Gitarowe granie w Tarnogórskim Jordanie

Po ciężkim upalnym i pracowitym dniu popołudnie spędziłam w Tarnogórskim Domu Kultury Jordan. Wydarzenie muzyczne, które zorganizował Hubert Jastalski sprawiło wszystkim rodzicom wiele radości. Dwie konferansjerki opowiadały historię gry na gitarze, po czym następowała prezentacja, interpretacja utworu, bądź części utworu przez wykonawcę. Wszyscy występujący włożyli wiele serca w to wydarzenie. Dla mnie występ córki Magdaleny, jak zwykle piękny i dopracowany perfekt sprawił, że w tym momencie rozpierała mnie duma. Wspólnie z mężem jesteśmy dumni, że potrafiliśmy u naszych dzieci wypracować pasję, która w życiu jest bardzo istotna. Dawanie dobrego przykładu oraz obcowanie z kulturą na co dzień jest ważnym elementem w życiu każdego człowieka.

Gratuluję organizatorom jak i wykonawcą wspaniałej imprezy. Domy Kultury spełniają, bardzo ważną rolę w życiu społecznym przy edukacji naszych pociech. Zawsze te placówki będą miały we mnie sprzymierzeńca, ponieważ są nieodzownym miejscem spotkań młodych ludzi. Ja również jako dziecko uczęszczałam na zajęcia do „JORDANA” i wiem, że to miejsce jest szczególne dla tarnogórzan.

Zaproszenie na debatę - "Razem zadbajmy o zdrowie"

Ciąg dalszy sprawy kolei do Pyrzowic

Wielokrotnie zwracałam uwagę na specyfikę terenu, gdzie inwestor i projektant chce nam zafundować Kolei z Katowic do lotniska w Pyrzowicach przez Piekary Śląskie. Na poniższym filmie można zauważyć, że niestety mam rację, aby wybrać wariant przez Tarnowskie Góry. Na terenie przez Piekary Śl. (na NAMIARKACH) zawsze zalewa. Ile razy mówiliśmy o podtopieniach i terenach bagiennych na tej trasie. Przykre jest to, że nikt z decydentów i projektantów nie rozumie, że historycznie oraz geologicznie tamtędy ta trasa nie może przebiegać
.
Z podwójną energią będę walczyła i przekonywała wszystkich do obalenia tego absurdalnego pomysłu. Po raz kolejny przypominam- Kolej musi iść już wytyczonym historycznie szlakiem przez Tarnowskie Góry. Niech wreszcie rozsądek i ekonomia decyduje o rozwoju regionu, a nie upór wąskiej grupy i poronione pomysły, za co my w efekcie zapłacimy.

Dobry jest komentarz do filmu :

„Na tym odcinku można puścić wodolot. ;-)
Do niektórych nie trafiają żadne argumenty.”

A może do tego wszystkiego wybudować, tak jak już wcześniej pisałam na blogu przeprawę promową, albo wybudować Schwebebahn Piekarską.
Szanowni państwo, tak poważnie w tym wszystkim trzeba zachować jakiś rozsądek.

Tu bym dodała najważniejszy argument - przestrzeganie obowiązującego prawa z dziedziny ochrony środowiska, gdzie człowiek jest jego integralną częścią. Nie można w procedowaniu najważniejszej inwestycji dla Województwa Śląskiego, nie brać pod uwagę naturalnych uwarunkowań, jak i zdobytych doświadczeń z tego zakresu poprzednich pokoleń. Przypominam, to jest filar naszego rowoju regionalnego!

Powtarzam moją ideę: HISTORIA + WSPÓŁCZESNOŚĆ= SUKCES. To jest cały czas aktualne!

http://www.bobrowniki.tv/aktualnosci-z-regionu/rok-2013/czerwiec/podtopienia-na-namiarkach

Jest w orkiestrach dętych jakaś siła...

Wczoraj w Ożarowicach odbył się Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych. Super wydarzenie regionalne. Jak zwykle miło mi było być gościem strażackiej imprezy. Serce rosło patrząc na zaangażowanie wszystkich muzyków. Wspaniałe jest to, że strażacy po trudach ciężkiej pracy i w służbie drugiemu człowiekowi, jeszcze poświęcają swój czas wolny na pasje muzyczną. To jest piękne i godne naśladownictwa. Dobrze, że są jeszcze pasjonaci, którzy nas cieszą piękną muzyką oraz zarażają pozytywną energią. Chwała im za to!

