Piknik PRZY ULICY SE-ZAMKOWEJ

Pani Barbara Dziuk - Radna Sejmiku Województwa Śląskiego
Miejska Biblioteka Publiczna im. B. Lubosza
w Tarnowskich Górach
Przedszkole nr 1 - Wesoła Jedyneczka

zapraszają na

Piknik przy ulicy Se-Zamkowej z Bolkiem i Lolkiem

który odbędzie się 14 września (piątek)
o godz. 17.00 w ogrodzie MBP w Tarnowskich Górach
(wejście od ulicy Nowaka).

Program Pikniku:

17.00 - otwarcie i powitanie uczestników;
17.10 - przedstawienie bohaterów zabawy - Bolek i Lolek
(zabawa z piosenką)
17.20 - czytanie bajek o Bolku i Lolku;
17.30 - rozstrzygnięcie konkursu "Bolek i Lolek dla zdrowia";
18.00 - zabawa i konkursy;
19.00 - zakończenie Pikniku.

W czasie Pikniku nastąpi rozstrzygnięcie
konkursu literackiego na opowiadanie pt.:
"Moje rodzinne wakacje".

List otwarty w sprawie likwidacji kolei pasażerskiej na Śląsku

Otrzymałam list na skrzynkę mailową. Co jest bardzo zastanawiającym faktem.

List otwarty w sprawie likwidacji kolei pasażerskiej na Śląsku

Szanowny Panie Marszałku

Każdy mieszkaniec naszego województwa zauważył, że co roku mamy jeden i ten sam problem - groźbę likwidacji kolejnych połączeń kolejowych. Pociągów jest co raz mniej. Składy są co raz krótsze, a rozkłady co raz mniej korzystne dla pasażerów. Cierpliwość mieszkańców się wyczerpuje.

Śląski Urząd Marszałkowski zbyt wolno i nieskutecznie realizuje koncepcje związane z poprawą transportu publicznego. Jednocześnie zbyt słabo wpływa się na Śląski Zakład Przewozów Regionalnych, gdzie pracują "betonowo-głowi", dla których interes pasażerów (klientów kolei) stoi na dalekim miejscu, co udowodnili sposobem ograniczania oferty przewozowej. Dodatkowo wszelkie zmiany blokują związki zawodowe w imię pracowników, a w rzeczywistości w obawie o swoje stanowiska związkowe.

Działania Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego w ostatnich pięciu latach odnośnie kolei na okazały się totalną porażką biorąc pod uwagę obecny wynik tych działań. Efekty można wymienić:
1. Brak integracji taryfowej organizatorów transportu publicznego, prowadzący do uruchamiania dublujących się linii, dotowanych przez różne jednostki samorządowe.
2. Niefortunna i niekorzystna pięcioletnia umowa Urzędu Marszałkowskiego z Przewozami Regionalnymi, która przyniosła więcej szkód niż pożytku.
3. Powtarzające się, nieprzemyślane likwidacje pociągów bez uwzględnienia faktycznych potrzeb transportowych, takich jak: liczba pasażerów, czy kursowanie w godzinach szczytów przewozowych.
4. Nieumiejętna reaktywacja linii kolejowych, bez rozeznania ich zasadności i spełnienia założeń (Bytom - Gliwice), przy jednoczesnym zaniedbaniu i całkowitej likwidacji połączeń wcześniej istniejących (np. Bielsko-Biała - Cieszyn, Jaworzno Szczakowa - Dąbrowa Górnicza Ząbkowice, Tarnowskie Góry - Opole, Żywiec - Sucha Beskidzka), dla których nie ma alternatywy w postaci innego środka transportu.
5. Likwidacja pociągów na stykach z sąsiednimi województwami, powodująca odcinanie powiatów od dojazdu w niektórych kierunkach, tylko dlatego, że leżą przy granicy województwa (Bielsko-Biała - Wadowice, Katowice - Oświęcim, Tarnowskie Góry - Opole, Żywiec - Sucha Beskidzka).
6. Realizacja polityki "wygaszania popytu" polegającej na pozostawieniu 2-3 par pociągów na dobę na wybranych liniach (Katowice - Oświęcim, Mysłowice - Oświęcim, Rybnik - Bielsko-Biała).
7. Brak umiejętności negocjacyjnych na styku Urząd Marszałkowski - Przewozy Regionalne i brak audytu pokazującego rzeczywiste koszty działalności przewoźnika.
8. Kupowanie niewielkiej ilości nowego taboru dedykowanego tylko jednej wybranej linii kolejowej w naszym województwie (Gliwice - Częstochowa).
9. Brak inwestycji w oszczędne, niskopojemne szynobusy elektryczne, które pozwoliłyby na oszczędności w eksploatacji i poprawiły komfort podróży.
10. Brak zaangażowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Unii Europejskiej na rzecz poprawy infrastruktury kolejowej (Województwo Śląskie należy do dwóch, które nie zgłosiło żadnego projektu dotyczącego poprawy infrastruktury kolejowej, a jednocześnie posiada linie kolejowe w najgorszym stanie).

