Wiosna ze Zdrowiem

Kolejna wiosna ze Zdrowiem.
Zapraszam wszystkich do zapoznania się z ulotką mojej organizacji, gdzie wspólnie z BIEDRONKĄ w całej Polsce prowadzimy kampanię prozdrowotna w całej Polsce.
Kochani dbajcie o zdrowie. Zróbcie sobie jeden dzień dla zdrowia, aby zapobiegać niż leczyć. Również w tym roku będę mieć konsultacje lekarskie w AGORZE, w Centrum Handlowym HALA oraz w wielu miejscach Województwa w celu zminimalizowania Rozwoju chorób cywilizacyjnych. Wiosna będzie w temacie „Pacz kaj leziesz i co żeresz”.

Ponad Podziałami Razem Zadbajmy o Rozwój Regionu

Dzisiejsza konferencja dotycząca przebiegu kolei z Katowic do Lotniska Pyrzowice przez Tarnowskie Góry dotyczyła aspektów prawnych, ekonomicznych jak i z zakresu ochrony środowiska. Było to przełomowe wydarzenie, ponieważ wreszcie media otrzymały kompendium wiedzy na temat nieprawidłowości. Więcej informacji można uzyskać na portalu www.tg.net.pl, www.bobrowniki.tv, oraz na specjalnej stworzonej stronie www.przebiegkolei.pl. Można się dowiedzieć odnośnie historii oraz bierności samorządów. Gdyby zaangażowanie w/w temacie było jednomyślne i zaangażowane, to obecnie już moglibyśmy obserwować rewitalizację naszej kolei oraz rozwój regionu. Niestety trzeba z przykrością stwierdzić, że samorządowcy w tym temacie poważnie zawalili. Nie będę już dyskutować, tylko trzeba konkretnie podziałać, aby wykorzystać środki UE w obecnym nowym finansowaniu.

Dziękuję wszystkim prelegentom, mediom publicznym jak osobom wspierającym. Dziękuję kolejarzom pracującym jak i emerytom. Naprawdę wiele można się od nich nauczyć.

Zapraszam wszystkich do współpracy. Dzisiejsze stanowiska i konkretne działania będę wszędzie przedkładać jako „Ambasador przebiegu Kolei z Katowic do Pyrzowic przez Tarnowskie Góry” i walczyć o rozwój regionu oraz przestrzeganie prawa.

(Nie)bezpieczne Tarnowskie Góry

„TYLKO POD TYM KRZYŻEM,
TYLKO POD TYM ZNAKIEM,
POLSKA BĘDZIE POLSKĄ,
A POLAK POLAKIEM”

/bł. ks. Jerzy Popiełuszko/

Zbulwersowana jestem profanacją zabytkowego krzyża kilkanaście dni temu, gdy przy Parafialnym Kościele Św. Św. Ap. Piotra i Pawła naruszono sacrum. Ten narastający proces niszczenia wartości chrześcijańskich dotarł do Tarnowskich Gór. Dla mnie jako katolika jest przykre i smutne. Zacytuję słowa ks. proboszcza „cóż takie czasy. Niedawno wybrańcy narodu nosili w klapie krzyże właśnie i Matkę Boską, dziś –listki marihuany. W Europie krzyże wyrzuca się przez okno w imię (o ironio) tolerancji. Nasz krzyż też komuś przeszkadzał. Na szczęście nie uległ trwałemu uszkodzeniu.”

