występ jak zwykle był przepiękny oraz mocno energetyczny. Wszyscy składali gratulacje jak i podziw dla opiekunów oraz solistów. Trzeba powiedzieć, że jest Pani dyrektor Justyna Konik- rewelacyjnym menadżerem, który potrafi wspierać oraz we współpracy z wszystkimi opiekunami zespołu pokazywać piękno kultury polskiej i śląskiej. W dzisiejszych czasach jest to niezbędne w zachowaniu dziedzictwa narodowego.

Przy wielu wyróżnieniach, również ja przekazałam zespołowi CERTYFIKAT „Ambasador Zdrowia”, ponieważ nie raz mogłam liczyć na występ w celach charytatywnych, aby wspierać ważne akcje prozdrowotne, za co im bardzo dziękuję.

Życzę jubilatowi osiągnięcia wielu jeszcze sukcesów, jak i radosnych chwil w różnych miejscach świata, w celu przekazania dorobku artystycznego z całej Polski.

Koncert był przepiękny, występujących artystów ok. 200. Patrząc na bogactwo strojów i choreografii nie mogłam wyjść z podziwu. To jest perełka nie tylko naszego regionu śląskiego, ale w Polsce. Popieram i wspieram kulturę przez duże „K”.

Patrząc na wszystkie tancerki, to zauważyłam mnóstwo dodatków z czerwonymi wstążkami. Wydaje mi się, że chyba musiało wyjść mnóstwo metrów, może kilometrów wstążki, nie mówiąc o drogich cekinach, błyszczących niciach czy czerwonych koralach. Podziwiam samorząd w Radzionkowie, że potrafi udźwignąć taki ciężar finansowy. Jedno tylko wytłumaczenie- pasjonaci, naprawdę kochający kulturę śląską.

Gratulacje dla wszystkich.

Przekazanie wozu strażackiego w Nakle Śląskim

O godzinie 11.00 w sobotę 27.04.2013r. w Nakle Śląskim wspólnie z Przewodniczącym Sejmiku Województwa Śląskiego Andrzejem Gościniakiem uczestniczyliśmy w uroczystym przekazaniu wozu strażackiego jednostce OSP w Nakle Śl. Miła uroczystość, bardzo ważna dla strażaków. Cieszę się, że wspólnymi siłami w połączeniu ze wszystkimi samorządami udało się sfinansować bardzo drogie przedsięwzięcie jakim był zakup samochodu z wyposażeniem. Jestem szczęśliwa, że ta działalność ponad wszelkimi podziałami odnosi wielki skutek. Jestem wdzięczna wszystkim kolegom z Sejmiku Śląskiego, że wsparli i przegłosowali w zeszłym roku dotację 200 000 złotych. Dzisiaj możemy być dumni, że razem możemy więcej.

Życzę strażakom, w tym bardzo ważnym dniu jak najmniej wyjazdów do wypadków i aby wóz był zawsze niezawodny, a św. Florian niech błogosławi we wszystkich działaniach w służbie dla drugiego człowieka.

Dwa sukcesy Rady Powiatu i Rady Miejskiej, czyli "WASH AND GO"

Po ciężkiej batalii wybrano w końcu wice starostę Andrzeja Elwarta  – tak zadecydowali radni na wczorajszej sesji. Za wyborem głosowało 20 radnych, czterech wstrzymało się od głosu. Andrzej Elwart jest radnym Rady Powiatu, dotychczas pełnił funkcję nieetatowego członka Zarządu Powiatu. Wicestarosta jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, specjalistą II stopnia z zakresu ginekologii i położnictwa. W 1995 roku uzyskał stopień naukowy doktora nauk medycznych. Jego rodzina od pokoleń jest związana ze służbą zdrowia. GRATULACJE.

Mam nadzieję, że po wyniku wyborów współpraca dla dobra naszego regionu współpraca będzie lepsza.

Wczoraj z kolei na Radzie Miejskiej w TG przegłosowano uchwałę odnośnie wolnych mediów. Jestem zadowolona, ponieważ kolejna gmina przyjęła uchwałę intencyjną, o którą prosiłam wszystkie samorządy naszego powiatu po marszu w zeszłym roku „W obronie Wolnych Mediów, w tym TV TRWAN”. Przykre jest dla mnie to, że niestety nasz Przewodniczący Rady Miejskiej nie potrafi zrozumieć jednej podstawowej rzeczy: jeżeli jest gość obecny pełniący funkcję poselską, czy radnego wojewódzkiego udziela mu się głosu tak, aby mógł bezkolizyjnie wykonywać swoje obowiązki. W związku ze z niezrozumieniem tego faktu, musiałam przełożyć na godzinę późniejszą bardzo ważne spotknie, które zaowocowało kolejną dobrą sprawą dla naszego miasta. 

Czułam się zobowiązana do rekomendacji uchwały i wręczenia podziękowania za życzliwe spojrzenie w przestrzeń dialogu społecznego. Uważam, że czasem PLURALIZMEM i otwartością naprawdę możemy ponad podziałami wypracować wspaniałe sprawy w jedności ideowej. Obecne czasy i ludzie tego oczekują, więc wszyscy musimy sprawowanie funkcji z wyboru społecznych traktować jako zobowiązanie, które należy pielęgnować i patrzeć wspólnie dla rozwoju naszej małej ojczyzny.

strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 |  18 |  19 |  20 |  21 |  22 |  23 |  24 |  25 |  26 |  27 |  28 |  29 |  30 |  31 |  32 |  33 |  34 |  35 |  36 |  37 |  38 |  39 |  40 |  41 |  42 |  43 |  44 |  45 |  46 |  47 |  48 |  49 |  50 |  51 |  52 |  53 |  54 |  55 |  56 |  57 |  58 |  59 |  60 |  61 |  62 |  63 |  64 |  65 |  66 |  67 |  68 |  69 |  70 |  71 |  72 |  73 |  74 |  75 |  76 |  77 |  78 |  79 |  80 |  81 |  82 |  83 |  84 |  85 |  86 |  87 |  88 |  89 |  90 |  91 |  92 |  93 |  94 |  95 |  96 |  97 |  98 |  99 |  100 |  101 |  102 |  103 |  104 |  105 |  106 |  107 |  108 |  109 |  110 |  111 |  112 |  113 |  114 |  115 |  116 |  117 |  118 |  119 |  120 |  121 |  122 |  123 |  124 |  125 |  126 |  127 |  128 |  129 |  130 |  131 |  132 |  133 |  134 |  135 |  136 |  137 |  138 |  139 |  140 |  141 |  142 |  143 |  144 |  145 |  146 |  147 |  148 |  149 |  150 |  151 |  152 |  153 |  154 |  155 |  156 |  157 |  158 |  159 |  160 |  161 |  162 |  163 |  164 |  165 |  166 |  167 |  168 |  169 |  170 |  171 |  172 |  173 |  174 |  175 |  176 |  177 |  178 |  179 |  180 |  181 |  182 |  183 |  184 |  185 |  186 |  187 |  188 |  189 |  190 |  191 |  192 |  193 |  194 |  195 |  196 |  197 |  198 |