Konkurs Duetów w Państwowej Szkole Muzycznej w Tarnowskich Górach

Popołudnie i wieczór bardzo pracowitego piątku 12 kwietnia 2013r. spędziłam w Państwowej Szkole Muzycznej na Konkursie Duetów Instrumentalnych.
Była to już piąta edycja konkursu. Przed laty mgr Marzena Mzyk zaproponowała po raz pierwszy tę formę aktywności nauczycielom z sekcji instrumentów dętych, z którymi współpracuje w szkole na co dzień. Z czasem zaczęli dołączać uczniowie grający na innych instrumentach ( skrzypce, fortepian, akordeon) przez co konkurs stał się ciekawszy i zyskał rangę konkursu ogólnoszkolnego. Być może w przyszłości Pani Marzena zachęci do udziału w nim nauczycieli z okolicznych szkół muzycznych... Konkurs duetów jest ważnym przedsięwzięciem, ponieważ ministerstwo kultury i sztuki przygotowując reformę szkolnictwa artystycznego proponuje wprowadzić wiele zajęć związanych z zespołowym muzykowaniem uczniów.


Podczas tego konkursu wzięło udział 16 duetów różnych specjalności. Były one oceniane przez 5 – osobowe jury składające się z nauczycieli naszej szkoły : Grzegorza Waloszczyka, Beatę Doleżych, Karinę Kapuściok, Patrycję Drozen i Zenona Siwego, sekretarzem była Dorota Szmaj.
Każdego roku Pani Marzena Mzyk stara się wprowadzić nowy element w przebiegu konkursu. Tym razem poprosiła również uczniów do pomocy powołując Jury – Junior w składzie : Paulina Jacek, Franciszek Polak, Alicja Foraiter, uczniowie otrzymali od niej odrębne karty punktacyjne oraz kryteria, według których oceniali wykonawców.
Nowością były również warsztaty z kinezjologii muzyki, które poprowadziła wraz z dwiema uczennicami Magdą Michalik i Kają Morawiec.
Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, wszystkie osoby biorące udział w imprezie wykazały duże zaangażowanie, za co Pani Marzena jest im bardzo wdzięczna.
Ostateczne wyniki konkursu były z pewnością sprawiedliwe i mobilizujące do dalszej pracy nad doskonaleniem gry zespołowej w naszej szkole muzycznej.

Jury – Junior wyłoniło następujące zespoły:

I miejsce : duet fletowy Magda Michalik i Kaja Morawiec
II miejsce : duet fortepianowy Paulina Zaręba i Sonia Wardejn
III miejsce : deut obojowy Paulina Pilarska i Szymon Sosada
I wyróżnienie: duet trąbkowy Anna Knol i Jakub Sakowski
II wyróżnienie Weronika Służałek i Julia Pretorian

Wyniki Jury:

grupa starsza:

I miejsce: duet klarnetowy Ruben Aczkiewicz i Paweł Dziuk (mój syn i jego kolega z czego jestem dumna, ponieważ gra rewelacyjnie)
II miejsce: duet obojowy Paulina Pilarska i Szymon Sosada
III miejsce: duet fletowy Magda Michalik i Kaja Morawiec

grupa młodsza:

I miejsce: Paulina Zaręba i Sonia Wardejn
II miejsce: Weronika Służałek Julia i Pretorian
wyróżnienie: Antonina Spyra i Julia Sotel
wyróżnienie: Kinga Drużyńska i Krzysztof Drużyński
Gratulacje dla organizatorów, występujących oraz zwycięzców!

V Śląska Wiosna ze Zdrowiem otwarta

W piątek w ramach otwarcia V Śląskiej Wiosny ze Zdrowiem z bezpłatnych porad lekarskich i badań profilaktycznych skorzystać mogli mieszkańcy Bytomia, którzy 12 kwietnia odwiedzili galerię handlową Agora. Stoiska medyczne odwiedziło około tysiąca osób!

