Kryzys parlamentarny - oczekujemy na obrady Sejmu

Zdjęcia z godziny 12.50: oczekujemy obrad Sejmu. Niestety totalna opozycja nic innego nie potrafi jak łamać prawo, nie mówiąc o kulturze politycznej.

To jasne jak słońce. 500+ poruszyło gospodarkę!

Barbara Dziuk dla Frondy: To jasne jak słońce. 500+ poruszyło gospodarkę!

źródło: https://www.fronda.pl/a/barbara-dziuk-dla-frondy-to-jasne-jak-slonce-500-poruszylo-gospodarke,84991.html

Fronda.pl: Opozycja ogłaszała, że budżet za rok 2016 nie wytrzyma wydatków, związanych m. in. z programem 500+. Co by Pani dziś odpowiedziała opozycji na zarzuty, kiedy wiadomo, że sytuacja jest dobra?

Barbara Dziuk, posłanka PiS: Zapytałabym dlaczego jest tak dobrze, skoro miało być tak źle. Mamy bezpieczny budżet, uszczelniamy system podatkowy i dobre gospodarowanie daje efekty: podatek bankowy 3,9 mld zł, zmiany w VAT 3,69 mld zł, klauzula unikania opodatkowania 2,7 mld zł, na kosztach obsługi długu zaoszczędzimy 1,4 mld zł. To tylko niektóre z danych. Od początku było wiadomo, że 500+ jest machiną gospodarczą. Rodziny pokryły dotychczasowe deficyty w domowych budżetach i zrobiły to w ...sklepach. 500 zł to znaczny zastrzyk. Pozwala odetchnąć przy planowaniu. Państwo przejęło rolę pracodawcy, bo smutna prawda jest ukryta - pracodawca płaci pracownikowi najniższą krajową, bo mu na to prawo pozwala, zatem pracodawca wykorzystuje sytuację. Dodatkowe pieniądze w budżecie domowym wydane w sklepie przełożyły się na wyniki w gospodarce – jest pieniądz, została zwiększona konsumpcja i gospodarka ruszyła, bo pojawił się klient. Zwiększona produkcja wymaga większej ilości pracowników – mamy najniższe bezrobocie od 25 lat.

Deficyt całego sektora finansów publicznych jest najniższy od 2007 roku. Czy to wielki sukces i nie przypadek, że najniższe deficyty ostatnich lat związane są z rządami PiS?

Premier Jarosław Kaczyński w 2007 zostawił finanse publiczne w bardzo dobrym stanie - deficyt sektora finansów publicznych wyniósł 1,9 proc. PKB. Okazuje się, że i obecny program rządu wraca do właściwych praktyk pracując nad finansami państwa. W 2016, można bez ryzyka stwierdzić: dochody budżetowe zostały wykonane w ok. 93 proc., wydatki budżetowe w wysokości ok. 88 proc. planu i w sumie deficyt budżetowy wyniósł 50 proc. tego zaplanowanego.
Wzrosły wpływy podatkowe, dochody z podatku akcyzowego, podatku od gier, z PIT, z CIT i dały one dochody o 18 mld zł większe niż w 2015. 500+ , uszczelnienie podatków i jeszcze parę innych, właściwych dla gospodarki ruchów finansowych, przekłada się na spory sukces. A podkreślam – mija zaledwie rok rządów PIS-u.

PRZECZYTAJ CAŁY WYWIAD

To nie pucz, a rozróba źle wychowanych dzieci poprzedniego systemu

Barbara Dziuk dla Frondy: To nie pucz, a rozróba źle wychowanych dzieci poprzedniego systemu

wywiad dla portalu Fronda: http://www.fronda.pl/a/barbara-dziuk-dla-frondy-ten-spektakl-to-klapa,84737.html

Tomasz Wandas, Fronda.pl: Jak Posłowie PiS spędzają okres Bożego Narodzenia?