Konsekwencji nie ponosi jednak, ani kadra zarządzająca Śląskim Zakładem Przewozów Regionalnych, ani władze województwa. Spadają one wyłącznie na pasażerów i mieszkańców naszego regionu którzy ze swoich podatków utrzymują ten bałagan.

Nasz region staje się prowincją komunikacyjną, a z racji tego, że jest to prężny gospodarczo i ludnościowo obszar w większym stopniu od innych województw ponosimy tego skutki. Mniej ekologicznych pociągów to zarazem: więcej samochodów na drogach, mniej miejsc parkingowych, zwiększenie się zanieczyszczenia powietrza, więcej wypadków i mniejsza mobilność ludności. Nie mając alternatywy mieszkańcy bezpośrednio ponoszą większe wydatki na dojazdy transportem indywidualnym.

Usamorządowienie kolei na Śląsku nie zapobiegło jej destrukcji. Co więcej, widać wyraźnie, że kolej działa tu gorzej niż w czasach PKP. W naszym województwie następuje skuteczne zwijanie się transportu kolejowego. Powołanie Kolei Śląskich jak na razie nie zmieniło tej tendencji.

Czas aby społeczeństwo naszego województwa powiedziało: dość! Rząd twierdzi, że nie ma zbyt wielu możliwości obniżenia ceny paliwa. Z drugiej strony władze województwa chcą nam utrudnić życie ograniczając i pogarszając jakość transportu publicznego. To są działania antyspołecznie, uzależniające nas od wielkich przedsiębiorstw dostarczających ropę naftową, które zarabiają krocie na zwiększeniu ruchu samochodowego.

Panie Marszałku, kolej na Śląsku nie jest modelową kolejką PIKO. Jeśli powiedział pan "A" w sprawie powołania Kolei Śląskich to proszę powiedzieć "B" w sprawie jak najszybszej poprawy jakości transportu kolejowego na całej sieci województwa. Skoro Śląski Zakład Przewozów Regionalnych dąży do samounicestwienia to apelujemy o przejęcie całości przewozów przez Koleje Śląskie, jednocześnie zatrzymując proces likwidacji połączeń jaki zaproponowano od 1 marca i czerwca bieżącego roku. Prosimy mieszkańców naszego województwa o sprzeciw wobec obecnych działań władz województwa, które krótkofalowo zmniejszą nakłady budżetu, ale utrudnią życie wielu mieszkańcom. Teraz zlikwidują pociągi w Żorach, Cieszynie, Lublińcu czy Bytomiu.
Następnym razem w innych miastach województwa.