Na mieszkańców Bytomia w Agorze czekali lekarze-specjaliści z naszego Szpitala, którzy udzielali specjalistycznych porad. Uczestnicy akcji mogli zbadać słuch, wzrok, a także zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi oraz wykonać badanie stóp za pomocą podoskopu. Jest to specjalne badanie, dzięki któremu można ocenić kształt stopy, sposób obciążenia palców, przodostopia, śródstopia i pięt. W ten sposób dowiedzieć można się czy konieczne jest zastosowanie wkładki lub obuwia ortopedycznego. Bytomianie mogli też skonsultować się z dietetyczką, trenerem fitness, posłuchać cennych porad kosmetycznych, a także skosztować zdrowej żywności. Na miłośników sportowej rywalizacji czekało specjalnie przygotowane pole do mini golfa. Można było również wziąć udział w kursie udzielania pierwszej pomocy, a także oddać krew w ramach wielkiej akcji krwiodawstwa.
Dla maluchów Państwowa Stacja Sanitarna przygotowała kącik profilaktyczny, gdzie mogły kolorować obrazki w aspekcie promujące zdrowy styl życia.
Akcja bardzo się spodobała i z roku na rok przybiera coraz większe rozmiary.
Na bieżąco będę informować o wszystkich imprezach towarzyszących.

Rozpoczęcie V Ślaskiej Wiosny ze Zdrowiem

Dziś o godz. 10.00 w Agorze w Bytomiu rozpoczęłam V Śląską Wiosnę ze Zdrowiem.

Dziękuję Państwowej Stacji Sanitarnej, Szpitalowi Specjalistycznemu Nr 2 w Bytomiu, Agorze, Instytutowi Onkologii z Gliwic oraz wszystkim współpartnerom (a jest ich wielu), za okazana życzliwość i wykonaną pracę, aby wszystko dla naszych mieszkańców wyszło. Zapraszam na konsultacje lekarskie, badania, ukazania samodyscypliny zdrowotnej, natomiast maluchów zapraszam do odwiedzenia stanowiska z obrazkami, gdzie będą mogły kolorować, a przy okazji otrzymać informacje prozdrowotne.

Wiele podjęłam inicjatyw prozdrowotnych, które proszę śledzić na moim blogu. Sukcesywnie będę je zamieszczać.

Jutro wspólnie z Prezydentami Bytomia, będziemy zachęcać do profilaktyki. Również podczas tych akcji zapraszam kobiety do badań w mammobusie, który nam użyczył Instytut Onkologii z Gliwic na całym terenie akcji. Również i PCK ze Stacją Krwiodawstwa podczas akcji będą zbierać krew. Zapraszam tez chętnych do oddawania krwi.

Obserwuję, że cykliczne moje działania związane z profilaktyką zakręciło wiele samorządów i też się włączają w tę akcje społeczną. Bardzo im za to dziękuję.

Rewolucja Śmieciowa- Szukamy Rady na Odpady

Wczoraj byłam jednym z prelegentów VIII Otwartej konferencji Ekologicznej „Szukamy Rady na Odpady- REWOLUCJA ŚMIECIOWA”. Zabrałam głos w temacie „Nowe obowiązki i kompetencje samorządów związane z władztwem nad odpadami”. Od 1.07.2013r. zmienia się Ustawa o odpadach. Jest całkowicie niezależne, kto będzie zajmował się zbieraniem i zagospodarowaniem odpadów. Firmy wyłonione w przetargach, będą traktowane przez Ustawodawcę jako podwykonawcy Samorządów. Odpowiedzialność za gospodarkę odpadami, pozostanie po stronie Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów. Do kontrolowania Gmin z obowiązków Ustawy zasadniczej w oparciu o wybrane zadania własne, są instytucje sprawdzające zasadność ponoszonych wydatków i kilka instytucji nadzorujących faktyczny stan redukcji składowisk. W ostateczności kary unijne zapłacą Gminy (czyli my) za niedotrzymanie terminów i stan faktyczny zaniechań. W związku z tym musimy zminimalizować koszty dotyczące gospodarowaniem odpadami i to nie tylko komunalnymi, bo również przemysłowymi, osadami, odpadami medycznymi.