Barbara Dziuk, klub parlamentarny PiS: Święta Bożego Narodzenia, podobnie jak większość Polaków, spędzamy w rodzinnym gronie. Moja rodzina jest liczna, więc wigilia odbywa się u mnie. W tym roku do stołu zasiadło 11 osób – trzy pokolenia. Jedliśmy zupę grzybową, barszcz z uszkami, nie zabrakło karpia, obowiązkowo była serwowana kapusta z grzybami, kompot z suszu na deser, były też makówki i sernik. Po wigilii było wspólne kolędowanie. Moi synowie uczą się w szkołach muzycznych, zatem akompaniament mieliśmy profesjonalny. Nasz nastrój świąteczny został pogłębiony przez udział w Pasterce.

Czy jesteście wtedy wyłącznie w domach, czy pracujecie?

Okres Świąt Bożego Narodzenia spędzam najpierw z najbliższą rodziną, a potem spotykamy się w szerszym gronie dalszej rodziny. Czy pracuję? Mogę mówić tylko za siebie. Tuż przed Świętami obowiązków jest dużo – tych prywatnych i tych zawodowych. Trzeba to pogodzić. Problemy nie zważają na to, czy są święta, a w związku z tym trzeba je rozwiązywać i pracować na rzecz swojej społeczności. Grudzień jest czasem rozliczeń i zamykania wielu spraw. Przed Świętami i po nich pracuję na zwiększonych obrotach.

PRZECZYTAJ CAŁY WYWIAD

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2017

Ostatnia kartka z kalendarza, ostatnie godziny starego roku. Nie cofniemy zdarzeń i czynów, nie wykasujemy wypowiadanych słów. Jaki będzie następny rok? W dużej mierze zależy od nas samych. Niech to będzie dobry czas na miłość, dobroć i poszanowanie drugiego człowieka. Niech ten nadchodzący rok obfituje w zdrowie, siłę i wytrwałość. Bądźcie szczęśliwi, spełnieni i radośni w tym 2017 ROKU.

Podsumowanie 2016 roku - Sesja Konwencji w sprawie Klimatu

Zbliża się posumowanie roku 2016r. Można powiedzieć, że był przełomowy i bardzo pracowity. Taką ciekawostką jedną z wielu jest mój udział w 22 Sesji Konferencji Stron Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Klimatu (CO22), która odbyła się w Marrakeszu, w dniach 7-18.11.2016r., za którą otrzymałam podziękowanie od prof. Jana Szyszki Ministra Ochrony Środowiska. Dla mnie było wielką przyjemnością wspierać Rząd w negocjacjach, które są bardzo ważnym kierunkiem strategicznym jeżeli chodzi o energetykę, a tym samym o całą gospodarkę, a na Śląsku walka o górnictwo. Cieszę się, że mając wizje poparte dobrymi rozwiązaniami są akceptowane i realizowane dla rozwoju Polski. Wielką przyjemnością jest pracować z wielkimi autorytetami, dla których rozwój Polski jest priorytetem.

Musze zaznaczyć, że już podczas obrad wyszła sprawa organizacji następnej 24 Sesji COP24, którą zaplanowano w Polsce na rok 2018. Jako odpowiedzialny polityk ze Śląska, już w październiku dołożyłam wszelkich starań, aby to wydarzenie międzynarodowe odbyło się w Katowicach. Wszystkich do takiego rozwiązania namawiam i cieszę się, że Prezydent Marcin Krupa podjął to wielkie wyzwanie,

Na ten moment nie mogę ujawniać więcej szczegółów, ponieważ mogło by to zaszkodzić sprawie. Bardzo proszę wszystkich o życzliwe wspieranie. Nam wszystkim to się opłaci, ponieważ nadrzędnym tematem 24 konwencji Narodów Zjednoczonych będzie górnictwo. Naturalnie zrozumiałym jest to, że musi się ona na Śląsku odbyć. Mam takie marzenie na przyszły rok, które z życzliwymi ludźmi uda mi się zrealizować.