Z poważaniem
Łukasz Wała, Adam Gajda, Arkadiusz Palla Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Kolei
Górnego Śląska www.srkgs.pl

Znalezione w necie

Wyznawcy PO padli ofiarą mechanizmu, który od wieków jest stosowany z wielkimi sukcesami w Polsce. Polega on na wiedzy co jest w danym momencie modne, trendy i cool, a co jest niemodne. Co jest w Polsce trendy i cool a co żałosne ?? Trendy jest elegancja, ładne garnitury, wysublimowana uroda, aksamitny głosik ,obcinanie sobie jajek, udawanie że autostrady nie pękają. A "bankructwa", niepłacenie podwykonawcom i nepotyzm jest COOL..
Niemodne jest natomiast tzw. wieśniactwo, zaciąganie w mowie, miejsca w postaci remizy strażackiej, stodoła, widok pola, krówek.
A więc mamy jakiś rząd czyli ze zorganizowaną grupą w białych rękawiczkach, która pasożytuje na kraju i, po prostu kradnie
tworząc prawo które można wykorzystywać i naginać, skradzione pieniądze rozdaje swoim członkom.
I teraz zaczyna się wojna psychologiczna
- zestawia się na zasadzie skojarzeń -
złodziej przewalający grube pieniądze na lewych prywatyzacjach - ubiera się go w ładny garnitur i powtarza słowa klucze kodujące podświadomość
- Europa, styl, szyk, elegancja.
Czyli koduje nam się takie zestawienie i teraz wystarczy pokazać w telewizji uśmiechniętego złodzieja w garniturze od Versace i podświadomość reaguje zwracając nam sugestię, zalewając nas miłymi uczuciami które zostały tam wprowadzone.
Potem się zestawia uczciwego człowieka, np. który chce odsunąć od władzy ludzi którzy donosili na kolegów, kradli, itd…
i rzuca się hasła typu - nienawiść, oszołomstwo, pieniactwo, kłótnie, jątrzenie, złość, bieda, smutek, brzydota.
Gdy pokazują Kaczyńskiego w telewizji, wyznawców PO zalewają uczucia gniewu, zakłopotania, zażenowania.
To się nazywa uwarunkowanie i odruch Pawłowa.
Wie o tym każdy spec od reklamy. Zasada psychotechniki sprawdza się w polityce doskonale, tak samo jak kodowanie ludziom zachwytu do proszków do prania.
Nie wierzycie? Myślicie ze jakby te metody nie działały, to firmy płaciłyby miliardy dolarów na reklamę?
Sprawdźcie sami, spytajcie przeciętnego wyznawcę PO czemu tak bardzo nienawidzi Kaczyńskiego.
Odpowie; – ZOBACZ CO ONI ROBIĄ, -JAK PODZIELILI LUDZI,- JAK JĄTRZĄ!
Każdy z tych zarzutów jest śmieszny i wyssany z palca, no chyba że zamykanie morderców w więzieniach można uznać za dzielenie ludzi a pogonienie klanów prawniczych, notariuszy i zniesienie składki rentowej, zniesienie podatków od spadków i wiele, wiele innych uznamy za nienawiść.
Gdy zacznie się dopytywać o szczegóły, wyznawca PO wpadnie w furię, zaśmieje się, ziewnie, uda, że nie słyszy i ,że nie jest zainteresowany Twoją wypowiedzią - ignoruje,
gdy jesteś w grupie ironizuje, udaje że jest cool.
Powtarzanie i zasada skojarzeń, to typowe narzędzie do zmiany osobowości człowieka.
Cały dramat polega na tym, że nawet gdy człowiek uświadomi sobie ze został oszukany, tkwi w tym.
Zostało to dokładnie opisane przez psychologów społecznych, podam przykład - świadkowie Jehowy kilka razy mieli ogłaszany koniec świata.
Wyprzedawali wszystko co mieli i gdy się okazywało, że koniec świata jednak nie nadszedł a oni zostali golasami, ich wiara jeszcze się zwiększała
- guru mówił, że wyprosił u Boga żeby nie robił końca świata i im to wystarczało by wierzyć jeszcze mocniej.
Dziwicie się, że wykształceni mądrzy ludzie okazali się TEŻ aż tak naiwni?
Tu nie o wykształcenie jednak chodzi,
chodzi o to że taki człowiek przyznając się sam przed sobą jak bardzo został wykorzystany i oszukiwany, straciłby do siebie szacunek - więc brnie dalej jeszcze mocniej.
Podobnie wyznawca PO,
nawet jak zacznie sobie zadawać pytania, patrzeć co się dzieje wokoło niego, rzadko kiedy przyzna, że został oszukany. (przykład, pękające autostrady i wałki przy ich budowie)