Przygotowałam innowacyjny program dla Gmin, ponieważ widzę śmieci jako tanie paliwo energetyczne, ponieważ obecnie należy minimalizować koszty związane z gospodarka śmieciową. Do takich działań mam już powołaną grupę ekspercką z certyfikatami międzynarodowymi, którzy są liderami światowymi. Jest to obecnie jedyny kierunek prowadzenia polityki – rewolucji śmieciowej. Dla zobrazowania stworzyłam piramidę gospodarki odpadami:

Prawa autorskie chronione (opracowała Barbara Dziuk)

To jest wzorcowy model, który zamierzam wdrażać w gminy. Składowanie celowo umieściłam na górze i najmniejsze, ponieważ te wszystkie etapy musimy wdrożyć zarówno w życiu domowym jak i w gospodarce. Mam wiele ciekawych rozwiązań, które zamierzam zrealizować z mądrymi gospodarzami samorządowymi, którzy dołożą wszelkich starań, aby mieszkańcy nie ponosili dodatkowych obciążeń finansowych. Dziękuję organizatorom Stowarzyszeniu Zielona Ziemia, a szczególnie Pani Teresie Bryś- Szczygieł, za możliwość przekazania zdobytej wiedzy z zakresu zmian ustawowych oraz ciekawych rozwiązań dla gmin.

Konferencja Samorządowa Razem Zadbajmy o Rozwój Regionu

Wczorajsza konferencja dotycząca przebiegu kolei z Katowic do Pyrzowic przez Tarnowskie Góry w Bytomiu dała nowe światło wszystkim przybyłym przedstawicielom samorządów, z kolei, organizacjom pozarządowym, młodzieży jak i mediom. Bytom to szczególne miejsce na Śląsku, o które szczególnie należy zadbać pod każdym względem.

Bardzo jestem wdzięczna Panu Prezydentowi Bytomia, że udostępnił mi Salę Sesyjną w celu przekazania bardzo ważnych aspektów w sprawie procedowania dotyczącego połączenia kolejowego Katowice z Pyrzowicami.

Ja mówiłam o nieprawidłowościach proceduralnych, Jacek Mościński Radny Gminy Bobrowniki mówił o MOCNYCH STRONACH PRZEBIEGU POŁĄCZENIA KOLEJOWEGO MPL „KATOWICE” W PYRZOWICACH Z MIASTAMI AGLOMERACJI GÓRNOŚLĄSKIEJ PO TRASIE NR IV PRZEZ TARNOWSKIE GÓRY.

Natomiast Pani Zofia Krzykawska Prezes Stowarzyszenie PTP opowiadała o aspektach z zakresu ochrony środowiska oraz społecznych, które są lekceważone przez inwestora i projektanta.

Spotkanie bardzo udane ukazujące kierunek wspólnych działań dla dobra i rozwoju całego regionu śląskiego, ponieważ „Śląskie Najlepsze”. Do zapoznania się z całością materiału odsyłam na stronę www.przebiegkolei.pl.

Dziękuję wszystkim, którzy mi okazują życzliwość oraz cierpliwość w tych działaniach.

Szczególnie dziękuję niezależnej telewizji internetowej www.bobrowniki.tv, która od początku uczestniczy w całej batalii respektowania prawa w państwie prawa. Dziękuję również portalowi www.tg.net.pl za wspieranie w trudach ciężkiej pracy. Dziękuję wszystkim mediom publicznym, a jest ich wielu, za ukazywanie prawdy. Jestem szczęśliwa, ponieważ w tych działaniach jednoczę coraz szersze grono ludzi nieobojętnych. Jest nas wielu, którym zależy być razem dla zrównoważonego rozwoju oraz dobra ogólnego.

Rok 1993, Widok z samolotu. Gmina Bobrowniki. Sołectwo Sączów. Widok na Jezioro Świerklanieckie. Na końcu drogi proponowany jest przystanek planowanej inwestycji kolejowej. Nie pozwólmy, aby zniszczono bezpowrotnie jeden z ważniejszych zbiorników wodnych dla całego regionu. Proszę wszystkich otwartych, mądrych ludzi o wspieranie oraz nawiązywanie współpracy. Razem możemy więcej. Wszystkich, a szczególnie władzę obowiązuje przestrzeganie prawa, a nie arogancja i apodyktyczne stanowienie prawa, nie zwracając uwagi na nic.

Działajmy razem.