Wielu Bożych błogosławieństw na ten wspaniały czas

Opozycja blokująca prace parlamentu to porażka opozycji

Działania opozycji taranującej budżet i biorącej w obronę ubeków z emeryturami od 6 do 12 tysięcy jest kuriozalne. Czy odwetem jest sprowadzanie emerytury do wysokości średniego świadczenia 2050 zł? Taką emeryturę otrzymuje w Polsce połowa emerytów. Druga część dostaje znacznie mniej. Należy zadać pytanie o kogo i co walczy opozycja. Bo nie o zwykłego Kowalskiego. Zwykły Kowalski nie był ubekiem i nie miał dzieci tęskniących za reżimem. Zwykły Kowalski cieszy się z 500+ i chce mieć zapewnione przynajmniej 2000 zł brutto, żeby przeżyć. Kowalski pracuje od rana do nocy i nie ma czasu na uczestnictwo w KOD- ach, a już na pewno nie zależy mu na wojnie jakiejkolwiek. Ledwo żywy po rządach PO chce świętego spokoju dla siebie i swojej rodziny. Burzą się ci, dla których 500 zł to drobiazg, nie pieniądze. Osoby ze świecznika zarabiające w miesiąc tyle, ile Kowalski nie zarobi w 20 lat. To oni burzą święty spokój i są zainteresowani zamieszkami, burdami i chaosem. Wbrew krzyczącej opozycji uchwalono budżet i odebrano ubecji grube portfele.

Opozycja blokująca prace parlamentu, to porażka opozycji. Opozycja nie potrafi w sposób demokratyczny i merytoryczny pracować, potrafi za to co i rusz urządzać cyrk, a to trąbki, a to wrzaski, z Sejmu uczynili cyrk. Nie dziwi to, poziom rozmów przy ośmiorniczkach (pamiętamy te przekleństwa) obnażył brak klasy u klasy wówczas panującej. Minione wydarzenia to powtórka z rozrywki – tekst Pana Sienkiewicza o Polsce rozlega się echem.

To nie demokracja, to chuligańskie wybryki, nie przyniosły jednak efektów. Demokracja zatriumfowała. Opozycja próbuje nazwać swoje działania uczciwymi i demokratycznymi, ale to demagogia i kłamstwo. Tym, którzy wybrali PiS, opozycja mówi – głupi jesteście, źle wybraliście. Śmiem twierdzić, że 80% Polaków nie ma ochoty dotować ubeków, prywatnych synekur układu towarzysko – politycznego i prywatnych mediów, nie uważa się też za durni. Porządki w różnych sferach życia bolą tych, którzy mają nieczyste sumienie, za które przyjdzie zapłacić. Odkrywanie kart, ujawnianie sprytnie ukrytych pieniędzy, brak tych ostatnich szczodrze rozdawanych swoim za nic – to musi boleć. Opozycja nie zdaje sobie sprawy, że za swoje wybryki odpowiada z Art. 231 p. 1kk – który mówi o tym, że jest to nadużycie uprawnień funkcjonariusza publicznego działającego na szkodę interesu publicznego lub prywatnego.

Działania Policji reagującej w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia Posłów RP były zgodne z prawem i w granicach tego prawa się mieściły.
Marszałek Sejmu miał prawo przenieść posiedzenie Sejmu do Sali kolumnowej upoważniał go do tego Art. 10 ust. 1 pkt 3, który pozwala Marszałkowi zwoływanie posiedzeń, określania ich czasu i miejsca. Posiedzenie w Sali Kolumnowej odbyło się po raz kolejny - 73 posiedzenie Sejmu VI kadencji 12 sierpnia 2010 r. również odbyło się na Sali Kolumnowej. Mediom i obecnej opozycji to nie przeszkadzało.