Wtedy zaczyna działać mechanizm projekcji i za własną naiwność i upodlenie obarcza innych. Np PiS, którego zaczyna nienawidzić, za swoje upokorzenie. W PiSie widzę masę wad i błędów w polityce, mają też rzeczy na sumieniu,
jednakże nie ma w Polskiej polityce ludzi którzy byliby od nich uczciwsi i profesjonalni jako politycy.
Natomiast Platforma to zupełne dno i trzeba być naprawdę mocno zmanipulowanym żeby tego nie widzieć.
Kilka dni temu sam tusk przyznał że oprócz BYCIA przy władzy NIC NAS NIE ŁĄCZY
Odruch Pawłowa - pokazujesz wyznawcy PO zdjęcie Kaczyńskiego, wpada w furię, źle się czuje, kręci mu się z jadu zalewającego całe ciało w głowie.
Pokazujesz zdjęcie Tuska z siatką jabłek, w samolocie z gospodarską wizytą, Pawlaka na kartoflisku z kosą - wpada w ekstazę, w przyjemny stan umysłu, odpręża się..
Takiej agresji jak u wyznawców PO nie widać nawet u naturalnych przeciwników Pis-u ,
SLD (nagonka medialna TVN, GW i POLSKOJĘZYCZNYCH MEDIÓW ) - CI UCZCIWI - CZEGO TAK SIĘ BOJĄ?
A teraz ta agresja wzrasta, ponieważ ceny wszystkiego szybują w górę,paliwo po 5.80 zł. pensje stoją w miejscu, autostrady popękane, zapaść na giełdzie, inwestorzy uciekają, dziura budżetowa rośnie w zastraszającym tempie, nadciąga huragan VINCENT. Gdzie jest obiecywana nam Irlandia !?
PO to tylko pijar, manipulacja, mistyfikacja, reklama i marketing. Czyli świadomie przekazywanie nam kłamstw i półprawd.
A co z GOSPODARKĄ !? Ludzie ekscytują się wypowiedziami biznesmena od wódek - PaliKota czy speca od MUSZEK - Stefana Niesiołowskiego(damskim bokserem zwanego) a nie dostrzegają rażących deformacji i korupcji na szczytach władzy już nie mówiąc o szczeblu samorządowym.
Przykład idzie z góry. Większość środków masowego przekazu zajmują się trzecio- lub nawet czwartorzędnymi sprawami (afera dorszowa za 8.16gr z VAT!!) a poza tym przyzwyczają nas do kłamstwa.
A jaki jest cel ograniczenia nauki historii w szkolnictwie ? (decyzja minister Katarzyny Hall z 23 grudnia 2008r).
Każdy kto chociaż trochę zetknął się socjologią wie, że jeśli młody człowiek nie zna dobrze dziejów własnego narodu, wówczas łatwiej można manipulować jego światopoglądem.
Taki człowiek nie zna kluczowych wzorców patriotyzmu, nie ma okazji prowadzić nad nimi samodzielnej refleksji.
W czasach PRL-u kościół, tradycja i rodzina chroniły nas przed propagandą komunistyczną. A cała wówczas machina nie miała dodatkowo wsparcia w towarach kuszących z witryn sklepów. Obecnie dynamika życia osłabia więzy rodzinne, sąsiedzkie i przywiązanie historii do swego narodu. DLACZEGO !??
W takiej sytuacji młody człowiek, który nie ma zakorzenienia w wartościach religijnych, rodzinnych czy narodowych (wmawia się, że przeszłość jest nieważna), nie ma też fundamentu, dzięki któremu mógłby oprzeć się manipulacji. Jest pozbawiony pancerza chroniącego go przed szumem informacyjnym, który leje się z Internetu, telewizji, radia, reklam, z gazet.
Wmawia się nam, iż podejmujemy suwerenne, własne decyzje.
Tymczasem myślenie większości Polaków, głównie młodych, poprzez oddziaływanie mediów elektronicznych jest tak sformatowane, że mają tylko złudzenie własnej podmiotowość i kierowania się własnym wyborem.
Czy można z tego wyjść? Jest to trudne, chyba trudniejsze nawet od wielu nałogów ale możliwe...
Wystarczy TYLKO szczere otwarcie oczu i uszu na argumenty ludzi mądrych, SAMODZIELNE MYŚLENIE i jak we wszystkim silna wola dochodzenia samemu do prawdy..
W życiu codziennym mądry człowiek wyraża się prostotą myślenia i mówienia oraz szczerością zachowania i postępowania w stosunku do innych. Człowiek szczery TO człowiek naturalny w swoim zachowaniu, nieskomplikowany w swoich intencjach i wyrażający całkowitą zgodność pomiędzy tym, co się mówi, a tym, co się robi.
Życzę wszystkim, miłego dnia...