Naprawdę szokująca jest akcja niszczenia wartości w imię tolerancji. Nie zgadzam się na tego typu działania. Przyzwyczaiłam się, że wyśmiewane są zasady, które sobą reprezentuję. Wmawia nam się że normalność życia z zasadami jest nienormalna „róbta co chceta”. Według mnie to przybiera straszne rozmiary. Musimy to zahamować. Usłyszałam bardzo prostą, acz wymowną sentencję „ZŁO ZWYCIĘŻA WTEDY, KIEDY DOBRZY LUDZIE SĄ BIERNI

Ponad dwa lata temu mówiłam w gronie roztropnych tarnogórzan i radnych miejskich, że przydał by się monitoring, ponieważ niestety nasze miasto nie jest aż tak bezpieczne, szczególnie jak duże grupy w nocy /nad ranem/ idą z dyskotek, jak i ze zorganizowanych imprez. Nie tak dawno ok. drugiej w nocy przed moim budynkiem rozgrywały się straszne sceny napaści. Nasz Rynek i Podcienia, na okrągło są dewastowane. Przekonałam się do bólu jak prowadziłam Biuro Poselskie Pani Poseł Nelli Rokity Arnold. Nie sądziłam, że kiedykolwiek poruszę ten temat. Nie byłam świadoma ile agresji może być w człowieku, czego doświadczyłam. Dziękuję dzielnicowemu jak i innym policjantom, którzy przychodzili w godzinach urzędowania i mnie pilnowali.

Rozwiązanie problemu wandalizmu i agresji jest proste, tylko radni muszą znaleźć finansowanie na monitoring (przykre jest to, że były środki z UE i ich nie wykorzystano). Nie rozumiem takiego postępowania. Zalecam, aby przy wjeździe do miasta znalazły się tabliczki „BRAK MONITORINGU” i zapraszamy wszystkich awanturników.

W poprzedniej kadencji udało mi się obalić z organizacjami pozarządowymi ideę powstania kasyna, a teraz chyba będę musiała podziałać na rzecz monitoringu dla Tarnowskich Gór. Ja nie wiem o co to tu chodzi, czy to trudno być przewidującym.

Może czasem warto wyjść z LIMUZYNY i przejść się przez miasto popatrzeć na sprawy okiem mieszkańca. Nie ważne jest gdzie mieszka Burmistrz, natomiast istotne jest to, że reprezentuje wszystkich i ma obowiązek dbania o rozwój oraz bezpieczeństwo TARNOGÓRZAN.

Zakaz upraw GMO w Polsce

Bardzo ważna informacje przekazała mi moja przyjaciółka Prof. doc. dr hab. Katarzyna Lisowska, która jest przeciwniczka GMO. Można ją zobaczyć m.in. pod adresem:
http://www.youtube.com/watch?v=Qej-AcnDPnU

Proszę wszystkich o informowanie rolników dla naszego wspólnego dobra.
Od 28 stycznia 2013 roku obowiązuje w Polsce zakaz uprawy kukurydzy MON810 i ziemniaka Amflora.
Ministerstwo Rolnictwa rozpoczeło kampanię informacyjną skierowaną do rolników.
W załączeniu plakat informacyjny. Więcej informacji można znaleźć pod poniższym linkiem
http://www.minrol.gov.pl/pol/Informacje-branzowe/Informacje-branzowe-aktualnosci/Zakaz-stosowania-materialu-siewnego-odmian-genetycznie-zmodyfikowanych/.

DZIEŃ KOBIET

8 MARCA to dzień Kobiet znany
Nie tylko przez kobiety świętowany
Dobrze ze są kobiety że je kochamy
I przy boku mamy

Tak to one Kobiety potrzebne są
Z kobietą inne życie każdy dzień i dom
Zawsze piękne zapracowane są też
Dobrymi doradcami i my chłopy
Za wszystko właśnie WAS KOBIETY kochamy

Kochać was Kobiety chcemy
Tak jak my chłopy umiemy
Choć nie we wszystkim się z wami zgadzamy
To i tak was kobiety kochamy

To ona dziewczyna czy żona
poprawia krawat pod szyją
Kochamy was wszystkie nasze KOBIETY
Te co chudną czy tyją

Miłość do was kobiety się rodzi
Jak piorun z Nieba
Bez was KOBIETY ŻYCIA NIE MA
Jak co roku dla was Kobiety piszę
Zdrowia ,miłości i szczęścia na każdy dzień jako kronikarz wam życzę.
PIĘKNE WY KOBIETY W CAŁYM NASZYM KRAJU JAK DOBRZE ŻE ADAM SPOTKAŁ EWĘ W RAJU .

