"Stawiam na Zawodowców"

W czwartkowe przedpołudnie upłynęło mi na konferencji w naszym słynnym tarnogórskim MECHANIKU pt: „Szkolenie zawodowe odpowiedzią na potrzeby rynku pracy”. Wprowadzenie do zagadnienia przeprowadziła Pani dyrektor Aleksandra Dawid w temacie- „roli edukacji zawodowej w życiu społecznym i gospodarczym” Bardzo cenne uwagi odnośnie degradacji kształcenia zawodowego w ostatnich 15 latach.

Bardzo ważnym wystąpieniem była analiza Pani Dyrektor PUP Ewy Brachaczek dotyczącej „Kształcenia zawodowego z rynkiem pracy”. Tu muszę zaznaczyć, że nasz Powiat ma szczęście mieć takiego dobrego analityka i stratega jeżeli chodzi o wyczuwanie i działanie na rynku pracy. Mamy naprawdę jednego z lepszych dyrektorów w Województwie Śląskim. Widać to na przykładzie otwieranych nowych działalności wykorzystując wszystkie przyznane, dostępne środki unijne. Statystyki województwie wskazują na wielką kompetencje naszego urzędu pracy, który w kształceniu zawodowym zajmuje najważniejsze miejsce.

W przerwie przed dyskusją wszyscy słuchacze zeszli do pracowni, gdzie mogliśmy podziwiać osiągnięcia z zakresu elektroniki uczniów z mechanika.

W dyskusji jako pierwsza zabrałam głos dotyczący postawienia na ZAWODOWCÓW. Zgodziłam się z wypowiedziami przedmówców, że to co dokonano ponad 15 lat temu z reformą oświatową w bardzo dużym stopniu zniszczyło szkolnictwo zawodowe. Stwierdziłam również, że niestety te działania doprowadziły do masowych emigracji wśród młodego, niezadowolonego oraz rozgoryczonego pokolenia. Niestety teraz specjaliści są zgodni co do złych decyzji edukacyjnych, które trzeba priorytetowo naprawić.

Województwo to zauważyło, również przy współpracy z pracodawcami, kuratorium oświaty oraz szkołami średnimi- chce wdrażać program kształcenia zawodowego. Patrząc na makro region śląski zauważyć można jedną prawidłowość, że brakuje fachowców w podstawowych działach gospodarki np. monterów w wodociągach, górników i innych.

Uważam, że w tym momencie trzeba stawiać na zawodowców, którzy są niezbędni w dalszym zdrowym funkcjonowanie na rynku pracy oraz w Rozwoju gospodarczym. Cieszę się, że Pani dyrektor Aleksandra Dawid dała impuls w naszym mieście w najważniejszym temacie edukacyjnym, który zablokuje kształcenie niewykwalifikowanych przyszłych bezrobotnych. Obecnie to my musimy ukierunkowywać młodzież już w gimnazjum, żeby wybierała właściwe szkoły, które z kolei w powiązaniu z pracodawcami umożliwią im zatrudnienie w branży. To jest bardzo dobra praktyka, którą osobiście jako członek Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej w Województwie Śląskim wspieram i będę rozwijać.

Ach co to był za BAL........

O godz. 19.00 wspólnie z prezydentem Miasta Bytom Damianem Bartylą Patronem Honorowym całej imprezy oraz Wójtem gminy Świerklaniec Kazimierzem Flakusem jak i Przewodniczącym Rady Gminy Markiem Cylem otwarliśmy już IV Bal Charytatywny na rzecz 1,5 rocznego Łukasza Łakomy podopiecznego Fundacji Anny Dymnej „MIMO WSZYSTKO”.

Najpierw wysłuchaliśmy wspaniałego koncertu w wykonaniu Irminy Barczewskiej-Garus wraz z Adrianną Muzyk i Agnieszka Szczypka. Przepiękne standardy muzyczne wykonane we wnętrzach Pałacu Kawalera zabrzmiały rewelacyjnie. Piosenką Whitney Houston - I Will Always Love You