Sesja Powiatu 6.09.2012r. - porażką dla mieszkańców

Jestem zbulwersowana zarządzaniem naszym Powiatem Tarnogórskim. To coś niebywałego. No nie można stać z boku, kiedy nasza władza nie podejmuje konkretnych działań, a to co dobre niszczy. Przykładem jest Powiatowy Szpital im Hagera. To jest WSTYD, kiedy indywidualne pragnienia destabilizują działanie szpitala miejsca najważniejszego dla mieszkańców. Czy wszyscy już kompletnie powariowali i nie widzą problemu? Ja jedno mogę powiedzieć, ze w rankingach nasz Powiat zajmuje ostatnie pozycje. Ja odnoszę wrażenie, że zarówno obecnego Zarządu, który non stop jest szykowany do odwołania jak i układanego – przyszłego to nie obchodzi. Najważniejsze są stanowiska i dyktat czasami bezczelny łącznie z niszczeniem tych, którzy mają na względzie dobro ludzi i regionu. To jest jakiś koszmar, którego nikt nie zamierza rozwiązać. Mało tego chamstwo naszych lokalnych „politykierów” dochodzi do zenitu. Może warto by było w ogóle to całe towarzystwo rozgonić w trzy wiatry i zlikwidować.

W związku z zaistniałą sytuacją zajmuje stanowisko i proszę o poparcie akcji: W szpitalu WSP.B.HAGERA w Tarnowskich Górach jest bardzo poważny problem funkjonowania.
Nie można dopuścić, aby doprowadzić do jego zamknięcia.

Proszę wszystkich o wsparcie oraz nagłośnienie tej sprawy w naszym regionie. Niech wszyscy mieszkańcy włączą się w akcję protestów i piszą do Starostwa Powiatowego o rozwiązanie zaistniałej sytuacji w trybie natychmiastowym. Przez niekompetencję i arogancję władzy zarządzających jednostką oraz dzięki panującemu chaosowi w Powiecie Tarnogórskim wiele osób może być pozbawionych pracy oraz jednostki leczniczej.

Nie możemy pozwolić, żeby największy szpital powiatu został zamknięty.