Wam jako kronikarz życzę
Andrzej Burszewski

Zainteresuj się losem śląskich, zdolnych sportowców

Niesamowite zwycięstwo Polaka w prestiżowym biegu The North Face Transgrancanaria 2013 w Hiszpanii.

Informacja o zwycięstwach Marcina przepełniło mnie radością, tym bardziej, że od młodych lat obserwowałam jego dokonania. Muszę nadmienić, że z rodzina Świerców jestem zaprzyjaźniona i w 2006r. wspólnie do właśnie takich działań promujących fair play wśród młodzieży zostało zawiązane Tarnogórskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „KLON”, gdzie Marcin był założycielem, a później członkiem do dnia dzisiejszego. To jest piękne, że młodzi ludzie mogą rozwijać się we właściwym wspierającym klimacie. Pamiętam doskonale jakie przeszkody pokonywał, żaby sięgnąć sukcesu.


Najważniejsze we wszystkich działaniach, aby sięgać wyżyn jest uczciwość i pracowitość. Na drodze Marcina było wiele przeciwności. Podziwiam zaparcie i systematyczność oraz niezrażanie się przeszkodami. To jest piękne i warte do naśladowania.

Marcinie gratuluję i życzę wielu sukcesów. Cieszę się, że jesteś w „mojej drużynie”. Twój triumf cieszy wszystkich, którzy Ci dopingują. Wiele jeszcze przed nami wspólnych działań. Wiesz, że na rodzinę i przyjaciół możesz zawsze liczyć. Trzymaj się obranej drogi. JESTEŚ WIELKI.

[ czytaj więcej.. ]

Zagrożenie życia - ratownictwo w Województwie Śląskim: debata w Lublińcu

Trudno mi się nie odnieść do sytuacji, którą podano we wiadomościach odnośnie dziecka 2.5 rocznego. Nie mogę już słyszeć, że pogotowie nie dojechało na czas.

To jest SKANDAL!

Równo rok temu, a wcześniej sugerowałam na Komisji Ochrony Zdrowia…. w Sejmiku o problemie centralizacji zarządzaniem zespołów ratowniczych i w ogóle potocznie mówiąc ratownictwa.


Na mój wniosek dwukrotnie w roku 2012 komisja wraz z przedstawicielami jednostek pochylała się nad tematem. Powiem tak czułam się dyskomfortowo, ponieważ wszyscy przybyli dyrektorzy na mnie wsiedli i można, by rzec jeździli „jak po łysej beczce” udowadniając, że obecny system zarządzania jest super. Ja im przedłożyłam wtedy stanowisko gminy Ożarowice, która dostarczyła mi protesty ponad 3000 osób oraz Gminy Kalety /a gdzie reszta z naszego powiatu/ . To na dyrektorach nie zrobiło żadnego wrażenia, wręcz mi udowadniał, że podpisy są sfałszowane /nie wiem może jest grafologiem?/. Na Sejmiku też składałam interpelację oraz zajmowałam stanowisko skonsultowane z wszystkimi jednostkami zajmującymi się tą działką. Krótko mówiąc nr 112. BEZNADZIEJNIE DZIAŁAJĄCY w naszym regionie!

Już pisałam za to jest odpowiedzialny „wspaniały” Minister Cyfryzacji…… . Brak mi jest już słów do tego tematu. Życie jest największym darem, które musimy bezwzględnie chronić. Niestety, nikt nie był zainteresowany, żeby coś zrobić. Obecnie kiedy problem dotyka „układu rządzącego” bo będzie mniej pieniędzy za tą działalność dla szpitala w Lublińcu to w piątek 1.03.2013r. z inicjatywy PiS-u zwołano na sali posiedzeń Rady Miejskiej w Lublińcu posiedzenie najważniejszych w tym temacie. Byłam również zaproszona wspólnie z kolegą z Sejmiku z PO. Dziwne dla mnie to było, ponieważ do tej pory nie pomagał mi w tak ważnej sprawie, ponieważ przez zarządzanie centralne w naszych bardzo rozległych rejonach czeka się nawet do 1,5 godziny na pogotowie. Zdarzyły się przypadki, że pogotowie nie przybyło na czas do chorego. To jest skandaliczne. Pokażę jak przed zeszłoroczna ustawą funkcjonowały dyspozytornie połączone razem ze strażą pożarną, zarządzaniem kryzysowym, a obecnie rozdzielonym.