Marszałek ma również prawo zarządzić ręczne liczenie głosów. Na sali było kworum, wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Straż Marszałkowska nie wpuszczała osób postronnych wyłącznie na posiedzenie KP PiS. Główne wejście na Salę Kolumnową zostało otwarte dla wszystkich posłów przed wznowieniem na niej obrad w ramach 33 posiedzenia Sejmu.
Uchwalono budżet w którym przewidziano: podwyżki dla nauczycieli, policji, środki na przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego, środki na podwyżki emerytur i rent, 40 mld zł na świadczenia rodzinne, bezpłatne leki dla seniorów, wzrost wydatków na obronę i bezpieczeństwo, wzrost wydatków na kulturę, kolej, drogi,wsparcie restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego. Czy pomoc najbardziej potrzebującym kłuje w oczy opozycję? Czy ten budżet miał uwzględniać KOD i kolegów z resortu bezpieczeństwa „ideologicznego”?

Zmiany zaproponowane przez Kancelarię Sejmu mają służyć wprowadzeniu zasad i porządku podobnego Parlamentowi Europejskiemu. Przewidujemy powstanie Centrum medialnego, przewidujemy relacje na żywo, strefą relacji live pozostaje I piętro, przewidujemy studio telewizyjne, w którym będzie można przeprowadzać nagrania. Galeria sejmowa zostaje wyłączona - wstęp dla dziennikarzy będzie dozwolony w czasie posiedzeń Sejmu, bez możliwości rejestrowania dźwięku i obrazu. Dziennikarze będą mieli nieograniczony dostęp do Centrum Medialnego. Redaktorzy korzystający ze studia telewizyjnego, którzy nie będą posiadali statusu Stałego Korespondenta Parlamentarnego, na czas wykonywanej pracy będą zapraszani do Sejmu na podstawie jednorazowej karty wstępu.

Stały Korespondent Parlamentarny – taki status będzie nadawany dziennikarzom relacjonującym prace Sejmu i Senatu, tym o udokumentowanej przeszłości reporterów politycznych, regularnie pracujących w Parlamencie. Stali Korespondenci otrzymają specjalne przepustki, gwarantujące nieograniczony dostęp do Centrum Medialnego oraz do głównego gmachu Sejmu i Senatu. Wyboru dwóch dziennikarzy na stałe oddelegowanych do Sejmu dokonywać będzie redakcja.

Są to procedury, stosowane w parlamentach świata. Do polskiego parlamentu winny powrócić obyczaje parlamentarne. O rzetelności pracy dziennikarza nie świadczy miejsce, z którego prowadzi relację - wyznacznikiem jakości jego pracy etyka dziennikarska.

strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 |  18 |  19 |  20 |  21 |  22 |  23 |  24 |  25 |  26 |  27 |  28 |  29 |  30 |  31 |  32 |  33 |  34 |  35 |  36 |  37 |  38 |  39 |  40 |  41 |  42 |  43 |  44 |  45 |  46 |  47 |  48 |  49 |  50 |  51 |  52 |  53 |  54 |  55 |  56 |  57 |  58 |  59 |  60 |  61 |  62 |  63 |  64 |  65 |  66 |  67 |  68 |  69 |  70 |  71 |  72 |  73 |  74 |  75 |  76 |  77 |  78 |  79 |  80 |  81 |  82 |  83 |  84 |  85 |  86 |  87 |  88 |  89 |  90 |  91 |  92 |  93 |  94 |  95 |  96 |  97 |  98 |  99 |  100 |  101 |  102 |  103 |  104 |  105 |  106 |  107 |  108 |  109 |  110 |  111 |  112 |  113 |  114 |  115 |  116 |  117 |  118 |  119 |  120 |  121 |  122 |  123 |  124 |  125 |  126 |  127 |  128 |  129 |  130 |  131 |  132 |  133 |  134 |  135 |  136 |  137 |  138 |  139 |  140 |  141 |  142 |  143 |  144 |  145 |  146 |  147 |  148 |  149 |  150 |  151 |  152 |  153 |  154 |  155 |  156 |  157 |  158 |  159 |  160 |  161 |  162 |  163 |  164 |  165 |  166 |  167 |  168 |  169 |  170 |  171 |  172 |  173 |  174 |  175 |  176 |  177 |  178 |  179 |  180 |  181 |  182 |  183 |  184 |  185 |  186 |  187 |