zaprosiła nas Pani Irmina do zabawy. Emocje radości i miłości sięgały zenitu. Po dużej porcji muzyki zaserwowanej przez DJ Marka ochłonęliśmy przy pokazie mody przygotowanym przez młodzież z Tarnogórskiego Zespołu Szkół Artystycznych i Projektowych. Przygotowane kreacje, nie powstydził by się nie jeden znany projektant mody. Nad całością pokazu czuwały nauczycielki Dorota Rurainska oraz Dolores Wilk-Pederska. Koordynacji Pokazu podjęła się Ewa Motulewicz projektantka, która jest absolwentką Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie z późniejszym stażem w Londynie u największych kreatorów mody. Tu muszę nadmienić, że Pani Ewa na ten bal zaprojektowała moją kreację, która była idealna, odzwierciedlająca moje wnętrze. Mogliśmy zobaczyć modele, które na ten sezon będą najmodniejsze. Musze nadmienić, że Pani Ewa Motulewicz jest absolwentką naszej Tarnogórskiej Odzieżówki. Wielkie trendy to nie tylko znane miasta świata, ale Tarnowskie Góry, Świerklaniec, Bytom, Piekary Ślaskie ……………. Jednym słowem ŚLĄSK! Mamy niesamowity potencjał fachowców, a przede wszystkim co nas wyróżnia od innych, to wielkie serce i miłość do piękna i życia. Tu zacytuję przesłanie naszej kreatorki mody „Mam nadzieję, że moja kolekcja zainteresuje was głębiej i będzie ciekawym przeżyciem bo przecież moda to świat nieograniczonej fantazji”.

Najważniejszym momentem już IV Balu Charytatywnego była aukcja, której dochód przeznaczony jest na rzecz Łukaszka 1,5 rocznego Bytomianina. Udało mi się zebrać kwotę 2 550 złotych, które w tym tygodniu zasilą jego konto osobiste w Fundacji Anny Dymnej. Bawiłam się niesamowicie. Najpierw prowadząc konferansjerkę przy pokazie mody, a później aukcję. Naprawdę sprawiło mi to wiele frajdy, a cel któremu przyświecało całość przedsięwzięcia był nadrzędny. Szczególnie śle podziękowania dla Pana Marszałka Województwa Śląskiego, Prezydenta Miasta Bytom Damiana Bartyli oraz Wójta Gminy Świerklaniec Kazimierza Flakusa wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Markiem Cylem. Dziękuję Pani Wice Marszałek Województwa Śląskiego Aleksandrze Gajewska-Przydryga za okazaną pomoc i życzliwość w przedsięwzięciu jak również Powiatowi Tarnogórskiemu za wspieranie ważnych akcji dla ludzi . Dziękuję licznym firmom, osobom prywatnym, a nade wszystko Pałacowi Kawalera, że poczuli wspólne działanie na rzecz malucha, który dzięki zaangażowaniu i ofiarności może być właściwie leczony. To jest piękne- połączyła nas wszystkich miłość do drugiego człowieka, który w tej chwili potrzebuje wsparcia i bycia z nim. W życiu już tak jest, że niewidomo co nas jutro czeka. Dzięki dobroci danej drugiemu więcej zyskujemy oraz mamy poczucie człowieczeństwa.

Podsumowując mogę powiedzieć jedno zdanie ŚLĄSKIE POZYTYWNA ENERGIA. Wszystko co się działo na imprezie było w tonacji Śląskiej. Możemy być dumni, że potrafimy unieść się ponad wszystko co nas dzieli przy najwyższej wartości jaką jest człowiek.

„Dziękuję wszystkim za wszystko”

Media też odegrały wielka rolę w tym działaniu. Również im dziękuję za wkład: www.tg.net.pl, www.bobrowniki.tv, GWAREK, DZ, Miastu Bytom oraz Województwu Śląskiemu.

„Tyle w nas jest człowieczeństwa, ile z siebie możemy dać drugiemu człowiekowi obok”

Do zobaczenia za rok.

XXX sesja Sejmiku Województwa Ślaskiego

Dopiero obecnie mogę swobodnie pisać. Ostatnie dwa tygodnie były bardzo ważne dla województwa jak dla mnie osobiście. Do 18.01.2013r. odbywały się komisje wojewódzkie poprzedzające Sejmik Województwa Śląskiego21.01.2013r., gdzie po raz drugi wybieraliśmy Marszałka Województwa. Został wybrany nowy Zarząd. Ja mam nadzieję, że będzie to dobre dla Rozwoju Śląska. Będę się przyglądać i nadawać tak jak do tej pory ton rozwoju gospodarczego dla nas właściwy.

Sesja Sejmikowa była bardzo impulsywna i gorąca oraz męcząca. Nasz kandydat PiS Artur Warzocha zajął drugie miejsce. Co jest dobre. Czas pokaże jak wszystko będzie funkcjonować. Wice Marszałkami zostali wybrani Aleksandra Gajewska-Przydryga, Mariusz Kleszczewski oraz Członkami Zarządu zostali Stanisław Dąbrowa i Jerzy Gorzelik.

Koncert z udziałem Macieja Niesiołowskiego" z batutą i humorem"

Wieczór spędziłam w Akademii Muzycznej na koncercie studentów pod przewodnictwem dyrygenta Macieja Niesiołowskiego. Wspaniałe przeżycie. Piękna muzyka a dobrym humorem zrelaksowała mnie po trudach przygotowawczych do Balu Charytatywnego. Takie spotkania są niesamowita terapią na wszelkie trudy dnia codziennego. Niezwykłe przeżycie. Wielki szacunek oraz gratulacje dla organizatora koncertu prof. Stanisława Dziewiora jak i dla młodych muzyków za profesjonalizm oraz radość płynącą z przyjemności grania.