Gwarki 2012

Wspaniałe wydarzenie artystyczno- historyczne dla naszego regionu. Wspaniale się bawiłam z całą rodziną. Dla mnie najlepszy jest zawsze pochód, ponieważ ukazuje historyczność i wyjątkowość naszego Miasta. To dla mnie jest bardzo ważne, ponieważ przeżywanie z rodziną to chwile wyjątkowe. Wszystkim organizatorom i gospodarzom gratuluję i znowu czekam za rok na Naszą imprezę. Gwarki to wielkie wyzwanie, ale dla naszego TCK nic strasznego, o czym można było się przekonać. Wiem, że niektórzy będą szukać dziury w całym, a nic od siebie nie dają. Uważam, że zawsze należy wyciągać wnioski i poprawić na PRZYSZŁOŚĆ to, z czego nie byliśmy zadowoleni. Moi kochani Tarnogórzanie za rok jak dożyjemy to znowu się spotkamy i będziemy wspólnie świętować nasze GWARKI.

Rozmowa o kolei zaczyna się od infrastruktury

Znalazłam bardzo ciekawy artykuł. Warto poczytać i mieć szeroko otwarty umysł do ważnych tematów.

www.rynek-kolejowy.pl/35123/Rozmowa_o_kolei_zaczyna_sie_od_infrastruktury.htm

Obecnie nie można pozwolić na dyktat i arogancję władzy, która wyniszcza nasz Region i ludzi.

Na stronie BIP-u Miasta Piekary Śląskie, w Zakładce: Organy/Rada Miasta/Uchwały, zamieszczona jest treść Uchwały Nr XX/295/12 z dnia 30 sierpnia 2012 r.. Przeczytałam ją i jestem zaskoczona i oburzona jak można wpisać takie uzasadnienie, które moim zdaniem jest niezgodne z Konstytucją Art.32 pkt.1 i 2, Art.54, Art.63. Jest to bardzo niekorzystna uchwała dla nas mieszkańców Śląska. Jak można straszyć osoby, które mają inne zdanie na ten temat cyt."...oraz jakimkolwiek działaniom podważającym i zakłócającym proces inwestycyjny wybranego wariantu połączenia kolejowego przez Piekary Śląskie... dalej też jest interesująco. Zaczyna być nerwowo. Uchwała nigdy nie może naruszać praw osób trzecich i pozbawiać ich prawa do wyrażania odmiennego zdania nazywając to podważaniem i zakłócaniem procesu inwestycyjnego, tym bardziej, że Krajowa Komisja do Spraw Ocen Oddziaływania na środowisko stwierdziła nieprawidłowości na etapie prac projektowych tej inwestycji, więc jak można pisać takie uzasadnienie. Jest to zwykłe chciejstwo, arogancja i zachłanność. Jeżeli Piekary chcą mieć kolej, to niech ją poprowadzą po swoich terenach a nie po terenach innych gmin, niech pomyślą o innych miastach. Nie można patrzeć tylko i wyłącznie na siebie nie zważając na środowisko naturalne i człowieka, który jest jego integralna częścią. My samorządowcy mamy za zadanie rozwijać cały Region Śląski, a nie popierać chore ambicje polityków, realizując jakiś ideę niszczenia ŚLĄSKA. Gdzie w tych tematach zabiera zdanie opcja „najbardziej Śląska”! Wg mnie ich nic nie interesuje tylko ogłupianie i obrażaniem rdzennych Ślązaków. Tak ja Ślązaczka to odbieram.

www.bytom.pl/pl/10/1343379724/4

To już jest bezczelność ze strony Bytomia. Patronują wersji przez Piekary Śląskie, omijając Główny Dworzec w Bytomiu. Ta sytuacja daje mi do wyciągnięcia jedynego wniosku pociąg na Rozbarku ma skręcać i resztę terenu północnego Województwa Śląskiego zaorać, bo najważniejsza jest centralna strona. Rozwój Śląska dwóch prędkości- tak ja to obserwuję.
W konsekwencji głupoty lansowania absurdalnego projektu przez Piekary Śl. oraz arogancji politycznej również trzeba się liczyć z zamknięciem kopalni Julian, o czym się nie mówi. Tak wygląda to na planach projektowych lansowanych przez wszystkich „świętych”. Obudźcie się Piekarzanie i nie działajcie ze szkodą zarówno dla siebie jak i regionu. Wyborcy was rozliczą! Tak jak zrobili niedawno w Bytomiu.