Z najlepszymi życzeniami dla wszystkich orkiestr piosenka Haliny Kunickiej:

http://www.youtube.com/watch?v=r_xB1PrIOHM

Zakończenie Roku Akademickiego 2012/2013

W tym roku po raz pierwszy dwa połączone Uniwersytety III Wieku w Tarnowskich Górach zakończyły Rok Akademicki 2012/2013. Bardzo dobrze się stało, że połączyliśmy siły i słuchacze obydwu uniwersytetów mogą wspólnie realizować swoje marzenia. Dziękuję Magdalenie, Stasi i Michałowi, że wspólnie budujemy dialog społeczny dla naszych mieszkańców. Ten rok akademicki był dla nich wielkim wyzwaniem. Czas spotkań ze studentami przeleciał w ekspresowym tempie.

Niestety coraz większe obowiązki wojewódzkie sprawiają, że nie mogę brać udziału we wszystkich inicjatywach, jestem z sercem przy nich. Te działania są dla mnie bardzo przyjemne, ponieważ od dziecka cenie sobie seniorów i staram się w najlepszy sposób jak tylko umiem pomagać, ponieważ to są oczywiste zasady współżycia społecznego. Całemu Zarządowi ,wykładowcom gratuluję determinacji i cierpliwości. Życzę wszystkim wielu miłych chwil podczas letniego wypoczynku.

Konferencja o Zdrowiu - Gliwice 11.06.2013r.

W tym tygodniu odbyła się konferencja w Gliwicach poświęcona zdrowiu publicznemu w Polsce. Organizatorem spotkania była Pani Senator RP Jadwiga Rudnicka. Jedno należy stwierdzić, że niestety obecne zarządzanie tym resortem przez PO jest skandaliczne, które bezpośrednio uderza w zagrożenie życia ludzi.

Mamy dobre rozwiązania, które przekazali na spotkaniu wice Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski jak i Senator RP były Minister Zdrowia Bolesław Piecha, nawiązujące do programu ś.p. Ministra Zbigniewa Religi. Szkoda tylko, że lata uciekły i nie skorzystano z idei wielkiego człowieka dla dobra Polski. Obecnie stoimy przed wielkimi i odpowiedzialnymi wyzwaniami dla Naszej Ojczyzny.

Batalia o Bytom (Radzionków) czyli XXXVII Sesja Sejmiku Śląskiego

Przygotowania do Sesji z dnia 10.06.2013r. były, nawet bym określiła w miarę spokojne i nic nie zapowiadało nadciągającej burzy. Adrenaliny i batalii o nasz Region dodała mi informacja w piątkowy poranek 7 czerwca, kiedy to otrzymałam wiadomość od prezydenta Bytomia Damiana Bartyli i wiceprezydenta Andrzeja Panka, że na sejmiku ma być przegłosowana uchwała dotycząca aglomeracji Bytom, umożliwiająca rozpoczęcie finansowania kanalizacji dla Bytomia i okolic, w tym też Radzionkowa. Zaskoczyło mnie to, ponieważ jako wice przewodnicząca Komisji Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, o tym przedsięwzięciu nic nie wiedziałam i nie otrzymałam żadnych materiałów z województwa. Od rana zaczęłam obdzwaniać wszystkich, którzy by na ten temat coś mogli wiedzieć. Okazało się, że wszystko było przygotowane formalnie – prawnie, jak i była akceptacja Zarządu Sejmiku. Niestety usilne zabiegi „złego ducha” blokujące procedowanie, w poniedziałkowy sesyjny poranek zostały pogrzebane. W walce o Bytom zasadniczo pomógł Prezes Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, który od dwóch miesięcy ekspresowo współpracował z wydziałem Ochrony Środowiska jak i wice Marszałkiem Stanisławem Dąbrową, aby nie przepadły miliony dla Bytomia i okolicy. Tu należy nadmienić również, że całość przedsięwzięcia była przygotowywana 7 lat kiedy to rządy w Bytomiu pełniła Platforma Obywatelska. Inaczej tego działania nie można nazwać, jak zaniedbanie i nieodpowiedzialność władz PO, co jest typowe dla tej formacji.

Powiem szczerze, że był to ciężki bój, który wygraliśmy dla Bytomia i okolic, łącząc wszystkich przy temacie.

Dziwię się, że można działać i tak szkodzić regionowi, z którego otrzymało się mandat.
Dzisiaj społeczeństwo od polików oczekuje dialogu dla poprawy życia i rozwoju. Możemy ścierać się ideowo, ale jeżeli chodzi o człowieka, jego warunki życia, to nie wolno zaprzepaszczać dobra społecznego. Takie postępowanie obecnie winno być fundament każdego polityka, a wciąganie w prymitywne rozgrywki polityczne i ukłądy, szkodzące ludziom oraz normalności społecznej trzeba umiejętnie pacyfikować.