Zaproszenie na bal karnawałowy

Dochód z balu karnawałowego 26 stycznia w świerklanieckim Pałacu Kawalera (zaproszenie poniżej) przekazany zostanie na leczenie Łukaszka. Oto fragment listu Jego Rodziców:

Kochani, jeśli jeszcze nie zdecydowaliście, komu przekażecie 1% swojego podatku, podarujcie go właśnie Łukaszkowi.
Nasz Synek urodził się w listopadzie 2010 roku z całkowitym brakiem jelita cienkiego. Dlatego jedyną forma Jego żywienia jest specjalna pompa, która podaje Mu substancje odżywcze przez 7 dni w tygodniu.
To jednak nie jedyny dramat Łukaszka… Wszystko, co dotąd musiał przejść (wcześniactwo, dużo cierpienia oraz kilka operacji) miało istotny wpływ na uszkodzenia neurologiczne. Łukaszek cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Ma już 2 latka, a nie siedzi sam, nie chodzi, nie raczkuje, z trudem sięga po zabawki… Ale i tak nieustannie się uśmiecha.
Aby nasz Synek mógł przeżyć, potrzebny jest przeszczep jelita cienkiego. Tak trudną operację u Łukaszka można wykonać tylko w Stanach Zjednoczonych, a jego koszt przekracza nasze możliwości – potrzeba około 1 miliona $. Dotąd, dzięki Waszej pomocy zebraliśmy już około 120 tys PLN. To dużo. Bardzo Wam za to dziękujemy. Jednak wciąż tak wiele jeszcze brakuje…
Pieniądze z 1% zbieramy za pośrednictwem fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Będziemy wdzięczni również za każde wsparcie finansowe. Prosimy o wpłaty na konto fundacji (nr konta na stronie www.mimowszystko.org) Ważne - z dopiskiem Łukasz Łakomy

www.pomocdlalukaszka.pl

w przypadku pytań prosimy o kontakt
Danuta - 695 610 050 d.stanisz@op.pl
Michał - 724 453 965 michal_lakomy@wp.pl

Szczęśliwego Nowego Roku

Koncert Świąteczno-Noworoczny Orkiestry O. Kamilianów

W niedzielę 30.12.2012r. o 15.30 z całą rodziną braliśmy udział w Koncercie Świąteczno- Noworoczny w Parafii Ojców Kamilianów w Tarnowskich górach. Uczta dla ducha i ciała wprowadzająca wszystkich w wielki klimat tajemnicy Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

Wielkie gratulacje dla wszystkich wykonawców, a szczególnie cieszę się ze moi synowie Piotr i Paweł bardzo chętnie biorą udział we wszystkich występach i próbach.
Życzę orkiestrze wielu sukcesów.

strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 |  18 |  19 |  20 |  21 |  22 |  23 |  24 |  25 |  26 |  27 |  28 |  29 |  30 |  31 |  32 |  33 |  34 |  35 |  36 |  37 |  38 |  39 |  40 |  41 |  42 |  43 |  44 |  45 |  46 |  47 |  48 |  49 |  50 |  51 |  52 |  53 |  54 |  55 |  56 |  57 |  58 |  59 |  60 |  61 |  62 |  63 |  64 |  65 |  66 |  67 |  68 |  69 |  70 |  71 |  72 |  73 |  74 |  75 |  76 |  77 |  78 |  79 |  80 |  81 |  82 |  83 |  84 |  85 |  86 |  87 |  88 |  89 |  90 |  91 |  92 |  93 |  94 |  95 |  96 |  97 |  98 |  99 |  100 |  101 |  102 |  103 |  104 |  105 |  106 |  107 |  108 |  109 |  110 |  111 |  112 |  113 |  114 |  115 |  116 |  117 |  118 |  119 |  120 |  121 |  122 |  123 |  124 |  125 |  126 |  127 |  128 |  129 |  130 |  131 |  132 |  133 |  134 |  135 |  136 |  137 |  138 |  139 |  140 |  141 |  142 |  143 |  144 |  145 |  146 |  147 |  148 |  149 |  150 |  151 |  152 |  153 |  154 |  155 |  156 |  157 |  158 |  159 |  160 |  161 |  162 |  163 |  164 |  165 |  166 |  167 |  168 |  169 |  170 |  171 |  172 |  173 |  174 |  175 |  176 |  177 |  178 |  179 |  180 |  181 |  182 |  183 |  184 |  185 |  186 |  187 |  188 |  189 |  190 |  191 |  192 |  193 |  194 |  195 |  196 |  197 |  198 |  199 |  200 |  201 |  202 |  203 |  204 |  205 |