ZOBACZ PREZENTACJĘ POWERPOINT

Wnioski nasuwają się same.

Ja tej sprawy nie odpuszczę.

Nasze samorządy terytorialne nie zareagowały na czas, kiedy były konsultacje wysłane z Ministerstwa Zdrowia. Dostali oficjalne pisma. W tym względzie nie można mówić o przeoczeniu. Ale po co się wychylać, jak można mieć „ciepłą posadkę” za nasze pieniądze podatników. Po co się narażać.
Obserwuję i muszę stwierdzić niestety, w tym względzie jest trochę, może nawet więcej jak trochę takich gospodarzy terytorialnych, którzy myślą, że ludziom się wciśnie jakiś kit przedwyborczy i będzie ok. Niestety obecnie jest akcja w społeczeństwie SPRAWDZAM np. nie tak dawno odwołanie Prezydenta w Bytomiu. Już zaniedbania społeczne tak łatwo nie przejdą.

Podsumowując mam już obrany kierunek działań. Nie zdradzam, ponieważ potem ojców sukcesów jest wielu, nie mniej wszystkich zaproszę do współpracy, ponieważ w jedności siła.

Znowu musimy walczyć, o to co nam zapewnia KONSTYTUCJA, którą chyba będzie trzeba wielu politykom wręczyć, ponieważ obecna koalicja rządząca zapomniała o najważniejszym dokumencie PAŃSTWOWYM który ukazuje nam nasze prawa i obowiązki względem Państwa i Obywateli.

strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 |  18 |  19 |  20 |  21 |  22 |  23 |  24 |  25 |  26 |  27 |  28 |  29 |  30 |  31 |  32 |  33 |  34 |  35 |  36 |  37 |  38 |  39 |  40 |  41 |  42 |  43 |  44 |  45 |  46 |  47 |  48 |  49 |  50 |  51 |  52 |  53 |  54 |  55 |  56 |  57 |  58 |  59 |  60 |  61 |  62 |  63 |  64 |  65 |  66 |  67 |  68 |  69 |  70 |  71 |  72 |  73 |  74 |  75 |  76 |  77 |  78 |  79 |  80 |  81 |  82 |  83 |  84 |  85 |  86 |  87 |  88 |  89 |  90 |  91 |  92 |  93 |  94 |  95 |  96 |  97 |  98 |  99 |  100 |  101 |  102 |  103 |  104 |  105 |  106 |  107 |  108 |  109 |  110 |  111 |  112 |  113 |  114 |  115 |  116 |  117 |  118 |  119 |  120 |  121 |  122 |  123 |  124 |  125 |  126 |  127 |  128 |  129 |  130 |  131 |  132 |  133 |  134 |  135 |  136 |  137 |  138 |  139 |  140 |  141 |  142 |  143 |  144 |  145 |  146 |  147 |  148 |  149 |  150 |  151 |  152 |  153 |  154 |  155 |  156 |  157 |  158 |  159 |  160 |  161 |  162 |  163 |  164 |  165 |  166 |  167 |  168 |  169 |  170 |  171 |  172 |  173 |  174 |  175 |  176 |  177 |  178 |  179 |  180 |  181 |  182 |  183 |  184 |  185 |  186 |  187 |  188 |  189 |  190 |  191 |  192 |  193 |  194 |  195 |  196 |  197 |  198 |  199 |  200 |  201 |  202 |  203 |  204 |  205 |