Dumna byłam, kiedy przed samym Sejmikiem na moją prośbę zwołano Komisję Ochrony Środowiska i koledzy radni poparli przeze mnie rekomendowaną uchwałę (formalność) dotyczą aglomeracji Bytom, co spowodowało wprowadzenie przez Pana Marszałeka do porządku obrad Sejmiku Śląskiego.

Miło mi było również na sesji rekomendować w/w Uchwałę i prosić wszystkich Radnych Sejmiku o pozytywne przegłosowanie. To był niezaprzeczalny kolejny sukces PiS, do którego się przyczyniłam.
Uchwała przeszła przez aklamację. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w batalii o miliony dla Bytomia i okolic.

Dobrze, że są odpowiedzialni samorządowcy terytorialni, którzy potrafią współpracować z Radnymi Sejmiku Śląskiego.
Chwała im za to!

Drugą ciekawostką Sejmiku , było udzielenie absolutorium dla Zarządu, jak i wybranie członka Zarządu.

W pierwszym przypadku jak i drugim przekonaliśmy się, że RAŚ nadal jest w koalicji, czyli za stanowiska spełniają zobowiązania względem PO.

Nie chciałam zabierać głosu przy wyborze Członka Zarządu, ale jak Pan Marszałek rekomendował wice Prezydenta Sosnowca, który wg opinii większości radnych po swoim ekspoze nie zjednał sobie zwolenników. Mówiąc krótko, znajomość i fachowość samorządu wojewódzkiego przyszłego członka Zarządu pozostawia wiele do życzenia.

Arogancją władzy podczas obrad było to, że przy powoływaniu członków do Rad Społecznych w Szpitalach Wojewódzkich kandydaci rekomendowani przez Koalicję Rządzącą (PO, PSL, RAŚ) nie dopełnili formalności prawnej związanej ze złożeniem oświadczenia z własnymi danymi i chęci bycia w danej Radzie Społecznej Szpitala Wojewódzkiego. Nasz klub jak i SLD doprowadziły do ściągnięcia tych punktów z porządku obrad ze względu na braki formalne. Niezrozumiałe jest takie zachowanie, gdzie wiedząc jakie są wymogi proceduralne, nie dopilnowuje się, lekceważąc obowiązujące prawo.


Sesja była ekscytująca i męcząca, ale satysfakcjonująca.
Z poczuciem spełnienia i zadowolenia ok. godz. 18.00 opuściłam gmach Sejmu Śląskiego w towarzystwie kolegi Janusza Buzka, który ochronił mnie przed ulewnym deszczem, odprowadzając do samochodu. Jeszcze są dżentelmeni wśród polityków.
To taki miły akcent na zakończenie.

strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 |  18 |  19 |  20 |  21 |  22 |  23 |  24 |  25 |  26 |  27 |  28 |  29 |  30 |  31 |  32 |  33 |  34 |  35 |  36 |  37 |  38 |  39 |  40 |  41 |  42 |  43 |  44 |  45 |  46 |  47 |  48 |  49 |  50 |  51 |  52 |  53 |  54 |  55 |  56 |  57 |  58 |  59 |  60 |  61 |  62 |  63 |  64 |  65 |  66 |  67 |  68 |  69 |  70 |  71 |  72 |  73 |  74 |  75 |  76 |  77 |  78 |  79 |  80 |  81 |  82 |  83 |  84 |  85 |  86 |  87 |  88 |  89 |  90 |  91 |  92 |  93 |  94 |  95 |  96 |  97 |  98 |  99 |  100 |  101 |  102 |  103 |  104 |  105 |  106 |  107 |  108 |  109 |  110 |  111 |  112 |  113 |  114 |  115 |  116 |  117 |  118 |  119 |  120 |  121 |  122 |  123 |  124 |  125 |  126 |  127 |  128 |  129 |  130 |  131 |  132 |  133 |  134 |  135 |  136 |  137 |  138 |  139 |  140 |  141 |  142 |  143 |  144 |  145 |  146 |  147 |  148 |  149 |  150 |  151 |  152 |  153 |  154 |  155 |  156 |  157 |  158 |  159 |  160 |  161 |  162 |  163 |  164 |  165 |  166 |  167 |  168 |  169 |  170 |  171 |  172 |  173 |  174 |  175 |  176 |  177 |  178 |  179 |  180 |  181 |  182 |  183 |  184 |  185 |  186 |  187 |  188 |  189 |  190 |  191 |  192 |  193 |  194 |  195 |  196 |  197 |  198 |  199 |  200 |  201 |  202 |  203 |  204 |  205 |