Ja będę z uporem bronić przebiegu przez TG, to tylko jest najlepsze rozwiązanie dla całego Śląska.
Ja nigdy nie ustępuję jak mam rację!

Pierwszy dzwonek 2012 - 2013

Po tygodniu bycia w szkole dedykuję wiersz uczniom oraz nauczycielom:

Pierwszy dzwonek przywitał uczniowie was
na naukę w szkole przyszedł czas
rok szkolny 2012 2013 zaczynamy
wakacje sa już tylko wspomnieniami

atmosfera znakomita
każdy szkołę na wesoło wita
koleżanka kolega no i pani uśmiechnięta po wakacjach wypoczęta
są i ci co pierwszy raz próg szkoły przekroczyli
i szkolę zobaczyli
pierwszaki i maluchy za rękę mamy taty się trzymają
bo szkoły nie znają

Cena książek i przyporów daje rodzicom
po kieszeni lecz tego nikt nie próbuje i nie zmieni
minie jesień zima
przyjdzie wiosna a po niej Czerwiec
i znów Wakacje i chwila ta radosna

wszystkim wam życzę dobrego szkolnego
całego roku nauczycielom by was dobrze uczyli
byście w przyszłości wyuczonymi obywatelami polskimi byli

Niech się rozwija i będzie we wszystko
bardziej boga ta nasza Polska oświata

NIECH DOBRZE SIĘ ZASTANAWIAJĄ
CI CO SZKOŁY ZAMYKA JĄ
Bronić nam trzeba języka ojczystego czyli POLSKIEGO

Andrzej Burszewski

strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 |  18 |  19 |  20 |  21 |  22 |  23 |  24 |  25 |  26 |  27 |  28 |  29 |  30 |  31 |  32 |  33 |  34 |  35 |  36 |  37 |  38 |  39 |  40 |  41 |  42 |  43 |  44 |  45 |  46 |  47 |  48 |  49 |  50 |  51 |  52 |  53 |  54 |  55 |  56 |  57 |  58 |  59 |  60 |  61 |  62 |  63 |  64 |  65 |  66 |  67 |  68 |  69 |  70 |  71 |  72 |  73 |  74 |  75 |  76 |  77 |  78 |  79 |  80 |  81 |  82 |  83 |  84 |  85 |  86 |  87 |  88 |  89 |  90 |  91 |  92 |  93 |  94 |  95 |  96 |  97 |  98 |  99 |  100 |  101 |  102 |  103 |  104 |  105 |  106 |  107 |  108 |  109 |  110 |  111 |  112 |  113 |  114 |  115 |  116 |  117 |  118 |  119 |  120 |  121 |  122 |  123 |  124 |  125 |  126 |  127 |  128 |  129 |  130 |  131 |  132 |  133 |  134 |  135 |  136 |  137 |  138 |  139 |  140 |  141 |  142 |  143 |  144 |  145 |  146 |  147 |  148 |  149 |  150 |  151 |  152 |  153 |  154 |  155 |  156 |  157 |  158 |  159 |  160 |  161 |  162 |  163 |  164 |  165 |  166 |  167 |  168 |  169 |  170 |  171 |  172 |  173 |  174 |  175 |  176 |  177 |  178 |  179 |  180 |  181 |  182 |  183 |  184 |  185 |  186 |  187 |  188 |  189 |  190 |  191 |  192 |  193 |