ZOBACZ FILM BOBROWNIKI.TV Z KONFERENCJI

Pamiętamy KATYŃ 1940, SMOLEŃSK 2010

W samo południe w Bytomiu przy kościele Ojców Jezuitów przy tablicy pamiątkowej dla żyjących, zmarłych i poległych, ku chwale Boga i Ojczyzny oddano hołd wszystkim pomordowanym oficerom Wojska Polskiego w czasie II Wojny Światowej w Katyniu oraz wszystkim ofiarom katastrofy lotniczej w Smoleńsku 10.04.2010r. Uroczystość w wielkiej zadumie i dostojeństwie z przedstawicielami samorządowymi. Niesamowitej rangi dodało odegranie Hymnu Polskiego oraz Roty przez Górniczą Orkiestrę Dętą „Bytom”. Pod tablicą pamiątkową złożyli wiązanki Prezydent Miasta Bytom Damian Bartyla i Radna Sejmiku Województwa Śląskiego Barbara Dziuk.

„BÓG, HONOR, OJCZYZNA”ZOBACZ FILM NA STRONIE BOBROWNIKI.TV

Odeszła "Żalazna Dama"

Cały świat obiegła informacja o śmierci Margaret Thatcher.

W jej działalności zawsze widziałam umiłowanie wolności, szczerości i bezpośredniego stylu. Była pierwszą kobietą piastującą najwyższy Urząd w Wielkiej Brytanii- Premiera w latach 1979-1990. W latach bardzo trudnych przemian w całej Europie. Odegrała jedną z głównych ról w polityce europejskiej oraz światowej. Jej umiłowanie człowieka w powiązaniu z rozwojem gospodarczym z poszanowaniem środowiska naturalnego, było główną ideą realizowaną w działalności społeczno-politycznej.

Zawsze podziwiałam i podziwiam jej pracowitość, determinację oraz nieugiętość w dążeniu do celu. Jasno, otwarcie pokazywała swoje przekonania. Godny wzór do inspiracji dla wszystkich polityków. Mam wielkie uznanie dla kobiety polityka, która umiała w każdej sytuacji znajdować sprzymierzeńców, a przeciwników stawiała w zakłopotanie. Bardzo spodobała mi się jej wypowiedź skierowana do ministrów „… dyskutujecie Panowie o biedzie przy kawiorze…”

Wymowne są słowa wypowiedziane o politykach: „Kiedyś żeby być w polityce, trzeba było coś zrobić. A obecnie wystarczy być”. Wieki Hołd dla Żelaznej Damy za odwagę oraz twardą rękę.

strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 |  18 |  19 |  20 |  21 |  22 |  23 |  24 |  25 |  26 |  27 |  28 |  29 |  30 |  31 |  32 |  33 |  34 |  35 |  36 |  37 |  38 |  39 |  40 |  41 |  42 |  43 |  44 |  45 |  46 |  47 |  48 |  49 |  50 |  51 |  52 |  53 |  54 |  55 |  56 |  57 |  58 |  59 |  60 |  61 |  62 |  63 |  64 |  65 |  66 |  67 |  68 |  69 |  70 |  71 |  72 |  73 |  74 |  75 |  76 |  77 |  78 |  79 |  80 |  81 |  82 |  83 |  84 |  85 |  86 |  87 |  88 |  89 |  90 |  91 |  92 |  93 |  94 |  95 |  96 |  97 |  98 |  99 |  100 |  101 |  102 |  103 |  104 |  105 |  106 |  107 |  108 |  109 |  110 |  111 |  112 |  113 |  114 |  115 |  116 |  117 |  118 |  119 |  120 |  121 |  122 |  123 |  124 |  125 |  126 |  127 |  128 |  129 |  130 |  131 |  132 |  133 |  134 |  135 |  136 |  137 |  138 |  139 |  140 |  141 |  142 |  143 |  144 |  145 |  146 |  147 |  148 |  149 |  150 |  151 |  152 |  153 |  154 |  155 |  156 |  157 |  158 |  159 |  160 |  161 |  162 |  163 |  164 |  165 |  166 |  167 |  168 |  169 |  170 |  171 |  172 |  173 |  174 |  175 |  176 |  177 |  178 |  179 |  180 |  181 |  182 |  183 |  184 |  185 |  186 |  187 |  188 |  189 |  190 |  191 |  192 |  193 |  194 |  195 |  196 |  197 |  198 |  199 |  200 |  201 |  202 |  203 |  204 |  205 |